poster

Brewster McCloud

 • USA

  Brewster McCloud

Komedie / Fantasy

USA, 1970, 105 min

 • kobejn
  *****

  Brewster to je podobný druh filmu a zážitku jako Harold a Maude - abolutely weird and still fresh. Kdysi to uvedla česká televize a rozhodně by to stálo za reprízu jako i další Altmanovy filmy. Tehdy to byl zvláštní film a po více jak x letech to stále platí.(16.9.2011)

 • Martin741
  ****

  nemam rad presladene romanticke komedie /tie s Rokom hadsnom su tak presladene az su odporne/ a tuto ide o fantasy komediu. Bud Cort studuje kadejaku faunu, vyvija stroj ktory dokaze lietat a do toho este trening ...... jeden z tych lepsiich filmov Roberta Altmana, a to asi najznamejsi je pre mna hrac 1992. 74 %(12.3.2019)

 • bloom
  ****

  Velmi bizarní snímek s vynikajícím Reném Auberjonoisem a mladičkou Shelley Duvallovou.(23.8.2006)

 • MacGuffin
  ***

  Brewster McCloud (Bud Cort) žije v ústraní v katakombách houstonského astrodomu. Jeho životním snem je létat jako pták. Proto studuje anatomii a pohyby ptáků a vyvýjí podle jejich vzoru létací aparát. Kromě toho intenzivně trénuje, poněvadž se chce vznést silou vlastních svalů. Brewster je podporován svým strážným andělem, misterio´zní Louisou (Sally Kellerman), která je nekompromisní ke každému, kdo by jen v nejmenším chtěl stát Brewsterovi v cestě při uskutečnování jeho plánu. Z důvodu Louiseou zaviněné, záhadné serie vražd, je na pomoc, ale i ke zlosti místní policie, povolán ze San Francisca oslavovaný vyšetřovatel Frank Shaft (Michael Murphy), jenž se Brewsterovi brzy pověsí na paty... Solidní bláznovina, s výbornými závěrečnými záběry Brewstera, letícího v Astrodomu. Je to za tři a půl šternu.(19.3.2011)