Seznamte se, Joe Black

• USA Meet Joe Black (více)

N0X.

Je až neuveriteľné, čo so mnou tento film robí. Čím viac krát ho pozerám, tým viac sa mi páči. Anthony Hopkins fenomenálny (mimochodom podľa mňa jeho najlepší film), Brad Pitt úžasne galantný (mimochodom drámu zahrá vždy lepšie ako akčný film). Neviem si predstaviť lepšie obsadenie tohto filmu. A to som nespomenul hudbu. Hotová pastva pre uši. Dostal som chuť na arašidové maslo :) Verdikt: 94% ()

dancool

Velmi príjemný film. Vynikajúci príbeh, herci su super. Anthony Hopkins je pán a Brad Pitt - vdaka nemu je to 5*-ten jeho detinský, naivný ksichtík.... Claire Forlani podľa mňa najslabšia (muži si asi myslia iné:)) - z nej mám pocit, že sa každú chvíľu rozplače, nech hrá čokoľvek. ()

Muf911

Hlavní síla tohoto tříhodinového filmu je v dialozích a v kameře. Chtěl bych mít tak jasný úsudek a pohotovou výřečnost jako kterákoliv z hlavních postav. Některé rozhovory jsou naprosto dokonalé. Vyjadřují sílu, zralost a hloubku jednotlivých postav, radost poslouchat. Nevím, jestli by to dabing nezkazil, ale kdo rozumí trochu anglicky určitě by si to měl dát v originále, protože nékteré ty obraty a čistý jazyk je fakt lahůdka. No a pak kamera. Většinu záběrů by šlo zarámovat a pověsit na zeď. Tomu hodně přispívají krásné interiéry, různé pracovny obložené dřevem, nádherný bazén v luxusním sídle, schodiště a haly, prostě pohádkové prostory. Filmu jsem dal 5*, protože se mi líbil víc, než většina těch, co obvykle dostávají 4. Ale taky bych mu pár věcí vytknout. Vzhledem k tomu, co jste psal výše určitě nebyl nudný ani extra zdlouhavý, ale tři hoďky jsou dost. Zvlášť třeba ten konec byl trošku uslazený a stejně všichni tušili, jak to dopadne (což neznamená, že to byl špatný konec). Ale možná bych někde ubral na přeslazenosti v americkém stylu. Krásná a hlavně zajímavá hlavní hrdinka. ()

Asrael

Golfista to vystihl naprosto přesně.. :-) Skvělý Hopkins, zmatená smrt Pitt a překrásná Claire Forlani.. Srdcovka. ()

Tsuki003

No, přiznám se, že při zjištění, že film má bezmála tři hodiny jsem se moc nepotěšila. První cca dvě desítky minut, než se děj poněkud rozchodí, je obtížné plně udržet pozornost - protože víceménně všichni nejspíš tuší, kam příběh směřuje, už od začátku. Nicméně film se potom ustálí na sice pomalém, ale plynulém tempu a začne zajímat. Moc se mi líbí celá hlavní myšlenka. Je jisté, že primární je sice romantika, ale hodně si řekne také filozofování o životě, posledních chvílích na světě a vůbec o tom, jaký člověk je. Tak, jak je Anthony Hopkins geniálně přirozený a Brad Pitt velmi se snažící, tak mě vůbec neoslovila Claire Forlani. Bohužel, přišlo mi, že se kamera příliš soustředila na její "intenzivní" pohledy (stejně jako u Brada), příliš afektované roztřesené oči, rty, špatně zahrané emoce... Styl filmu si sice protáhlé scény (a tím i celkovou stopáž) vyžadoval, stejně mi ale přišlo, že to někde bylo už příliš. Konec možná trochu nedotažený. Celé to hraní okolo vztahu Susan a Joa bylo podivné, na druhou stranu, jak asi může vypadat vztah se Smrtí? :) Je mi trochu líto, že to někdo nevzal do talentovanějších rukou, stačilo by jen málo úprav, a bylo by to dokonalé. Ale takhle... Myšlenka geniální, herecké výkony (v mých očích) vyýborné vedle průměrného a zpracování si asi zlomilo nohu, že tak pokulhává... Tak čtyři, možná ještě půlku k tomu by Joe dostal :) ()

MorraEddie

S Joe Blackem jsem se seznámil a jen o malý chloupek mu utekla 5*. Film,který je schopen ve vás vyvolat dvě tak rozdílné emoce jako je radost a smutek bez sebemenšího zaváhání a to v rozmezí jen pár minut. Zase to musím napsat,ale Pitt je opět skvělý,tentokrát jako smrt. ()

