Helenka, studentka textilní průmyslovky, si vymyslí ideálního muže, kterého jí závidí všechny kamarádky. Snivá a zamindrákovaná Helenka se brání svým komplexům vymyšleným milencem, její realističtější přítelkyně Zuzka by sice také dala přednost vysněnému Patrikovi, ale nakonec bude patrně šťastna s méně ideálním Honzou, a sebevědomá vulgární nymfomanka Sylva jako motýl přelétá od jednoho milence k druhému, aby nakonec jako jediná čekala na vysněného Patrika. (TV JOJ)

Horác

Samozřejmě je to hrozná blbovina, ale kdo zažil, pochopí. Pro mě jako pamětníka je to hrozně zajímavej studijní materiál. Mladé herečky (často polonahé), samostatná kapitola Kvasničková, reálie těsně předpřevratové doby, hojně zařazené písničky nerežimních kapel a koneckonců i štíhlý řidič dvanáctsettrojky Pomeje, který vydělá čtyři a v létě i šest a půl. ()

EddieIron

Tak nevím, asi je to tím odstupem-film jsem viděl až nedávno, i když jsem pamětník-ale já jsem se zasmál. Některé hlášky byly fakt luxusní. ()

MonarC

Skvely pribeh plny emoci a humoru. Druha polovina 80.let jak vysita. Skvely intenzivni strih pripominajici Veru Chytilovou. ()

Swallowdale

To je opravdu "klenot"! Jirka Pomeje ve slipech nabízí příslušníkům SNB pivo... ale nejvíce mě rozsekal ten děda s tim vozembouchem, nebo co to bylo... ()

maara666

Něco tak neuvěřitelně ztřeštěného a neuchopitelného jsem dlouho neviděl. Ani nemůžu říct jestli je to špatně nebo dobře. Každopádně je na filmu něco, co mi nedovolí ho přepnout. ()

Hombre8

Když se člověk vžije do holčičího světa té doby, tak se to dá. Plus ta předrevoluční atmosféra, hudbička, nostalgie... Tři kousky, ale s riadne odreným chrbátom. ()

oskiii

Takový osmdesátkový průměr…ale hvězdička navíc za nádhernou Šárku Vondrovou. Ono celkově to ženské obsazení je líbivé. ()

vinducha

Nejsilnější článek filmu byla jasně vichřice Sylva v podání paní Kvasničkové. Parádní saundtrek se též velice vyvedl. Jinak je vidět , že to bylo natočené těsně před plyšákem . Většina filmů z téhle doby nám tak nějak víceméně zapadla. ()

Cesty timem

Jednu hvězdu za mladé krásné kočky a druhou za hudební složku. Takovou bezkonkurenční nálož osmdesátek od Pražskýho výběru přes Turbo, Citron, Laura a její tygři... po Michala Davida aby ve filmu pohledal. ()

P/\/EL

nebyl to záměr, ale je celkem legrace, teda...člověk se posmívá filmu, Pomejemu, frajerovi, 80. létům, socialistickejm 80. letům, absurdním scénám....Jo, Jirka Pomeje je i choreograf a tanečník, je to bizarní, je to brekdenc, brek...hm a víc už nic, některý ne/sympatický mladý herci, ale některý herečky sexy.......stará zapomenutá blbůstka..no...youtube ()

JARDAHONDA

Teenagerovské béčko z 80. let na působilo trochu chaoticky.. Děj neměl místy hlavu ani patu, herci otřesní a celkový dojem hodnotím podprůměrně. 2 hvězdy za "módu bez podprsenky". ()

rebel2009

Děs běs! Socialistické 80.léta v plné kráse včetně jejích nešvarů, občas satirická agitka ("Soudružko, kdo je tu pro koho?"), umakartový nábytek, vytuněná dvanácettroska, tesilové pláště...btw. nejenom Kvasničková byla cool, tak velké rukávy byly pastvou pro samčí oči a k tomu bonus bez práskačky...ach to byla doba malin nezralých ,-) ()

Melodrama

Je to oddechová socialistická komedie, nechápu tak nízké hodnocení, když "Copak je to za vojáka" má 75% ( stejný režisér). Já jsem spokojená, mě se to prostě líbilo :-) ()

DarthArt odpad!

Doklad, proč musel socialismus zaniknout. Byl totiž už koncem osmdesátejch let úplně prázdnej, bez obsahu a beze smyslu, stejně jako tenhle "film". ()