Tajný agent CIA Sonni Griffith (Wesley Snipes) cestuje do Polska, aby tam odhalil překupníka zbraní a překazil prodej jaderné bomby. Griffitha ale někdo prozradí a končí ve vězení…, ze kterého je ale rychle propuštěn z jediného důvodu. Čeká ho další mise: doprovod překrásné Rusky Nadi do Spojených států. Griffith brzy zjišťuje, že statečná Nadia prchá před tím samým obchodníkem se zbraněmi, kterého on měl v úmyslu zničit. Uchránit Nadiu nebude snadné. Jen ona totiž ví, kde je ukrytých 30 milionů dolarů určených na nákup jaderné bomby. A když někdo ze CIA prozradí identitu Griffitha a Nadi i místo, kde se nacházejí, čeká je smrtící boj s krutým protivníkem, ve kterém musí zachránit nejen sebe, ale celý svět! (oficiální text distributora)

Bauer

Hnusné, nechutné a levné béčko, které stačí vidět pouze jednou, akorát se u toho naštvat, že tím člověk ztrávil 90 minut svého života .Prvotřídní ukázka filmy, který maří celkové jméno jednoho herce! Wesley "Blade" Snipes nemá snad zapotřebí hrát v takovýhlech sračkách. Když pominu debilní a 100 krát viděný scénář, tak dobře málo filmů je originálních. Ale to, jak je vidět, že je to natočeno za co nejméně peněz, co to šlo, je opravdu zločin. A jestli si tvůrci mysleli, že když tam bouchají luxusní auta jako BMV a nebo Audi do vzduchu, že to bude vypadat alespoň trošku draze, tak mně tím nepřečůrají. Ty auto byli rok výbroby někde v rozmezí 1980 až 1990, tudíž jsou to auta, která patří na vrakoviště a nebo do dementního filmu. Akční scény jsou příšerně sestříhané a celkově působí dost hrozně. Vrátím se ale k Wesleyemu. Během filmu se mi chtělo několik set krát vykřiknout z plného hrdla pouhé: PROČ?! Proč herec nadprůměrných kvalit má zapotřebí hrát v něčem takovém, na co si za 30 minut ani nevzpomenu. Proc?! Nechápu to! Jestli to půjde takhle dál, tak dopadne jak prase tlusté Steven Seagal a myslím, že hvězdě jako je Snipes by to nepřál nikdo. Každopádně Dentonátor nechci v životě vidět a kdo se o něm přede mnou zmíní, tak budu počítat do deseti, abych se zachoval klidně a mohl jsem s tím člověkem pokračovat v konverzaci na zcela jiné téma. 1* za to, že mám rád Snipese! ()

Lacike

Zapletka je dost debilna a Snipes mi v tomto filme nebol prilis sympaticky, ale hlavny dovod, preco ma zmysel tento film vidiet aspon raz, su akcne sceny. Co sa tyka vypravy, tak je to sice klasicky Rumunsky humus, ale po technickej stranke bezchybne natoceny. Na rozdiel od sucasnych Seagaloviek v ktorych sa tie prachy stracaju boh vie kam, sa tvorcovia tohto filmu snazili vsetky prachy naliat do akcnych scen, takze tu mame aj slusnu nahanacku a par posobivych vybuchov. Prestrelky su prehladne a riadne krvave, bitky sice nie su dlhe, ale choreografia je perfektna a drsna. Dockame sa aj par posobivych bolestivych kaskaderskych kuskov. Proste to co si predstavite pod pojmom akcne becko vam tento film splni. 5/10. ()

DEXTER099

Sice to podle hodnocení a možná zdejších komentářů jako další akční béčko (a svým způsobem je),ale podle mě to zase tak špatné není a jelikož jsme k tomu předem přistoupil právě tak jak zde popisuji tak mě to příjemně překvapilo a co se týče děje sice nic převratného,ale zase to není úplně psané ve volnou chvíli na záchodě.Film se snaží i o nějaké ty zvraty a hlášky a jako bonus je tu ženská představitelka,která určitě některé chladné nenechá.Wesley Snipes se snaží co to jde a určitě nevypadá znuděně jako Steven Seagal nebo i poslední dobou Bruce Willis.Za mě celkově 75 % a slabší čtyři hvězdy. ()

RAiken

Žoviální úsměv a podivuhodná herecká kreace Wesleyho Snipese ze začátku filmu dává tušit, že by nemuselo jít o obyčejné prachem zašlé béčko… leč tomu tak… skutečně není. Po netradičním úvodu jsme vhozeni sice do exotického rumunského prostředí, ale se stejnou klišovitou zápletkou, kterou známe už pravděpodobně od dob a začátků amatérského filmu. Naštěstí, že Wesley nezapomněl nic ze svého zabijáckého umění a poměrně brutální scény se zajímavými krvavými efekty trošku zvednou výsledný dojem, ale proboha, vám ještě takové scény imponují? Mně tedy ne, jakkoliv se snažím být proti a přistupovat k filmu odlehčeně, tak to prostě a jednoduše nejde. Brak… ()

Martin741

Wesley Snipes ako herec po Blade-ovi 3 chrli jeden akcnak za druhym. Jeden lepsi, druhy horsi......... tu je sice scenar deravy ako emental, ale film zachranuje slusna akcia. Meno rezisera Po Chih-Leonga mi sice nic nehovori, ale samotny Snipes je furt v roli drsnaka, a tato drsnacka verzia Snipes-a je stale uveritelna a posobi realne. 67 % ()

