poster

Le fatiche di Ercole

 • anglický

  Hercules

 • anglický

  Labors of Hercules

Dobrodružný / Fantasy

Itálie / Španělsko, 1958, 104 min (Alternativní: 98 min)

 • farfalla
  ***

  Film je tiež známy pod názvom ´The Labours of Hercules´. Je jedným z filmov z talianskej produkcie 50-tych a 60-tych rokov ´meč a sandále´. V porovnaní s filmami s podobnou tématikou z americkej produkcie sa dej tohto filmu skôr zameriava na odhalenie vraha kráľa, triky pri ceste za zlatým rúnom sú minimálne. Dej je zmesou bájí s podstatnými zmenami v osudoch postáv oproti iným filmom. Film nie je zlý, ale na to, že má byť dobrodružný, je príliš jemný. [´Hercules Unchained´/´Ercole e la Regina di Lidia´ (1959)](22.3.2016)

 • Hal_Moore
  **

  Rok 1958 neznamenal jen první hlavní roli pro Charlese Bronsona (Showdown at Boot Hill), ale také pro svalnatého kulturistu Steva Reevese, který se stal vzorem pro ostatní kulturisty, zejména pak pro samotného Arnolda Schwarzeneggera. Postava Herkula je pro podobné herce, jako Steve Reeves předurčen. Svalovec, který budí zdání, že dokáže pohnout zemí, přirozené charisma a čišící respekt, to vše Reeves splňuje na jedničku. Bohužel ve filmu, který si bere z mytologických bájí jen to, co se mu zrovna hodí a s pomocí pejska a kočičky vaří nemastný a neslaný dort s několika různými příchutěmi. Velice ošklivé triky výsledku také moc nepomohou (obzvláště mix Godzilly a tyranosaura na konci - zvuk monstra byl dokonce z japonské Godzilly okopírován). I přes všechny tyto nedostatky se film stal ve své době nejvýdělečnějším italským filmem a ve Spojených státech rozpoutal "sandálovou" mánii (tento film byl dokonce inspirací pro komiksového Hercula nakladatelství Marvel). "I can't stand being superior. Let me experience the real things, love or hate."(9.2.2019)

 • majo25
  ***

  Sympatický kulturista S.Reeves v podobe Herakla zachraňuje jednu nebezpečnú situáciu za druhou. Film sa ani zďaleka nepodobá strarogréckym bájam, skôr je takým mixom, a samozrejme tu nesmie chýbať láska a romantika. Príbeh o Iásonovi je nesúvislý, nekontinuálny, zastavuje sa pri menej podstatných miestach a preskakuje tie podstatné a legendárne. Aj spracovanie je na slabšej rovni a dnes pôsobí skôr na smiech, hoc sa o réžiu postaral svetoznámy Bava. Spomeňme snáď len trápenie Herakla, či už s ostatnými bojovníkmi alebo z levom a býkom. Miesto toho, aby mu bez námahy zlomil väz, jednou rukou ho zadusil alebo ho šmaril o skaly, dostáva Herkules v pote a krvi zabrať. Samozrejme mierne dobrodružný príbeh poteší, rovnako ako krásne talianske devy a kvalitní záporáci. Neviem, či som čakal viac, ale videl som aj lepšie mytologické 'meč a sandály' filmy z Apeninského ostrova. Hodnotenie: 60% (16. hodnotenie, 5. komentár)(7.3.2014)

 • Ertai
  **

  Legendární film, který svého častu spustil v USA šílenství po evropských swords-and-sandals produkcích. S řeckou mytologiíí se tu pracuje opravdu velice volně, takže se v příběhu o právoplatném králi města Iolco míchají dvě provázané dějové linie o výpravě za zlatým rounem se zastávkou na ostrově amazonek (Iáson, Oddyseus a Herkules na jedné lodi) a Herkulovy úkoly (zabití lva a býka) plus Herkulův románek s královskou dcerou. Příběh je na podobný typ filmu předpokládám v normě, vyšší rozpočet na kulisy a kompars by neuškodily, anglický dabing místy nic moc. Film jako celek tedy dosti zastaral, Steve Reeves s jeho muskulaturou však byl - a stále je - bezkonkurenční. (Fanoušci kaiju filmů jistě též ocení netvora hlídajícího zlaté rouno, který se projevuje zkopírovaným řevem Godzilly :) )(24.11.2011)

 • Flego
  ***

  Hercules, hrdina gréckej mytológie, zachráni sporo odetú krásnu Iole a tým sa spustí veľké dobrodružstvo. Steve Reeves sa preslávil postavou siláka a poloboha Hercula a získal slávu. V tých časoch boli veľmi populárne historické a pseudohistorické príbehy, boli to tzv. sandálové filmy. Mnohé nestoja za nič, ale tento spĺňa kritéria priemeru.(23.2.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace