Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Učitel Majer (Tomáš Magnusek) je propuštěn z vězení na amnestii. K sobě do domu si ho bere jeho spolužák ze základní školy Ivan (Zdeněk Godla), jenž žije v romském ghettě. Majer nemá nikoho z rodiny. Nikdo mu nezbyl, a tak nabídku Ivana vítá. Ivan Majerovi sdělí, že se mu rozhodl pomoci především z důvodu, že potřebuje znovu otevřít školu, na které dříve Majer učil a chvíli ji vedl. Ivan žijící v ghettě zná problémy své komunity a ví, že zrušení jejich oblíbené školy jim neprospělo. Majer začíná oslovovat své bývalé kolegy a především žáky, aby mu pomohli. Řada jeho žáků má také svoje děti. S nimi zažívá řadu komických situací. Netuší ovšem, že ho stále sleduje Dostál (Jiří Krampol), nejstarší z mafiánské rodiny, který ví, že Majer byl propuštěn a rozhodne se pomstít svého syna i vnuka. (Tomáš Magnusek s.r.o.)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (135)

blackkocour 

všechny recenze uživatele

Jednička se mi v něčem líbila, že se našel někdo, kdo si nebojí otevřít hubu a prdel, a nečekat veřejné linčování ve stylu cikánské férovky. To znamená, že vy budete jeden jako jeden rakl na tři černý tlamy, což krom tmavého celozrného sendviče, budete mít pěkně natrhlou držku jako mistr Přeučil (myslím teď jako tu postavu školníka, kterou ztvárnil pan herec..). Nepatří to už vůbec do zlatého fondu, ale je to aspoň prdel.. k čemu jsem se odjakživa takhle přikláněl, a taky, pokud žijete na Cejlu v Brně, v Chomutově v Ústí nebo na Slovensku, tak vám určitý fráze prostě přijdou vtipné, protože v nich žijete. Jinak, pokud bych byl správný spořádaný občan na západě, je to nekorektní bizár jak sepsat cikánský zákoník práce, který bude mít možná tak jednu stranu. Všichni mají Tomáše za hrdinu, (tak hrdinou může být každý, kdo zatne černý tipec.., ne fajn nechám ty vtípky.), že zabil 3 nezvladatelné parchanty, a film v podstatě slouží k ničemu, protože moc zvratů se stejně ani neukáže, nebál bych se říct, že to nemá žádný děj, i málo rasisitických frází tu chybí. Sám Maghnusek se jako za rasistu nepovažuje, a všechno píše z vlastních zkušeností, když tenkrát ještě učil na zvláštní škole, pokud se nepletu? Okey, lore celý trilogie je vyhnaný až do extrému, a vůbec by se v tom nikdo vidět nemohl. To, co vám Kolečko salámu a veřejnoprávní televize snažili opít jejim Mostem, kde se dozvíme, že cikoši jsou milým společníkem do černého obleku, s bílým rukávkem aby vám nosili kávu, je jen umělý výplod buznofantazie. Už jen čekám na den, kdy hnědý kulturně obohacující spoluobčané vtrhnou do ulic, a špatným pravopisem napíšou na transparenty ČIPSI LIVEZ METR, proto aby se zbytečne tolik nevyplýtvala černá barva, radši začínáme obsazovat i profesionální cikošské herce. Dvojka a trojka už takový labůžo nebylo, protože se tu řešila i zkurvená Chebovská mafie, s rytmousem jako gorilou (to by mě zajímalo, kolik dostal za 3 repliky..), a kriminální atmosférou, která jen nudí a čekáme jak se vyvine poslední soud učitele/vraha na útěku. Čtyřka se hodně podoba jedničce, což je na druhou stranu dobře, a jede se na vlnu humoru a kontroverze. Pořád ale váhám dát tomuhle filmovému separátu odpad. P.S.: Doufal jsem že si školník na konci zašuká s tou bílou cigoškou. Viagra Team 4ever. A Vémola solidně šilhá po tom lechtání se s opičáky v oktagonu.. #uhorkovásezóna🥒 ()

