Seznamte se, Joe Black

• USA Meet Joe Black (více)

Kaka

Povedený kousek plný lásky, silné romantiky i příjemného pocitu intimity a osobní zkušenosti. Hopkins je strhující, Pitt pouze průměrný, avšak to nebylo nic neočekávatelného. Děj je nápaditě zpracovaný a především téma je zajímavé a neotřelé. Něco takového tu tuším ještě nebylo a Brest si s neprobádanými vodami poradil nadmíru dobře. Délka nevadí a po skončení nelze nemít příjemný pocit u srdce z kvalitně (v rámci sledování filmu) investovaných tří hodin. Je však nutné už dopředu akceptovat jistá pravidla noblesnosti, pomalého tempa a velkých emocí. Jen tak je zde šance, že se snímek o lásce a smrti bude líbit a zanechá tu správnou odezvu. ()

kingik

Opravdu nevím, koho zrovna napadlo Pitta obsadit do role Smrti, ale stalo se. Jedno vím jistě, Pitt se do této role vůbec nehodí, a ještě lépe řečeno, sehrál ji hrozně. I když v působivém úvodu, předtím než ho srazí autem, coby okouzlující mladík v restauraci, který vede nenucený rozhovor s Claire Forlani, je mnohem přesvědčivější. Přesvědčivost jako by chyběla i ostatním aktérům a Hopkins s Forlani mě rovněž ničím neoslnili. Film údajně stál 90 milionů dolarů, ale že by to na něm bylo znát, to se říct nedá. Film jako celek vyznívá povrchně a některé jeho scény, zvláště v úvodu, jsou opravdu dobré. Vzhledem k zbytečně přepálené stopáži ve filmu zaniká to, co mělo být jeho předností, a proto tohle poselství o Smrti není dvakrát přesvědčivé. Hodně tohle téma tvůrci promrhali a rozmělnili po "hollywoodsku". Mé hodnocení: 50% ()

leila22

Ak smrť vyzerá takto, tak sa vzdávam a som ochotná zomrieť hneď v tomto momente. Nie som príkladná romantička, ale tento film mi podlamuje kolená. Ovláda ma od začiatku až po záverečné titulky. Srdce mi búši tak silno, že občas prebije aj dokonalé Newmanove pesničky v pozadí. Pozerám sa na záhadného muža v obleku a cítim sa úplne stratene. A chcem sa tak cítiť, tak ako keď je človek zaľúbený. Presne toto mi Joe Black spôsobuje. Po celý čas sledujete dvoch dokonale krásnych ľudí, medzi ktorými je toľko chémie, že im ju až závidíte. Trojhodinová stopáž mi v tomto prípade vôbec neprekážala, cítiť sa tak nadpozemsky človek zvláda pokojne aj dlhšie. Meet Joe Black je silný vizuálno-emocionálny orgazmus. ()

ClintEastwood

Může se zablesknout. Mysteriózní příběh lásky až za hrob, ve kterém si krásná Claire Forlani vybere ne zrovna ideálního životního partnera s tváří Brada Pitta (úžasně sestříhaná úvodní scéna, kdy se za sebou po odchodu z kavárny obě postavy několikrát ohlížejí). Tradičně výborný Anthony Hopkins svým civilním herectvím doslova nadchne a Thomas Newman nemuzicíruje o nic hůř, než ve slavném Shawshanku. Kromě skutečně SILNÉHO závěru bych vyzdvihl ještě scény s vážně nemocnou ženou v nemocnici či první setkání Billa a Joea (skvělé svícení, když je Pitt schován za knihovnou a za sklem je vidět pouze jeho rozmazaná silueta). Opakovaná projekce Joe Blacka, po více než dvanácti letech, dopadla na výbornou a to i přes téměř tříhodinovou stopáž. K pěti hvězdičkám chybí opravdu maličko. Smrt a daně!  ()

predators

Tomuto říkám zážitek! Citový, emocionální, plný lásky? Jak chcete?! Za celé tři hodiny jsem se ani jednou nenudil a konec? S klidným svědomím jej můžu přirovnat...třeba...třeba k Duchovi. Nezapomenutelná hudba, herecké výkony a Claire Forlani:-) "A co bude dál?"..."To se uvidí..." 90% ()

• Eli Roth na natáčení působil jako takzvaný „stand-in“ (jde o osobu, kterou si filmaři postaví místo herce na značku, aby si správně připravili scénu). Roth byl členem štábu požádán, aby při chůzi trošku poskakoval, aby vypadal "vyšší" (protože byl menší než herec, kterého zastupoval). Režisér Martin Brest šel zrovna kolem, viděl Rotha podivně poskakovat, označil ho za nepoužitelného pro stand-ina a nechal ho okamžitě vyhodit (aniž by věděl, že jen dělal to, co mu bylo řečeno). Roth byl později – zřejmě v rámci kompenzace za toto nedorozumění – najat jako produkční asistent, ale před Brestem to štáb držel v tajnosti, aby nebyly další potíže. (CrypzzXD)
  • Jeden z nejdražších filmů své doby bez speciálních efektů. (don corleone)
  • V snímke si mal pôvodne zahrať aj Christopher Reeve, no žiaľ kvôli jeho úrazu v roku 1995 sa tak nestalo. (Maslord)

Netflix odkládá svůj největší blockbuster

Netflix odkládá svůj největší blockbuster