Desmi

Zvláštní film se skvělou atmosférou. Příběh mi ale přišel trochu nedotažený. Skvělý nápad, z kterého šlo vytěžit trochu více. Komu se ale líbí herectví Hopkinse nebo Pitta, přijde si na své. Hopkins jakoby ani nic nehrál a Pitt hrál toho naivního neználka taky celkem s přehledem. Je ale ještě jedna část filmu, kterou je třeba vyzdvihnout, totiž hudba. Dokonale podržela příběh tam, kde bylo potřeba, a tak to má být.. ()

zigy

Zvláštní film plný dlouhých hovorů, dlouhých pohledů do očí a tudíž s přiměřeně dlouhou stopáží....hovory jsou to často zajímavé a podnětné, na ústřední dvojici se dobře dívá, ale čekal jsem víc, protože někdy je to zdlouhavé až úmorné....ve prostředku už jsem párkrát přemlouval Anthony Hopkinse, aby už to zabalil...naštěstí efektní závěr mé dojmy vylepšil....každopádně romantická linka příběhu je víc než působivá....a z romantických filmů je to ten možná nejromantičtější....ale ta délka... - Závěr: jako bakalářská povídka by to bylo bombastické a za pět hvězd. ()

pavla.o

Dřív jsem měla tenhle film moc ráda. Teď jsem se na něj koukla, po dlouhý době a... cože? Tohle má dvě a půl hodiny? Proč??? Chápejme, na tomhle snímku není nic špatnýho (Brad Pitt lízající burákové máslo je až skoro na Oscara), ale tak nějak jsem se pořád musela koukat, kdy už to proboha skončí. ()

Mejdzula

Těšilo mne pane Black. Proti vaší délce nic nenamítám, v domácím prostředí v pohodě, ovšem při promítání v zájezdním autobuse jste byl trošku na obtíž z důvodu potřeby spánku. Soundtrack mě ničím nezaujal (na rozdíl od vás všech evidentně), klasická nic neříkající filmová hudba, tzn. nepřekáží, ale nezaujme. ()

Jayk19

Na konci až moc přeslazené,ale přesto skvěle zahrané hlavním triem.Byl by to pěkný námět jen to trochu dopilovat.Pittova role byla těžkopádná,jako by to nehrál ani herec a nevím proč tomu tak mělo podle Bresta být.Sice bylo od smrtky pěkné že Claire za otce dá alespoň Pitta,ale až takové dřevo?:)No lepší asi jak drátem do oka,určitě přestala hned truchlit.Být to lepší dám hodnocení vyšší ale je to fakt zbytečná slaďárna se spousty klišé a noblesnímy dialogy. ()

jjjerry

Opravdu velká dojemná romantika. Skvělý Hopkins, Claier Frolani je přímo úchvatná, Brad Pitt mně tam místy neseděl, ale možná to byl záměr aby dělal takový dojem. Místy moc klišé, a moc elegance "vyšší společnosti". Mě ten film hodně dojal, celkový dojem kazil jen příliš dlouhá stopáž. ()

LencaN

Nádherná hudba uším velice lahodící. Herecké obsazení a jejich výkony neuvěřitelné - Hopkins pohřbil moje předsudky vůči němu a spojení s Hannibalem, protože tady byl úplně jiný a moc se mi tahle jeho poloha líbila, Pitt hezky ztvárnil rozdíl mezi tím skutečným blonďatým hezounem ze začátku a smrťákem, byl vtipně nesvůj a Claire Forlani byla nádherná a hrála velmi příjemně. Námět mystický, zajímavý, ale přišla jsem si citově vydíraná, jelikož se moc tlačilo na pilu. Nebo lépe řečeno nebylo to tak silně naléhavé, ale rozdělené a dávkované do celého filmu, který se neskutečně vlekl. Každá scéna natahovaná až běda. Poctivé, to ano, ale zbytečně ubíjející. Navíc jsem nebyla schopná to vnímat jako romantiku, protože Pitt jako smrťák vůbec nezískal moje sympatie, spíš jsem čekala, kdy už se ho kdo zbaví. ()

beeleg

Tenhle film byl v pořadníku celkem dlouho. Neměl jsem tušení o čem bude, ale cítil jsem nějakou nechuť se na něj začít dívat, což byla kažopádně chyba. Emocemi nabitý, nápaditý film s unikátním námětem. Moc hezké, dojemné. Byl jsem rozhodnutý pro plný počet, bohužel, ten konec byl přepálený. Závěr filmu je, jako když napínáte strunu tak moc, až praskne. Bohužel to trochu pokazilo celkový dojem, ale rozhodně by tento film měl každý vidět. Neprohloupíte. ()

cobislav

Velice dobrý dojem z filmu mi kazí neuvěřitelně roztahaný závěr a herecký výkon hlavní hrdinky, jejíž obličejové svaly dostaly během natáčení tohoto snímku opravdový záhul. 80% ()

Netflix odkládá svůj největší blockbuster

Netflix odkládá svůj největší blockbuster