Spiderhead

• USA Spiderhead (více)

Vězeň zavřený v supermoderní věznici začíná pátrat po tom, k čemu má vlastně sloužit droga na ovládání emocí, kterou testuje pro geniálního farmaceuta. (Netflix)

Metuje

Původně jsem pokukoval i po čtyřech hvězdách, nicméně ten konec to za mě dost shodil. Hudba byla super, vizuály taky pecka, obzvlášť dobře byla udělaná Jeffova nehoda. Herci slušní, příběh jednoduchoučký, ale nenudil, což je plus, jen jeho vyvrcholení bylo trochu fail. Průměr. ()

matous20063

Ten námět je hodně zajímavý, ale celkové zpracování už fakt ne, je to spíš mrhání času. Film je absolutně nudný ale krom pár scén nezajímavý. Z herců mam pocit že tam ani samy nechtějí být. Prostě nudný film který jsem si pustil jen kvůli lákavému traileru. 30% ()

AceH.J.

Ze začátku jsem byl nadšen a pak přišel konec.  Jsem smutný z toho, jak to dopadlo. Takže nakonec nic moc. Nevyužitý potenciál. Hodnocení:3 * ()

babuška

banda vězňů na fetu, kde jeden blb myslí, že druhej blb musí mít morálku i přesto, že on žádnou neměl když zabil, no a mezi tím, začátkem a finálem, se neděje nic ()

Rasokoule

Dobrý nápad, avšak nevyužitý potenciál. Jednoduchý příběh, který vlastně příliš nepřekvapil a mohl nabídnout mnohem víc. ()

Orbeek

Další ze stále častějších případů netflixovské Poor Quality TV. Zajímavý (ignorantsky nevyužitý, horkou jehlou slátovaný) námět jakžtakž drží jen Miles Teller, soundtrack a částečně vizuál. Hemsworth potvrdil že "JE THOR" a vyjma čestné výjimky v roli floutka (to asi nemusel moc hrát ; ) Jamese Hunta se mu nedá věřit ani nos mezi vočima. Za Kosinskiho mě mrzí. To nepotřeboval ... a my taky ne. ()

vimluk_CZ

Spiderhead je geniální ukázkou promarněného potenciálu, který si první půlku filmu vybudovalo. Hemsworth si to tu evidentně užívá, ale i tak si prostě dokážu představit, že by to mohlo být o chlup lepší. Možná tím zpackaným koncem, který byl zahrán až příliš na jistotu. ()

fhe_verdict

Ziadna velka diskoteka. Priklonil som sa k 3 hviezdam, lebo je to urobene poriadne. Avsak reziser, ktory tocil reklamy a Top Gun Maverick tu nemal dost pristoru na akcne sceny a pracovat s charakterovymi postavami s vnutornym vyvinom sa zatial nedari robit v kratkych strihov. Namet ako uz byva zvykom u sci fi ma velky potencial a ako byva smutnym zvykom, pred koncom uz autor nevde kam z konope. Takze som neostal po filme prikovany na sedadle :) Tak ako ma to zaujimalo na zaciatku tak ma to nebavilo na konci. Mimochodom to nadherne vazenie v brutalnom arch. style neexistuje, bolo vyrobene v pocitacoch. Bolo ale vidno, ze Kosinski vystudoval architekturu. A moja oblubena poznamka k racionalnosti pribehu: Verte, ze aj v buducich vazniciach budu bachari a vazenska straz. Vazenie bez nich moze byt len v slabom scifi filme. ()

PMU

Aha.. tak tohle je další slušné hovínko z produkce Netflixu. Je to běs ......... je to běs. Opakoval dvakrát, rychle za sebou. Takhle si eNko fakt předplatitele neudrží. A nepomůže jim s tím ani Tór, kurva. Tvl boreček co natočí Oblivion a Top Gun se pak vyblije divákovi přímo do talíře touhle nechutností. ()

patto

nič som nečakal, nevedel o filme dopredu až našiel na Netflixe, pozrel ukážku a pustil. Film v dobrom prekvapil. Či sa dalo vymačkať z námetu a filmu samotného viac? Asi áno.          To nie je u mňa ale dôvod na nízke hodnotenie. 5x* na vylepšenie podhodnotenia (aktuálne 51%)                                            65% aj na ČSFD mohol mať bez hanby.                                                                                      Za mňa 71% (dobrý námet, hercky za 1 a film ma bavil) ()

Zaks

Výborný nápad ako ovplyvňovať myslenie väzňov, fajn herci, parádny vizuál. Ale prevedenie úplne mizerné. Až na pár výnimiek to bola nehorázne nudná a hlúpa záležitosť. ()

