Tři marseilleští policajti už mají po krk chytání malých rybek a hodlají rozprášit rozsáhlou drogovou síť. Klíčová informátorka si ale za svoje služby řekne trochu moc. (Netflix)

Heywood

Hodnocení má dvě roviny: Uměleckou a politickou.Za tu druhou by si film zasloužil 10 hvězd, protože nám všem potvrdil ten hnus, kterým je Západní EU promořena. Hnus drog, kariéristů a směšných politiků. Tenhle film Brusel a ČESKÁ TELEVIZE BRZY ZAKÁŽE. První část filmu je ale také výborná, herci ukazují, že být policistou není snadné, ale také to nejsou ani svatoušci ani přílišní rozumové. Kompars nahnaný být agresivní dav si zaslouží pochvalu, protože obdobné scény z reálu byly skutečně k vidění na facebooku, dokud nebyly zakázány. Cenzura jak za Hitlera. Film má spád, kriminální zápletka je dobře vystavěná a o hlavní hrdiny se v ní bojíte. Exteriéry ukazují úpadek Marseille téměř k depresi. Mašinérie blbů je všude, opačně se ukazuje, že nedodržení pravidel nestojí za chvilkový úspěch. Francie ale nemá ani zájem ani sílu nic změnit a film to ukazuje Francouzům ( i nám) až surově. Konec diváka sice mírně uklidnil, protože jinak by to už muselo vzbuzovat jen nepříjemné pocity. Západní EU mnozí opovrhují a tento film jim nepochybně svou otevřeností, surovou realitou a děsem úpadku jejich názor potvrdil. 5 hvězd za oba přínosy a odvahu tvůrců. ()

Kushina

Dost těžko jsem se do francouzského stylu a celkově fungování policie dostával. Film jako takový nebyl špatný, jen jsem fakt chvílemi nevěděl, co kdo dělá a proč to dělá a kdo je vlastně dobrý a špatný. Hlavní cíl zabavení drog přišel, ale ani jsem pořádně nechápal, jak rychle. Konec, ten byl naopak neakční až depresivní. Z tohoto filmu mám dost smíšené pocity a i když ten film měl něco do sebe, tak jsem z něj jsem dost zmatený. 55% ()

Saxos

Každodenní rutina policejní patry současné Francie. Marný boj s pouliční kriminalitou k tomu plnění neexistující, ale skutečného čárkového systému. Nemožnost přístupu do No-Go zón. Závěr: doporučuji. ()

fafejt001

BEZMOC ,  beznaděj , deprese . Tři  poctiví  policajti  se  snažili  dělat  dobře  svou  práci  a  dopadlo  to  takhle . Já  bych  se  tomu  sídlišti  vyhnul  veeelkým  obloukem . Už  jen  ty  zjevy , tedy  tlupy ,  by mne fakticky  odradily . Ta  akce ,  jak  šli  po  té  dodávce  drog  byla  dost  věrohodná .  Napětí  až  na  střechu  . Film  měl  grády  už  od  rozhovoru  šéfa  téměř  v  úvodu snímku   s  jedním  hlavních  hrdinů  v  kanclu . To  bylo  o  nervy . A  v  závěru  se  ukázalo  , že  ten  šéf  je  pěkný  hajzl , jako  tedy  nečestný  kolega , prostě  hovado . Sorry  za můj slovník .  Výborná  krimi  se  vším  všudy .  Respekt  všem  slušným  a poctivým  policajtům . To  teda  jo . ()

Koropororus

Film o policajtech, kteří si při plnění své nelehké práce občas vypomáhají ne zcela legálními prostředky, dosáhnou svého úspěchu a systém je za to náležitě odmění.  To už tu několikrát bylo, nic zajímavého, nic nového, nic co by mělo otřást divákem. Nebo, že by to nebyl tak úplně film o policejní práci a byla to důmyslná ukázka reality dnešních dnů v otevřené demokratické a korektní společnosti? Tento obohacující pohled do fungující,  začleňovací politiky je nadmíru povznášející, optimistický a nám všem pochybovačům jasně ukazuje, že ono to funguje, jen se musíme semknout a raději i pokleknout. Díky. ()

Stuart6

Ano, jako vizualizace současného stavu Francie asi ano. Jsou v řiti. Ale jako film nezáživné, dějová linka prakticky žádná ..... Pro mě utrpení. Dvě hvězdy za to, že to proklouzlo EU PraMini. ()

Movielaik

Jo, jo a ještě jednou jo. Krásně ukázané, jak to doopravdy je. A takhle se, dámy a pánové, zatočí se všema opravdickejma policajtama, který ještě zbyli. Ale nebojte se, našich policistů se to netýká, to jsou už jenom ouřadové. U nás by letěli na dlažbu už jen za to, kdyby svezli "na majáky" vlastní ženu do porodnice. :D No a dál, krásný obrázek toho, jak to vypadá v naší civilizované Evropě. Západní Evropa - náš vzor. Budou volby, tak to nezapomeňte (jako správný jelita) hodit někomu, kdo to tu chce mít podobný. ()

