Škorpio 1

Scorpio Jeden

Sci-Fi

USA, 1998, 88 min

• Renton

Tupé sci-fi. Po dvaceti minutách jsem si pustil něco jiného..(18.4.2005)

• Pohrobek

Na žánr béčkových nejrůzněji teroristických "akčních" filmů jsme si zvykli. Nápodobně jsme uvykli různě inteligentním sci-fi druhé kategorie, která se musí pochopitelně potýkat s nízkým rozpočtem. Ale spojit to dohromady? Co to má být za blbost. Jednu hvězdičku za to, že jsem se tu s tímhle stylem setkal poprvé.(18.4.2005)

• RHK

Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(17.9.2012)

• ScreamJay

Netvařte se tak kysele lidi, bude se béčkařit ;). Tak sem si zase zazářil při pohledu do televizního programu a již jméno Jeffa Speakmana mi bylo zárukou, že se zase něco nasměju. Jenže ono mejlka!! Seriálista a notorický béčkař Worth Keeter zmutoval konspirační slátaninu s příchutí vesmírného pikniku, povícero protkaného otravně nekonečným konverzačním kroužkem zainteresovaných, která pendluje mezi „akcí“ tam nahoře a „konspirací“ tady dole s takovou pravidelností, jako pacient se střevní chřipkou mezi postelí a WC. Hudba dvojice David & Eric Wurst působí nepříjemně a kolíbavá kamera zase absolutně nezáživně, ba spíš nudně. Navíc máte silný pocit (a možná to nebude jen ten pocit), jako by se postavy pohybovaly po jedné a té samé chodbě a procházeli skrz jedny a ty samé dveře. Ona vůbec ta kamera se střihem jsou tady nějaká divná disciplína. Pořád jeden a ten samý záběr na loď v prázdnotě, který zmíněnou nudu jen podtrhuje, jako zpruděný učitel dotěrnému Pepíčkovi kuli v žákajdě. Tohle není mizerná záležitost z pohledu markantních chyb, protože tu na speciální efekty téměř absentují, aby si na nich nevytloukli zuby (ovšem když už jim nějakej přeci jen ulítne, pak ten průjem stojí za to), načež ale definitivně zíváte a v bdělém stavu vás tak udržuje jen chrápání agilnějších spáčů. No tak je to odpad, co si budeme namlouvat, protože sci-fi to není, ač to sci-fi býti mělo. A co to teda je?? Nuda, pruda a napětí kulový jako blesk. Škoda, že ten pokus o kombinaci žánrů zůstal jenom u pokusu. [0/10](18.4.2005)

Ze vsech tech zetkovych vesmirnych akcnaren ala royal oaks je tohle asi nejsnesitelnejsi zrejmne to bude pritomnosti Speakmana ktery je sice jak uz to byva pravidlem krute nevyuzit ale obcas aspon neco malo ze svych schopnosti predvede akce tu taky nejaka je takze to neni uplna nuda a ty zabery co se pak objevili v dalsich asi 3 filmech jsou tady aspon puvodni v ramci tvorby rezisera a produkcni spolecnosti to neurazi ani nenadchne takze prumer(30.10.2012)

• WANDRWALL

Bezohlednost senátora mě zarážela! A taky sobeckost. A taky že obírá lidstvo o energii. Ale když je bezohledný a sobecký, tak čemu se vlastně divím?(21.9.2010)

• fefee

Veľmi lacné TV B-éčko s kopou nereálnostných klišé, ale s celkom dobrou hudbou a dopozerať sa to nakoniec podarilo. (2,5*)(19.4.2017)

• Ronyk7

2 malý nepovedený bitky na konci je na Jeffa fakt málo. 23.5.2011(23.5.2011)

• Grimaldi

Céčkový akční herci to měli na konci 90.let ještě těžší než béčkaři,proto asi Jeff vzal roli v této slepené neakční šarádě. Jediná věc co tu všechno zachraňuje je překvapivě Ray z Dallasu,bez něho by byl snímek totální nutič spánku.(26.9.2017)

• Shanen29

Velmi špatné sci-fi s Jeffem,kde jeho umění opět vyšlo vniveč.(8.6.2018)