playboxguest 

všechny recenze uživatele

První tři díly jsem neviděla, ale byla jsem nalákána do kina na čtvrtý, s tím, že nemám dávat na čsfd, protože zase takovej vopruz ty filmy nejsou. Nakonec se o žádných kvalitách opravdu mluvit nedá. Nevím, jak ty ostatní filmy, ale čtvrtý je ochotnické divadlo nejnižší kategorie se silně nesympatickým hlavním hrdinou a fantasy scénářem, plným situací, které by nikdy neprošly realitou s prvky komedie a celé to tak nějak drží nad vodou Godla, který jediný tu má alespoň nějaké charisma. Na druhou stranu, ač je mi z toho trochu zvláštně a mohlo by se to některých našich umělců dotknout, pořád to pro mě bylo v kině subjektivně daleko menší utrpení než loňský Arvéd. ()

Reklama

sykyntosh 

všechny recenze uživatele

Od tohoto filmu jsem vůbec nic nečekal. Proto bylo velké překvapení, že i přes svou značnou podprůměrnost si tento film v některých momentech dokáže s divákem pohrávat a trochu jej i překvapit. Nejedná se v žádném případě o kvalitní film, ale jeho hodnocení musím trochu více vyzdvihnout, neboť když se podívám na jiné české filmy z posledních let (které navíc disponovali velkou produkcí), tak tohle vlastně není tak bolestivé pro mé oči. Je tu minimálně snaha o něco hodnotnějšího, což se většinou nedaří, ale občas to k velkému překvapení funguje. 5/10 ()

j0nathan 

všechny recenze uživatele

Já vlastně nevím, proč jsem si to na tom Netflixu pouštěl a vlastně ani nechápu, že jsem to dokázal dokoukat do konce. No, aspoň se mi potvrdilo to, co jsem si myslel. Je to srajda. Magnusek se celou dobu tváří jak ublížený štěně s hemeroidama, a to mě fakt vytáčelo. Půlce stínového (jestli mi jako rozumíte) hereckého obsazení není ani rozumět. Hvězdu za nástřel starýho mafoše v podání Krampola, za joke s nátělníkem a za konec, který doufám opravdu ten škvarek nepřežil. Jo, a ta Gabča Gášpárová, vrrr. :)) ()

dopitak odpad!

všechny recenze uživatele

O Magnuskovi už jsem toho popsal hodně. Je schopný sehnat peníze na natáčení, tím ale schopnosti končí. Scénář, ve kterém propuštěný vězeň se zákazem přiblížit se k budově školy, která mimochodem má fungl novou fasádu, ale je roky upuštěná, nepatří asi zřizovateli a pan bývalý učitel ji rozchodí tak, že se skamarádí s cikánama a několika důchodci, a vymyslí plán jak se zase žáci vrátí do lavic tím, že utečou z jiných škol, není špatný, on je spíš neexistující. Takovou ultra sračku nemůže vymyslet ani v prváku na učňáku (na dlaždiče). Začátek celé série byl sice ryzí wtf, ale aspoň se člověk nuceně někdy zasmál. Dušení zřejmě leprou stiženého pana herce Jana Přeučila polštářem, nasazení dvou ultra "každej by jim dal co proto" kočiček (GGm NG), a angažování Vémoly a Krampola s výrazem "jsem pět minut po mrtvici, co po mně chcete", ubije i poslední procenta citu. A ten otevřený konec, to je trefa! ()

Galerie (112)

Zajímavosti (19)

  • Petr Reif zde ztvárnil dvojroli. V čase 6:03 je vidět jako člen vězeňské ostrahy a poté v čase 51:43, kde je jedním z bodyguardů šéfa mafie Viléma Dostála (Jiří Krampol). V čase 01:11:54 je zpětné okénko v průběhu výkonu trestu Tomáše Majera (Tomáš Magnusek), kde jej ještě jednou spatříme. (Arnyfe)

Reklama

Reklama