Seznamte se, Joe Black

• USA Meet Joe Black (více)

RajAthen

Antropomorfní personifikace smrti, aneb Smrť kůží potažen. Námět originální, provedení dosti "růžovoučké". Hopkins ukazuje, zač bývá honorován, Pitt je takový vykulený, což ale asi patří k věci. Milostné vzplanutí je ve své podstatě dosti morbidní, ale kdo neuronil, byť malou, slzu na konci, nemá srdce. ()

Alexandre

Velice pěkný film, na který se i přes délku stopáže dobře kouká. Upoutal si mě hned ze začátku a přes volné tempo mě nepustil až do konce. Sledovat, jak se Smrt chovala v lidském světě, bylo vskutku hodně zajímavé. Mimo to jsem byl nesmírně spokojen s obsazením a výkony a s atmosférou, kterou doplňovala krásná hudba. Příjemná podívaná na nedělní večer. 80% ()

Aurewen

Nevím, možná jsem z jiné planety, ale jediné zajímavé a napínavé okamžiky mi přišly že byly na začátku a skončily večeří a seznámením se s Joem.. Navíc od začátku bylo jasné, že Piťák (mi pil krev) a Claire spolu budou..nemohla jsem ovšem vystát Claire, z toho důvodu, že její obličej byl v neustálém napětí, stresu, pořád nic nechápala a ja jí potkat, tak mám pocit, že do mě vypálí svým pohledem ďouru..navíc jí je úplně jedno co bude zítra, či s kým vleze do postele, ikdyž je to třeba smrt. Brad mi taky lezl na nervy, nejdřív děsně mluví jako kniha a potom se chová, jakoby spad' z višně, chápu, byl to záměr, ale tohle bylo přehnané...Snažila jsem se to vydržet, opravdu, ale v čase, kdy jsem se už na to opravdu nemohla koukat, jsem film jen poslouchala, ale ani to se nedalo, protože dialogy mi přišly poněkud stupidní a strohé..nakonec jsem si odfrnkla a hvězdy dávám za Anthonyho, hudbu a zajímavou pointu. ()

vincchuppo

Velice atmosférický film, ne ani tak po stránce vizuální jako po stránce působení na diváka. Příběh si hraje s otázkou, jak by se u nás na zemi cítila a chovala tetička smrt, která si propůjčila Pittovo tělo. Skvělý nápad a skvěle zpracovaný. Pro mě jeden z těch kvalitních oddychových filmů. ()

Petulka88

Značně nevyrovnaný film. Slibné a zajímavé momenty střídají podivné pasáže plné klišé a nudy. Moje rozporuplné pocity do jisté míry pramení i z podivně toporného výkonu Brada Pitta a zbytečně natahované stopáže. ()

Aresse

Brilantní film, který se nenásilným, trefným a milý způsobem pozstavuje nad fundamentálními otázkami lidstva. Přestože je hlavní postava Smrt, je tento snímek více o životě, lásce a cti, než-li o odchodu na věčnost. Brad Pitt exceluje v roli životem nepoznamenané Smrti, jež se po tisíciletích prázdnoty a rutiny rozhodla vyzkoušet svět, ze kterého jeho obyvatele vyprovází. Jako svého mentora si vybere pana Perishe ( Hopkins), kterému na oplátku slíbí více času. Ústřední duo Smrt / Perish tak rozehrává důkladně promyšlenou šachovou partii, ve které více než o vítězství jde o vzájemné pochopení. Vedle výborného Pitta a Hopkinse neméně skvěle vystupují Claire Forlani v roli zmatené a otcem milované dcery Susan, do níž se Smrt zamiluje a Marcia Gay Harden coby starší, nedoceněná dcera Perishe. Vedle nevšedních hereckých projevů dramatickou atmosféru dokresluje nesmrtelná hudba Thomase Newmana a geniálně napsaný scénář, který i po několikátém zhlédnutí filmu umožňuje divákovi nalézt další a další souvislosti a zajímavosti. V neposlední řadě nesmím opomenout nádherné prostory, ve kterých se příběh odehrává a kameru, která působí jako dveře, pouštítící nás do světa hlavních hrdinů. Film je vskutku klenotem ( poněkud nedoceněným) americké kinematografie. ()

danny_21

Nebýt toporné Bradovy toporné smrtky, přílišného sentimentu a nekonečně protahovaného konce plného líbání, slz a objímání, hodnotil bych ještě výš. Jinak to byl zajímavý námět s opět výborným Hopkinsem, romanticky založené dámy určitě popláčou a zavzdychají nad cynismem svých poloviček - 70 % ()

