Zrůda

• USA Monster (více)

distrustful

Musím se ptát sama sebe, jestli měla Aileen ve svém životě možnost volby. Někdy prostě není jiná, jednodušší cesta a člověk uvízne ve slepé uličce. Selby byla snad jediná naděje, kterou dokázala na vteřinku uchopit a zoufale do ní vložit všechno co jí ještě v životě zbylo. Proto byla schopna obětovat cokoliv, svou hrdost i svobodu. Jen pro mlhavou vidinu skutečné lásky ať už by měla sebekratšího trvání. Za každičkou vteřinu štěstí však zaplatila příliš draze.. ()

JimDeNiro

Charlize Theron je dokonaly chameleon. Dle meho nazoru absolutne zaslouzeny Oscar. Vynikajici film, emotivne u nej vzdy brecim jak maly fakan. Presto po letech od shlednuti, neco tomu chybi na plnej pocet. Takze za me 80%.. ()

1mArc0

Niekde predsa, Charlize Theron musela preraziť... a práve týmto.To bol jej veľký moment... (životnú nemôžem napísať pretože, celkom slušne zahrala Aeon Flux, Furiosu z Mad Max, Mavis Gary z The Young Adult, Ravenna z Snow White and the Huntsman). Je len zaujímavé, že v takmer vo všetkých ostatných filmoch vyzerá ako princeznička.. tu vyzerá, ako odporná že ako zovňajškom, tak aj vnútrom a tu si ju ľudia najviac vážia.. Aby som len nepísal o jej výkonu, filmy tiež má čo ponúknuť.. kľukatý dej, poctivo prepracované postavy, skvele vyobrazené vraždy, hudba, kamera, výprava.. výber jednotlivých hercov. Tento film, možno by vyzeral aj divne, keby ho režíroval muž, koniec koncov nebolo na škodu, že ho žena režírovala. Film, ktorý sa vás dotkne a to poriadne! Odporúčaný film s Charlize Theron 1/7. /95 %/ ()

joelly01

Opet jeden z mych oblibenych White trash filmu. Kor jeste z Floridy, kde je ten Kontrast mezi bohatymi a chudymi opravdu dost markantni. Theron i Ricci uzasne, oboum jsem jejich postavy sezrala i s navijakem. Do uplneho hodnoceni mi ve filmu neco chybelo, asi me mate to "podle skutecne udalosti". Ok, kdyz je to "podle skutecne udalosti" tak to znamena ze tam bude hodne prikrasleneho, ale kdyz se pak hlavni postava jmenuje stejne ale pribeh je dost jiny/prekrouceny k realite, tak me to pak trochu irituje. Ale jinak spica, to je jasna vec a ja Zrudu tocim vzdy tak jednou za dva roky a vzdy me dostava.... Btw. dole v komentarich se kdosi ptal jestli s masovou vrazedkyni sympatizujeme nebo ji jeji osud prejeme. Takze takhle. S tou filmovou Aileen by se dalo tak trochu sympatizovat, lehce ovlivnitelna Psycho/sociopatka s asi hodne narusenym detstvim, kterou cely zivot nekdo vyuzival/znasilnoval. Te opravdove Aileed jeji osud prejeme, neb i kdyz byla regulerni blazen, tak byla take zla cholericka a nasilnicka bitch ktera vrazdil vicemene z pleziru a aby mela na "chlast a Party". ()

Knor

Mrazivý pohled na jeden velice smutnej životní příběh. Charlize Theron podává neuvěřitelnej výkon. Ten Oscar byl opravdu zaslouženej. ()

Shitonit

No toto.. Neskutečně ošklivě nepříjemně působící hlavní postava, propletená s tou hodňounkou holčičkou, celý tento vztah zarámovaný dokonale zpracovaným, až syrově obyčejným dějem. Výsledek? Pocit s hodně dobře natočenýho filmu, který má co říct, co ukázat, a který se bez jakékoli větší námahy, dokáže vrýt hluboko do divákovy duše. Jeden z takových těch filmů, který si na nic nehraje, nic nekopíruje, a je tak nějak jinej. Svůj. Dobrej. A nerad dovádím až sem, ale asi je hodně dobrej. Když si ho pořád pamatuju.. ()

peeteno78

Působivý, ale hlavně skvěle natočený film. A úžasná Charlize Theron. Dokud jsem neviděl tento film, tak jsem ji považoval za dobrou herečku, ale po tomto snímku musím říci, že je to vskutku výborná herečka. ()

