Tři marseilleští policajti už mají po krk chytání malých rybek a hodlají rozprášit rozsáhlou drogovou síť. Klíčová informátorka si ale za svoje služby řekne trochu moc. (Netflix)

DD

Aneb co ti Piráti a STAN a TOP09 neřekli... Díky za tu syrovost a hezké do comba s Bídníky. ()

celticek

Solidní. Musel jsem přepnout na francouzský zvuk, v angličtině se na to nedá dívat. Ke konci to trochu ztrácí dech, reálně bych tomu asi ještě půl hvězdy přidal. Hezký bordel tam mají chlapci. Hlavně z krásné Afriky. Snad nás ty no-go zóny nečekají brzy také. Uvěřitelný příběh. ()

papadoce

Veľmi príjemné prekvapenie z dielne frantíkov. A že je tomu už doba, čo niečo žabožrútskeho za dačo stálo. Tento film podľa mňa ťaží predovšetkým z charizmy nezvyčajných hlavných hrdinov. Trojica parádnych policajtov v podstate celý film bojuje proti drogovým zmrdom z Marseille, ale robia to dynamicky a zaujímavo. Ku tomu je tu parádny soundtrack a zrejme pomerne autentické prostredie Marseillských blokov. Mňa navyše napĺňali streštené dialógy, ktoré medzi sebou hrdinovia viedli. Asi tri štvrtiny filmu sú vyslovene živé a odsýpajú na plných päť hviezd, ak pravdaže ľúbite policajsko pouličné téma. Posledná štvrtina málinko stratí tempo, no je to samozrejme spojené s tou zmenou z akčného krimi na policajnú drámu. Zastavím sa na konečných štyroch, ale 4,25 to je určite a na betón. Od Netfláku nezvyčajne dobrá záležitosť. Kľudne pozriem nanovo. A toho policajného hajzla čo ich zradil by som dal vykastrovať. Bol to debil, medzi nami. Teda pardón, Le Imbécile. Nuž, severní vítr je krutý. Bac Nord. ()

Maniik88

Tak frantíci ešte neumreli, dokážu natočiť ešte slušnú pecku. A hodne odvážnu, v dnešnej hyperkorektnej dobe takto ukázať, ako "neexistujú" tie no-go-zóny. Ako sú všetci slušne "asimilovaní", jadroví inžinieri. Čistá antireklama na to, stať sa na západe policajtom. Najlepší bol rozhovol s kapitánom s rečníckymi otázkami.. na čo tu sme, prečo to robíme, aký je plán, nie je už neskoro? Druhá polovica ma riadne prekvapila, nečakal som, že sa to uberie tým smerom. A zarazilo ma, že to je podľa skutočnej udalosti. Napätie, herci, prostredie, proste super film. ()

Shitonit

Mrdat tučňáka do ucha by mohlo být snad lepší. nemám-li tučňáka, spokojím se s touto neskutečně propracovanou, vopravdovou filmařinou, 105min zdá se býti poněkud málo, ale přes to nelze na závěr jinak, než s radostí vydechnout.. Ach, francouzská krimoška pořád žije.. ()

Mamlas odpad!

Hezké okénko do multikulturní idyly, jakou si vybudovali například ve Francii. Je poučné, že je to podle skutečných událostí, čemuž se dá jistě věřit. Bohužel na film jako takový se dívat nedalo. Protivná vytřepaná kamera, uřvané a uhádané a na ty hnusáky se mi taky dívat nechce. (7%) ()

DJ Kritik

Dobrý, alebo zlý. Nie je jednoduché, kto aký je. A už vôbec nie všeobecne. Čo si môže dovoliť policajt a čo už nie. V dnešnej dobe si tak trochu pletieme pojmy a pseudotorelancia ničí celú spoločnosť, kde neúmerne narastá neprávosť. ()