Sopholojong

Ten policajny zasah proti najhorsej vymastenej zberbe Marseille v "Northern Sectore" niekde na konci druhej tretiny filmu je neuveritelne, az mannovsky vymaznany. Vsetko naokolo je vlastne zdramatizovana policajna rutina s neprekvapivym twistom v poslednej casti filmu. Silne francuzske kafe bez hollywoodskeho cukru, avsak bez mlieka (hlbsi background okolo postav, nejaky pevnejsi zaporak), ktore vyzadujem. Stale vsak silne 4 pruhy. ()

vinducha

Sociální drama ze severní Marseilles , v hlavní roli 3 členové Brigade Anti-criminalite č.  26 .  Jako náborová příručka pro placené informátory asi nic moc. Jinak páni zřejmě neznali klasické české rčení : "Nechoď Vašku s pány na led.." Co musím pochválit , je parádně zachycená atmosféra jejich odloučených lokalit. 1 ale v dnešní době nepochopím,  proč tolik humbuku kvůli troše trávy :-) jsou ve světě daleko nebezpečnější věci. ()

mjech

Reálný příběh, který ale ve filmovém zpravování nemá hlavu ani patu. Nemá ani pořádnou akci a napětí. Takový to, co si objednáš z Wishe, když si objednáš Bídníky z roku 2019. Škoda… ()

BruceTichac

Tady se to frantíkům zase jednou povedlo!! Drsný, syrový, akční, prostě tak, jak to od nich očekáváme. Rozhodně doporučuji…. ()

Chicharron

První půlka filmu je takřka bez děje, jen klipovité vrstvení skečů a honiček po městě spojených s "konfiskací" fetu, něco se začne dít až v okamžiku záchytu velké zásilky, ale i pak film sklouzává do naprosto povrchních a klišoidních exkrementů. Ani policajt z "vnitřního" oddělení nemůže být tak blbej, aby uvěřil báchorce, že ti tři v tom jeli na vlastní pěst a ani mu nebylo divné, kam zmizely (nikdy neexistující) peníze z údajného prodeje drog... No a proč by práskačka, díky které se podaří zlikvidovat jedno chapadlo drogové mafie, musela skončit v base? Prostě 3,14ovina... Jako jediné pozitivum filmu, považuju neokoukané (neamerické) herce a zobrazení nevábné Marseille, která musí být úžasným místem k životu... ()

Zaks

Tam, kde nedávny Stillwater len naznačil, ako to v Marseille vyzerá, tak Bac Nord nám pekne do detailov rozvinul príbeh o panelákovom gete plnom dílerov drog a inej lúzy. Cez prácu policajtov sledujeme zábavu so všetkým, čo k nej patrí. No a záver, tak ten je ozaj silný, dúfam, že toto nás v budúcnosti nečaká... ()

mdf

Jo,tak tohle jo.......Realisticky popsaná situace ve Francii,kde je jasně vidět,co čeká všechny státy Evropy,když budou vítat všechny migranty chlebem a solí.Oni přece v těch státech,kam přivandrujou,makat nikdy nebudou,utvoří svoje komunity,svoje předměstí,svoje uzemí a pojedou distribuci všeho,co přináší rychlí zisk,bez jakékoliv práce.Bude super,až se celá Afrika rozhodne,že se celá přestěhuje,do Evropy a pak jich  bude tolik,že to přesně dopadne,jako v tomto filmu.Už ted se policie,bojí jezdit do vyhlášených lokalit třeba na předměstí Paříže.Autorita policie je nulová a je jasné,že hodně policajtů má svoje metody,které jsou někdy až za hranou a jejich nadřízení,chtějí mít hlavně klid a neušpinit si svoje ruce.Nikdy k žádné změně nedojde,ba naopak. ()

ilegal1983

Policajti ktori chlastaju v bare zelenu,fajcia travu alebo pancovane cigarety...Proste typicky Marseille ako by si ho clovek predstavoval. Ustredna trojica je sypmaticka a je tu i pohlad do ich sukromneho zivota.Samotnemu tempu dopomaha aj francuzstina ktora sa keca hodne rychlo.Zabavovanie rozneho matrosu uz je len taka rutyna a tato cast trochu nudi aj ked ukazuje vtipne momenty.Hluche miesta su hlavne pred velkou raziou ktora je slusna.Zaver je uz len ceresnickou na torte ktori ale nijak neprekvapi.Adele ako policajna officerka vyzerala super,male bezvyznamne plus za nu. ()

Boculy

Dlouho jsem neměl tak intenzivní pocit z toho, že se dívám na peklo LIVE. Za poslední dobu film, u kterého se mi střídali emoce podle scén. Od totální deprese až po nevídanou vnitřní agresi s různými odstíny a v různém pořadí. Taková ta atavistická záležitost, kterou jste schopni prožít ne zrovna každý den. Až na konec, který byl trochu načančaný. Tenhle film by se měl promítat ve veřejnoprávních TV a ve školách jako sociologická multikulti výchovná pomůcka. Nejlépe před volbami do parlamentů. Ale spíš se jedná o film do bruselského trezoru. Se divím, že Netflix něco takového vůbec vypustil do světa. Dík za to. Nazdar. ()

premhel

Strhující příběh o bezmocných policajtech v kriminálním prostředí nezdařené integrace francouzských imigrantů, o natvrdlých úřednících státní mašinérie a lidských povahách.  Herecké výkony vám dovolí zapomenout, že je to jen film a děj cvrká v tom správném rytmu.  Kupodivu tam není ani líbající se homosexuální pár, to opravdovské mezirasové přátelství, či partnerství, ani žádné jiné výchovné prvky a to už se dnes jen tak nevidí! Po dlouhé době film, kterému s čistým svědomím dávám 5*. ()

McGuffin

Dlouho předlouho se zdá, že policejní okrsek Severní Marseilles, Bac Nord, The Stronghold, je místem, kde státem garantovaná spravedlnost ve střetu s drogovým vesmírem dávno prohrála. Pak se krátce zdá, že místní policie ještě je akceschopná a může mít nad drogami navrch. Aby se nakonec ukázalo, že navrch nemá a mít nebude a kdo si myslí opak, prohrál život. Na takový scénář byli tři, Benjamin Charbit, Audrey Diwan a Cédric Jimenez, který ještě režíroval. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. Angus MacGuffin ()