Bezda22

Charlize bych tu ani nepoznal. Její výkon byl úplně famózní. Jako herečku jí mám moc rád, ale tady mě absolutně odrovnala. Navíc skvělá hudba a celkově ten film je skvělej... 85% ()

celticek

Kdyby vám někdo neřekl, že hlavní postava je Charlize Theron, tak to nezjistíte. Maskéři tu udělali hodně práce. Navíc je hodně podobná sériové vražedkyni Aileen Wuornosové, dle které celý příběh vznikl. Ricci podává solidní výkon, ale Theron si bere film pro sebe. Řekl bych její suverénně nejlepší role. Tu hnusnou zfetovanou kurvu jsem jí lehce sežral. Ona vlastně na počátku tak hrozná nebyla, ale pak se jí to vraždění zalíbilo a šla si pro to. Toho prvního úchyláčka eliminovala luxusně, ten si to víc než zasloužil. Mám z toho znepokojivý pocit a zase to nějakou dobu vidět nemusím. ()

zomb0

akože to malo byt o čom? zabije chlapíkov a oni ju zabiju hh...slaby podpriemer a theron nehra nicmoc robi zo seba taku opicu+chlapa dokopi viac ako 2* urcite ee... ()

lappet

Ačkoliv Zrůda a několikanásobná vražedkyně, měla jsem neustálý pocit, že stojím na její straně. Ale to je přece záměr hollywoodských filmů,ne? ()

tereza.s

Když jsem to viděla musela jsem se hodně dlouho přesvědčovat, že ta šílená paní je krásná malá Charlize, až párkrát to paní zrůdě bylo vidět v očích. Já nevim, ale přestože mám takové příběhy ráda, nějak jsem se nedokázala do toho filmu vžít. Já nevím, prostě jsem se necítila nějak dobře, když jsem na to koukala, ale musím uznat, že takováhle změna do role, ta si oskara opravdu zaslouží a já třeba do toho filmu jednou dospěju. ()

nula87

Silný, temný příběh skutečné sériové vražedkyně. Atmosféra je přesná, postupný propad Aileen na úplné dno je výstižný a brutální. A to všechno, nebo velká většina z toho díky lásce. Herecky jak od Theron, tak od Ricci skvělé. I always wanted to be in the movies ()

Jahudka15

Zrudu jsem chtela videt uz dlouho a po letech se mi konecne dostala "do rukou". Na konci jsem citila lehke zklamani. Od tohoto snimku jsem cekala vic. Uvitala bych, kdyby byl v deji vice osvetlen predchozi zivot hlavni hrdinky Leen. Stejne tak by tam mohlo byt vice o jeji praci prostitutky - ne vzdy to byl planovany sex spojen s vrazdou. Pripadalo mi, ze dej se dlouhou dobu tocil v kruhu a uz jsem se tesila na konec, abych se dozvedela, jak to vlastne dopadne. Divak se mel castecne s hlavni hrdinkou ztotoznit a svym zpusobem ji "chapat", ale u me se pocit "pochopeni" nedostavil. Jinak Charlize jako zruda vypadala dokonale :) ()

Elegnor

Charlize Theron bych nepoznal, skvělý herecký výkon, těžko najít uvěřitelnějšího šílence.. A těžko říct kdo byl vlastně zrůda.. ()

Pagliacci

Příběh o vraždící prostitutce a její životní lásce. Pro mě celkem nezajímavý příběh, vynáší do nebes výborné herecké výkony a to nejen všemi chválené Charlize Theron ale i znamenité Christiny Ricci. Charlize ve mě probudila širokou škálu pocitů od lítosti, znechucení a nenávisti (při vraždě Scotta Wilsona) až po melancholii při konečném rozsudku a následném voiceoveru na který si vždy potrpím. Všechny pachutě které ale ve mě Zrůda zanechala se přesně hodily k jejímu názvu. ()

me_george

spíš toto není můj styl filmů, protože mě vlastně nezajímá, co se v něm děje, než že by to bylo špatné (natož herecké výkony aby byly špatné) :-) ()

Thor a Captain America chytají druhý dech

Thor a Captain America chytají druhý dech