Helenka, studentka textilní průmyslovky, si vymyslí ideálního muže, kterého jí závidí všechny kamarádky. Snivá a zamindrákovaná Helenka se brání svým komplexům vymyšleným milencem, její realističtější přítelkyně Zuzka by sice také dala přednost vysněnému Patrikovi, ale nakonec bude patrně šťastna s méně ideálním Honzou, a sebevědomá vulgární nymfomanka Sylva jako motýl přelétá od jednoho milence k druhému, aby nakonec jako jediná čekala na vysněného Patrika. (TV JOJ)

honzic

Hodně muziky, příběh trochu dementní i scénář. Potěší jen pěkné ženy, zejména Mirka Pleštilová nebo i Monika Kvasničková, ani Vondrová není špatná, pak Pomeje, Roden, Matásek, ale to nezachrání velmi slabý děj. Hodnocení: 35 % ()

DonBraso

Nějak nevím proč, ale já to prostě dodíval a vůbec to nebylo špatný. Pro chlapa se bylo na co koukat, mělo to ten look konce 80 let. Zběsilej střih s kamerou která mě dost brala. Jirka Pomeje jako cajk. Hudba pro každého jest, ač bych čekal i lepší fláky. Příběh je sice takovej jalovej. Každopádně mám doma šunkovar a použil jednou. Na víkendový odpočinkový film proč ne. ()

walkingdead

Asi by tomu spíš seděly 2 *, ale za "odvahu" natočit na konci 80. let takový bizár 1 * přidám. Skoro jediným kladem filmu je, že to v něm holkám fakt sluší, i díky té módě, kterou už o pár let dřív oceňovali Hrušínský s Labudou ve Vesničce. Zajímavý je taky rozmanitý hudební doprovod. ()

Horác

Samozřejmě je to hrozná blbovina, ale kdo zažil, pochopí. Pro mě jako pamětníka je to hrozně zajímavej studijní materiál. Mladé herečky (často polonahé), samostatná kapitola Kvasničková, reálie těsně předpřevratové doby, hojně zařazené písničky nerežimních kapel a koneckonců i štíhlý řidič dvanáctsettrojky Pomeje, který vydělá čtyři a v létě i šest a půl. ()

EddieIron

Tak nevím, asi je to tím odstupem-film jsem viděl až nedávno, i když jsem pamětník-ale já jsem se zasmál. Některé hlášky byly fakt luxusní. ()

MonarC

Skvely pribeh plny emoci a humoru. Druha polovina 80.let jak vysita. Skvely intenzivni strih pripominajici Veru Chytilovou. ()

Swallowdale

To je opravdu "klenot"! Jirka Pomeje ve slipech nabízí příslušníkům SNB pivo... ale nejvíce mě rozsekal ten děda s tim vozembouchem, nebo co to bylo... ()

maara666

Něco tak neuvěřitelně ztřeštěného a neuchopitelného jsem dlouho neviděl. Ani nemůžu říct jestli je to špatně nebo dobře. Každopádně je na filmu něco, co mi nedovolí ho přepnout. ()

Hombre8

Když se člověk vžije do holčičího světa té doby, tak se to dá. Plus ta předrevoluční atmosféra, hudbička, nostalgie... Tři kousky, ale s riadne odreným chrbátom. ()

oskiii

Takový osmdesátkový průměr…ale hvězdička navíc za nádhernou Šárku Vondrovou. Ono celkově to ženské obsazení je líbivé. ()

vinducha

Nejsilnější článek filmu byla jasně vichřice Sylva v podání paní Kvasničkové. Parádní saundtrek se též velice vyvedl. Jinak je vidět , že to bylo natočené těsně před plyšákem . Většina filmů z téhle doby nám tak nějak víceméně zapadla. ()

Cesty timem

Jednu hvězdu za mladé krásné kočky a druhou za hudební složku. Takovou bezkonkurenční nálož osmdesátek od Pražskýho výběru přes Turbo, Citron, Laura a její tygři... po Michala Davida aby ve filmu pohledal. ()

mdf

Viděno až teď,ale ve své době to muselo být teda hodně odvážný, co se týče hlášek a všeho možného.Ve své podstatě to bylo o ničem,ale viděno to zhruba po třiceti letech, všechny ty herce atd.,tak to byla slušná retro exkurze. ()

P/\/EL

nebyl to záměr, ale je celkem legrace, teda...člověk se posmívá filmu, Pomejemu, frajerovi, 80. létům, socialistickejm 80. letům, absurdním scénám....Jo, Jirka Pomeje je i choreograf a tanečník, je to bizarní, je to brekdenc, brek...hm a víc už nic, některý ne/sympatický mladý herci, ale některý herečky sexy.......stará zapomenutá blbůstka..no...youtube ()

JARDAHONDA

Teenagerovské béčko z 80. let na působilo trochu chaoticky.. Děj neměl místy hlavu ani patu, herci otřesní a celkový dojem hodnotím podprůměrně. 2 hvězdy za "módu bez podprsenky". ()