Strike Witches

• Japonsko ストライクウィッチーズ
Japonsko, (2008–2020), 14 h 12 min (Minutáž: 23–24 min)

Hozumi Góda, Hadžime Iidžima, Satoši Hino, Eidži Mijašita, Kaori Nazuka, Ajuru Óhaši, Juri Amano, Mugihito, Sakura Nogawa, Jósuke Akimoto, Jukitoši Hori (více)

Série(3) / Epizody(36)

Recenze uživatele Palisander k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2008) (S01)

Nápad vôbec nie je zlý. Bojová jednotka hi-tech (primerane roku 1944 :-)) bosorôčiek s vrtuľkami namiesto metiel... veď to je :-). Ako bonus prehliadka asi kompletného sortimentu v Japonsku dostupných nohavičiek (ale sú tam aj iné zábery :o)). A do toho akože sci-fi, aby bola výhovorka, prečo to sledovať ;-). A hoci po poslednej epizóde nie je jasné vôbec nič, môžeme sa aspoň tešiť, že sa lietajúcim slečinkám nič vážneho nestalo a v zdraví pokračujú do druhej série. Nakoniec, aj tento seriál je v prvom rade o priateľstve a to nemôže vadiť hádam nikomu. ()

Season 2 (2010) (S02)

Áno, boli aj zbytočné epizódy. Ale aj odkaz na 36 komnát Šaolinu/ (vo verzii s metlami :-)) alebo Prázdniny v Ríme (a to som naozaj nečakal). Kopa akcie a nohavičiek, tak ako v prvej sérii. O nepriateľoch som sa opäť nič nedozvedel. Čo už. Ale finále bolo dosť presvedčivé. Nezlomná tvrdohlavá bezhraničná odhodlanosť, ktorá napriek zúfalým vyhliadkam priniesla ovocie. Potešilo. ()