Síla lidskosti (TV film)

Out of the Ashes

Doktorka Gisella Perlová

Drama / Válečný

USA, 2003, 120 min

Slušná dráma o osude ženy, ktorá prežila koncentračný tábor vďaka svojej profesii. Nie je to nijak pútavo natočená dráma, taktiež technicky ledva priemerné. Miestami zdĺhavé a nepresvedčivé. Herci zahrali dá sa povedať, že aj na úrovni. Dej je rozťahaný, ale zachraňuje vážna tématika a niektoré kvalitné scény. Po prejdutí hlavou ostávam pri priemernom hodnotení, pretože predsa je to film na jedno pozretie a druhý krát nie je určite treba. Inak na TV film udelujem pochvalu. P.S. Posledný krát sme mohli vidieť Richarda Crennu. 70%(7.6.2009)

Nechápu to vysoké hodnocení, podle mého si ho film nezaslouží jen kvůli silnému námětu. Naopak tak velký námět si nezaslouží tak chabou interpretaci. Film asi sdělil, co měl, ale dost chabým způsobem. Nejzajímavější záběry - z Osvětimi neustále přerušované, až nepříjemným způsobem, Mengele mi nepřišel moc dobře zahraný. Myslím, že by si paní Perl zasloužila lepší a hlavně dražší film. Každopádně ale zkusím knihu.(30.5.2015)

Celkom zaujímavý film, na ktorý som náhodou večer prepla v televízii a nemohla som sa posunúť dalej v programe, pretože som bola zvedavá na koniec. Myslím, že celkom detailne vykresluje hrozy ktore musela prezit doktorka Pearl v koncentračnom tábore. Silu a obdivuhodnu volu prezit vsetky hrozy ktore jej zivot prichystal. Filmu sice chyba putavost a presvedcivost v hereckych vykonoch no pribeh (podla kniznej predlohy) je o tak zavaznej teme ze by som si prepnut ani nedovolila.(29.8.2011)

TV film vycházející z opravdu silného příběhu. Avšak ani strhující námět a slušný herecký výkon hlavní představitelky nedokáže vytáhnout film z průměru. Nízký rozpočet, slabší scénář a režie tak vykouzlily film na jedno použití, který ale stojí za zhlédnutí. Dávám ---== 69% ==--- .(26.8.2012)

Dr.Gisella Perlová: nato,že je TV-filmom tak je to slušne spracovaný ako aj sfilmovaný film.Joseph Sargent nám predstavil do plaču volajúci príbeh DR.Perlovej,ktorej príbeh bol síce miestami kontroverzný-ale na druhej strane pochopiteľný.To,že uprednostňovala pacientov za úplatok napr:kúskom chlebu-úplne nebolo s kostolným poriadkom.Ale treba pochopiť aj to,že ženy ktoré poslala do ,,plynu’’zato nemohla-kedže gestapo Mengele,ju podviedol.ALE začo má najväčšie uznanie,je záchrana: okolo 1000 tehotných žien.HOD:75%.Škoda,že tu nebol viacej rozobratý príbeh Mengeleho,ktorý na tehotných ženách robil pokusy-ktoré práve Perlová,ako jedna z mála videla.PS:silné zábery:zbavovanie sa novorodeniatok-boli emočné,ale pochopiteľné.(26.8.2013)

• - Po vojne žila doktorka Gisella Perlová v New Yorku, kde začala úspešne vykonávať súkromnú prax gynekologičky. Predtým, ako sa v roku 1981 odsťahovala do Izraela, priviedla na svet vyše 2 000 detí. V roku 1988 zomrela v Jeruzaleme. (ludovit14)