Armin82

Njn,u téhle věcičky si přišly na své hlavně dámy. Sice bych si v roli smrti dokázal představit určitě někoho jinýho, než slaďouška Pitta,ale na tom teď už nesejde. Mě se líbil hlavně Anthony Hopkins,který se postaral o filmovou kvalitu...snímek je zajímavý a zvláštní,ale do nebeských výšin mě to nevyneslo--->60% ()

Kingi

Film se zvláštní atmosférou, u kterého mi přijde 178 minut dost málo. Anthony byl skvělý jako vždy. Claire byla taky brilantní. Co je, ale třeba vyzdvihnout je Pittovo zpracování smrti. To snad nemohlo být trefnější. Film o zmatení smrtí, o zmatení životem, o zmatením láskou, ale především film o životě. ***** ()

Chip89

Neuvěřitelný Hopkins, nádherná Forlni a sexy Pitt jako smrt. Smrt si nevybírá a nejhorší je když si vás vybrala jako průvodce lidským životem. Atmosféra,která strhne po celou dobu filmu. Sice romantický konec,ale přesto člověk nečeká,že to takhle dobře dopadne. ()

aLCaP0Ne

Skvelá vikendovka, kde v nabitých 180 minútach budete sledovať skvelé výkony Hopkinsa, Pitta a budete premýšlať o tom čo chceme asi každý v živote dosiahnuť, o láske, štastí, peniazoch, o hľadaní zmyslu života a tom ake ťažké je na konci toho všetkého odísť.. 80% ()

Pavel82

Upozornění: Je to nudné...až megalomansky nudné a zdlouhavé. Ale Hopkins, Forlani, Pitt (v tomto pořadí a s minimálními odstupy) spolu s tou nejdojemnější hudbou dokázali tu nudu zatlačit do pozadí a strhnout veškerou pozornost na ně. Jen málokomu jsem tak věřil jejich role, jako těmto třem. Brilantní. ()

Brinkley

Na můj vkus příliš dlouhé a pomalé. Sic obaleno do příjemně melancholického oděvu i Newmanovy hudby ale oněch 178 minut příjemna je na můj vkus víc než dost. Nic zásadního, co bych tomuto filmu vytknula, ovšem nemám. ()

10Domik10

Prvé dve hodiny som to pozeral so zatajeným dychom a prial som si, aby ten film neskončil nejakou nelogickou sentimentálnosťou.. bohužial, stalo sa. Naozaj škoda toho záveru, kôli ktorému nedávam plné hodnotenie, aj keď bolo po dlhej dobe na dosah. Herecké obsadenie famózne, atmosféra a hudba taktiež. ()

DeeH

,,Tisíciletí násobená věky sloučená časem bez konce...", nelze volit lepší slova. Vynikající český dabing, troufám si říct, že v tomto případě v mých očích dialogy převýšují originální znění. Michal Dlouhý a Alois Švehlík dokázali nemožné. Skvělý herecký výkon nejen Hopkinse (ostatně jako vždy),ale i nemrkajícího toporného Pitta, který svými gesty skvěle vystihl první poznávání smrti. Newmanova dokonalá hudba jen podtrhuje těchto 180 minut naprostého souznění včetně závěrečných titulků. Pro mě nepřekonatelné mistrovské dílo, které znám nazpaměť, které mě ovlivnilo, změnilo a na které nikdy nezapomenu...Plné morálních hodnot a překrásných myšlenek. Ne, nemyslím si, že je to příliš sentimentální, je to přesně takové, jaké to mělo být - dokonalé. ()

Jolee

Sugestivní kousek s dvěma dějovými liniemi, skvělým obsazením a výkony herců. Co mi jen pořád neleze do hlavy a přijde mi dost povrchní, je fakt, že se dcera hlavního hrdiny zamiluje v podstatě jen do zevnějšku nějaké osoby. Jako chápu, že do zevnějšku Brada Pitta se zamiluje každá, ale přesto mi to do filmu s tak hlubokou myšlenkou nesedí. ()

Netflix odkládá svůj největší blockbuster

Netflix odkládá svůj největší blockbuster