Jirkacek

K tomu, abych se podíval na snímek Spiderhead z roku 2022 jsem využil nabídku společnosti NETFLIX a tak se jednoho horkého odpoledne tento americký mysteriózní film objevil na obrazovce naší korejské televize. Absolutně jsem si o něm předem nic nepřečetl, takže jsem vůbec netušil, o co v něm půjde. Pouze jsem doufal, že se těch 107 minut nebudu nudit a že mne film dostane z řádně prohřátého bytu někam do jiné reality. Mohu, potvrdit, že se tak stalo, neboť jsme se ocitli v supermoderní věznici, která se nacházela na ostrově uprostřed oceánu. Záhy jsme se dozvěděli, že vězni měli své vlastní pokoje, dělali domácí práce a mohli se volně pohybovat bez dozoru stráže. Subjekty denně procházejí testováním různých drog, které všechny měnily jejich emoce a vnímání okolí. Testy podstupovali dobrovolně při jednotlivých sezeních, při kterých je pozoroval sympatický Steve Abnesti (Chris Hemsworth) spolu se svým asistentem Markem (Mark Paguio). Jedním z vězňů byl Jeff, který před lety zabil svého přítele, když řídil opilý. Při jednom testu dostal drogu lásky N-40, díky níž měl na dvou sezeních sex s dvěma spoluvězeňkyněmi Heather (Tess Haubrich) a pak i se Satan (Angie Milliken). Kromě zábavy ale Abnesti testoval drogy, které vězňům způsobovaly deprese a intenzivní fyzickou a psychickou bolest. Den ubíhal za dnem a Jeff se sblížil s Lizzy (Jurnee Smollett). Jednou Steve po Jeffovi požadoval, aby mu povolil dát Heather depresivní drogu, s čím neochotně souhlasil a následně k jeho hrůze pěkná holka spáchala sebevraždu. Když Steve spěchal z promítací místnosti, upustil klíče, jimiž Jeff odemkl Steveovu přihrádku na stole a zjistil, že neexistují žádní státní nadřízení a že věznici provozuje společnost Abnesti Pharmaceuticals. Rozhodl se, že musí něco udělat a tak se mu podařilo přemluvit asistenta Marka, aby mu pomohl. Když měl další den povolit podání depresivní drogy své milované Lizzy, celý děj začal spět k neodvratnému konci. Jak to dopadlo, kdo přežil a kdo ne, to vám už neprozradím. Co se týče děje, průběh mne hodně zaujal, ale pořád jsem měl pocit, že tomu něco chybí. Jako když do maďarského guláše nedáte paprikové koření. Docela mne to mrzelo, protože nápad s touhle udrobovanou věznicí byl skvělý, herci z kategorie A, režisér také dobrý, ale něco se zkrátka nepovedlo. Bohužel se tak Spiderhead zařadil mezi filmy, které přes skvělou myšlenku nedosáhly na filmový Olymp. Sum sumárum, snímek Spiderhead ode mne získal tři uvězněné hvězdy ***. ()

Enon

Může mi někdo vysvětlit jak režisér geniálního a skvělého TOP GUN: MAVERICK dokáže udělat něco tak hloupého a nudného? Ten film je celý takový nijaký. Naši dva hlavní herci jsou skutečně dobří ale nemají, co hrát. Není to úplný odpad ale jen velké zklamání, a totální hloupost, kterou si asi už nikdy nepustím. Jestli bude Netflix dále tvořit takové sračky a kazit režiséry, kteří vědí jak se správně točí, tak v budoucnu bude mít velké problémy.45% ()

alpaka

Tak tohle se nepovedlo. Přišlo mi to, že to začali natáčet, pak si někdo z tvůrců pustil Ex Machina a zpanikařil: "Proboha vždyť točíme to samý! Jenže už v tom máme prachy, tak to dotočíme! Ale musíme to za každou cenu nějak změnit, aby to nevypadalo jako vykrádačka!" a tak to změnili za cenu toho, že vznikul naprostej paskvil. Dvě hvězdičky za interiéry, hudbu a pár vtípků. A Hemswortha. Bez těch bych tomu dal stěží jednu. ()

doom.cz

ježíš, co to bylo? dal jsem to asi do půlky. teda ne, že bych čekal jízdu typu Equilibrium, ovšem konverzační nuda z fešáckého kriminálu, kde se dělají pokusy na lidech, mi absolutně nesedla. vzdal jsem to v půlce. ()

ondrapec

Samotný děj je vlastně dobrý, ale jak se ke konci ukáže, nedotažený. Líbí se mi atmosféra filmu, Netflixu charakteristické barvičky a to, že vás film opravdu zaujme a vy se těšíte, jak to asi dopadne (hodně mi to připomínalo úspěšnou Ex-Machinu, odehrávající se v téměř stejných prostorech a s podobným námětem). Ale poslední dvacetiminutovka filmu se promění v Netflixovou frašku a vaše hodnocení pěti hvězd najednou spadne na dvě až tři.  Samotná pointa filmu je něco, u čeho byste si zpětně měli říct...ajoo, takhle to bylo, wow...ale to se nestane. Místo toho přemýšlíte, co je špatně, že vám to pořád nedochází a co jste přehlédli. Je to jako byste vařili kolínka, ale z hrnce vytáhly vrtulky. Podstata tam je, ale samotný proces nedává smysl. Do toho bych přidal velmi špatné efekty, přehnaně komický konec, dějovou linku se zamilovanou dívkou, která není naprosto podstatná a neprobudí ve vás vůbec žádné emoce (i když by asi měla)...no, není to zvládnutá dramatická podívaná. Ocenil bych jedině Chrise Hemswortha, který hraje fantasticky a vlastně je zábava se na jeho počínání dívat a v neposlední řadě velevýborný playlist! *50%* ()

Třetí Deadpool zůstane sprostý

Třetí Deadpool zůstane sprostý

05.06.2022

Hemsworth, Smollett a Teller v nové sci-fi

Hemsworth, Smollett a Teller v nové sci-fi

01.10.2020

Režisér Joseph Kosinski (Top Gun: Maverick, Nevědomí) si vyhlédl další projekt. Podle serveru Deadline filmař nyní chystá sci-fi Spiderhead pro streamovací službu Netflix. Děj filmu je přirovnáván ke… (více)