DeDanu

Tohle na Netflixu?! To jsem nečekala. Co jsem ještě nečekala, bylo poznání,  JAK tvrdá realita v té krásné zemi panuje. (A co by odtud k nám na Východ chtěli někteří tamní chytráci, ponejvíce ti, kdož mají máslo na hlavě, exportovat/importovat.) ()

nula87

Velmi slušná jízda podsvětím Marseille. Dynamická, nabušená testosteronem, a i když trochu předvídatelná, tak rozhodně zábavná. 80% ()

DonBraso

Marseille a drogy to vždy k sobě patřilo a Bac Nord není vyjímkou.Do tohohle tématu většinou nelze šlápnout vedle a díky týhle partě tomu je teďka i nyní.S koncem,který je zároveň fikcí je trochu zvláštní podání konce,kterýmu jsem malinko nerozuměl a vlastně nepochopil proč je to smyšlený a fikcí protkaný film,když je to reálný jak prase.Nejspíš se frantíci chtějí zbalit nálepky v Marseilleském podnebí,že je to samej emigrant a drogy.Naštěstí zde ve filmu funguje vcelku vše v naprostý pohodě.Herci jsou fajn,drama střídá akční pasáže,který tu nejsou ve třiceti sekundách dvacet výbuchů, o to realisticky to aspoň vypadá.Infiltrace,vězení a herci prostě v tomhle diváka udrží v sedle až do konce a to je to hlavní. ()

Mamutol

Film nemá výrazný konec a celé snažení se rozplynulo do ztracena. Čekal jsem i větší odvahu režiséra a scénáristy ohledně akce a napětí nebo obětování některé z hlavních postav. Nic takového se nedostavilo a musím podotknout, že Frantíci uměli vždycky u svých starších filmů velice drsný konce. První hodina je docela hustá akce, ale pak když pozavírají ty policajty, tak je to už jen Macronovo politická marmeláda pro děti. ()

xxmurphyxx

Ďalší z rady filmov, ktoré ukazujú ako moc a prečo je Francúzsko tak moc v piči ako je. Krajina ktorá má takú bandu teplých lúzrov za policajtov je odsúdená na zánik. Aby počas razie po špeciálnych policajných jednotkách vybehlo celé po zuby ozbrojené sídlisko negrov, moslimov a podobných hovien a oni len držali ako hluchý dvere aby  sa na konci zmohli akurát na pár slzných granátov či gumených projektilov je neospravedlniteľné zlyhanie, hanba a prejav podradenosti a človek sa nemôže potom čudovať, prečo to tam vyzerá tak ako vyzerá. Ale čo sa človek môže diviť keď tvoj priamy nadriadený je pekný zmrd. Solídny film ku ktorému nemám v podstate žiadne výčitky akurát, že Francúzi vedia tieto témy podať predsa len dravšie a nekompromisnejšie. Každopádne kvalitný film kde sa rozhodujem medzi tri a štyri. ()

garry

Povinný film pro všechny multikulturní levičáky paní Šojdrovou, Rozoumka, Rumla a spol. Co to prohlašují kandidáti na francouzského prezidenta v roce 2022? Přišel čas vyčistit některé čtvrti, pronásledovat vůdce gangů, otrapy, zločince, dealery? Kolik tisíc zločinců, dealerů chtějí vyčistit? Konec filmu připomíná film Vyšetřování skončilo, zapomeňte. Každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán. Asi jako když Orbán Viktor postavil plot aby zabránil migrační krizi.  Wir schaffen das! Ať žije Evropská unie! ()

srolyma

Další idylický příběh z multi-kulti západní Evropy. No go zóny na předměstí Marseille, kde mají Arabové a černoši svoje drogová doupata a kam se běžný polda bojí zajít a něco s tím dělat. Až se najdou tři stateční, zorganizují velký a úspěšný zátah a jsou zato po zásluze potrestáni trestním stíháním. Protože šlapat přistěhovalcům na kuří oka se v západní Evropě prostě nesmí a basta. Bohužel je to podle skutečné události. ()

JohnCoffe

Sračky které řeší každý den policisté v některých francouzských městech jsou šílené. Bohužel film se mě moc nedotknul a nevtáhl mě do děje. Shánění trávy po gramech mi přišel jako úlet. 60% ()