BUD-SFIS

Akce dobra, nebyt Wesleyho, tak nevim co by na to filmu nejak uchvatilo. Pointa takovy, ze jeden muz vyvrazdi vsechny a pak utece s milionama a take hezkou zeno. Co vic si prat. ()

Maty85

Docela povedené béčko, nenudil sem se a byla to dobrá akční podívaná. Snipes točí už jen samý takovýhle akce naprosto stejnýho typu a já mu to nezazlívám, celkem mu to jde.... ()

otík

Wesley Snipes se opět, jak už je v posledních letech jeho zvykem, vypravil do Rumunska, aby zde natočil další totální blbost o bývalém agentu CIA, který na vlastní pěst v Bukurešti střílí po darebácích a zabraňuje jednomu magorovi vyhodit svět (Ameriku) do vzduchu, přičemž odhalí zkorumpovaného agenta ve svých řadách. Jediné, co na tomto filmu může potěšit, je především jeho rychlý a dynamický střih, který nenechá diváka až zas tak moc se nudit – střílečky, boje z blízka, výbuchy či automobilové honičky lze spatřit docela často. A také potěší po delší době opět vidět, že Michael „Dempsey“ Brandon se stále udržuje a i po dvaceti letech od onoho seriálu je šik chlapem. ()

Blackberry

Mierne sa čudujem Wesleymu, prečo ešte berie takéto role, alebo žeby ho už inde nechceli? Mám pocit, že sa dostáva do partie "vybíjačov" ako sú Stallone, Van Damme, Seagal a podobne, a pritom by podľa mňa dokázal zahrať aj niečo vážne. Detonátor je dosť slabá vyvražďovačka, potešia vtipné hlášky medzi Wesleym a Silviou, na ktorej "nenaaranžovanej" podprsenke asi väčšina mužského obecenstva nechávala celý čas oči :-) ... ale konečné resumé je asi také, že jeden krát a dosť a aj ten jeden raz bol ako dva. ()

ssfan

Tak toto je typické rumunské akční béčko s Wesley Snipesem v hlavní roli. Je tu sice mnoho výbuchů, střílení, ale soubojů je jen pár. Příběh je dost divný, ničím zajímavý. I když mám Wesley Snipese celkem v oblibě, tomuto filmu víc jak dvě hvězdy nedám. 40%.............Nabízí se srovnání se Seagalovým filmem Stíny minulosti a musím říct, že je pro mě jasným vítězem právě film Stevena, ikdyž na csfd mají Stíny minulosti jen 36%. Opět ukázka podhodnocení Seagalových filmů. ()

Soweek odpad!

Totální dno všech béčkových akčňáků, neschopných herců a kreténského režiséra (který o rok později natočil opět rumunsko americký film, tentokrát s další "hvězdou" stevenem seagalem). Kdyby jste se chtěli prokopat k takovéhle hovadině, potřebovali nejmíň tucet bagrů, několik desítek horníků a pár kila dynamitu. Wesley už je u mě na tom stejně jako Chuck Norris, Steven Seagal či Van Damme...každý rok natočí něco, co by napsal i negramotnej spisovatel a natočil i slepej režisér. ()

Peiper2

Tak tento film mě tedy vůbec nebavil. Už od začátku je to naprosto neoriginální, trapné a hloupé. Moc nechápu proč se tento druh filmů ještě dnes točí... v 80. nebo 90. letech by to možná byla bomba, dnes už to ale nemá vůbec co nabídnout, protože už jsme to několikrát viděli v několikanásobně lepším provedení. ()

Ilhan

Celkem slušný akční film. Najdete v něm vše, co od takového akčního filmu čekáte. Najde se zde pár nepřehledných scén a možná i nepřehledných posunů v ději, ale celkově to všechno dává dokonce i smysl a postup děje mi přišel celkem i logický. Slušné akční scény, několik opravdu vtipných momentů, protože Wesley vyprodukuje několik fakt vtipných poznámek, a pěkná paní Cominská. Wesley Snipesovi role vyloženě sedla a na to, že v tom hraje právě on, se na to dá v klidu koukat. Nechybí ani pár celkem povedných zvratů. 60 % ()

Kingpin

Tolik toho vzdy napovida uz samotny nazev filmu. Ale ja si rekl NE, nebudu povrchni a na film se podivam. Opet jsem se zmylil. ()

Brejlil

Crrr, crrr... "Haló?" - "Wesley?" - "Jo." - "Co děláš?" - "Utíkám před IRS." - "Měl bych pro tebe práci, v Rumunsku." - "Fajn, každej dolar dobrej." Smutný konec bývalé hvězdy, která bere každou zakázku. No smutný. Film není zas tak špatný, pokud přijmeme pravidla hry. Béčko. Jede podle přiručky Jak v Rumunsku levně natočit film s bývalou akční hvězdou. Str. 28: "Klišé: použijte všechna." Strana 12: "Obsazení: zapomenutá hvězda detektivního seriálu se vždycky hodí." Str. 67: "Ukaž alespoň jednu bradavku." A tak to jde dál a dál. Přesto se tu a tam najdou pěkné věci a pokud vás zrovna omrzel Antonioni a na VKV se necítíte, jde o docela rozumnou alternativu. A Snipes vypadá v pohodě. I když IRS nakonec neutekl. ()