Americký ninja 3

Americký nindža 3

Akční

USA, 1989, 86 min

• choze

Střídání stráží na postu režiséra a titulního představitele nepomohlo, spíš naopak a kvalitativní sestup pokračuje. Jestliže na dvojku se ještě dalo koukat kvůli Steve "Rambro" Jamesovi, který ji celou odkecal a odvtipkoval za Dudikoffa, tohle už je úplně o ničem. James tu sice zase několikrát odhodí košili a ve finále si opět natáhne rambovskou čelenku a svým kvérem nevzrušeně kosí vše živé, ale nemá tu zdaleka tolik vtipných dialogů a hlášek jako ve dvojce. Čestnou výjimkou budiž nejvtipnější replika filmu (B: "MÉHO MISTRA UNESLI NINJOVÉ!" "J: (zamyšleně) "NINJOVÉ? UŽ ZASE?") Zápletka pokračuje v bondovském duchu dvojky, bojuje se proti nebezpečnému viru, který chce zlý generál, plus přibyly obličejové masky jako v MISSION: IMPOSSIBLE. Už ve dvojce byli nevýrazní záporáci, ale ti v trojce stojí už vyloženě za hovno, navíc tu není žádný "vůdce zlých ninjů", se kterým by mohl Bradley na konci bojovat. A co hůř, Bradley je tu ještě moc mladý a jeho image pohodového amerického frajera se tu teprv formovala. Mimochodem podobně jako ve třetím díle předchozí cannonovské ninja série (NINJA PŘICHÁZÍ, NINJOVA POMSTA, NINJOVA NADVLÁDA) se i ve třetím AN objevuje žena ninja. Ale ani ona, ani zástupy pestrobarevných ninjů (černých, červených, modrých) tohle zbytečné pokračování nezachrání.(19.1.2006)

• Superpero

Omg! Tohle snad už ani nejde. První dva díly s Dudikoffem byly debilní, ale zároveň zábavné, kdyžto tohle už je tragédie. Dudikoff sice uměl hovno co se bojových umění týče, ale měl aspoň zárodek charismatu. Zato David Bradley se jakž takž hýbat umí, jenže to kompenzuje velice smutnou parodií na herecký výkon. Hlavní zápletka je tak debilní, že asi 5 minut po dokoukání filmu nevím o co šlo. Jen vím že tam byla jakási tak 30 letá ženská, která se převlíkala za 80 letýho japonce!!!!!! A například scéna s přistáváním rogala na korbě jeepu "protože zem je moc tvrdá a rozbil by ses na cucky" je asi jedna z nejdebilnějších scén v dějinách kinematografie. Nejlepší je ale jak zajmou Davida Bradleyho a jeho kámoši na něj čekaj před vratama asi 2 dny a maj furt hlášky typu: "Už by měl přijít, začínám si dělat starosti." "Neboj dej mu ještě trochu času." :-))Tento film má dokonce tu drzost nedat tam nějakýho pořádnýho hlavního záporáka, takže David Bradley zmlátí nějakýho kravaťáka s drsňáckým jménem Kobra a film skončí. Jedinný klad tohohle filmu je Steve James a jeho nezapomenutelný striptérský bojový styl.(19.1.2006)

Michaela Dudikoffa nemůže nikdo nahradit, ale zase na druhou stranu, David Bradley ho nahradil důstojně. Vyzná se v bojovém umění, bylo zde dost ninjů, skvělá akce, skvělý Steve James. Příběh byl jednoduchej, ale velkou věcí, která mi zde vadila, byla ta věc s Bradleyovým mistrem, pak to byla najednou ženská, prostě tohle byla chyba. Dále mi moc nesedl hlavní záporák. Finální bitvu Bradley těžkou neměl, nebot hlavní záporák nebyl žádný karatista, jen chlap v obleku. Hudba byla příjemná. Celkově je to dobrý nadprůměr. 67% = ***(18.10.2012)

• korbitch22

ultra tůpá píčovina,ve které nahradil dudikoffa david bradley,kterému to evidentně kope,ale oto míň hraje.bohužel zde zůstal kokot steven james,který je nejen špatný herec,ale i totální čůrák.režisér je opravdu prvotřídní nula,ninjové nyní snad asi kvůli změnám k horšímu,mají červený pižámka,akční scény sou oto horší,že je vidět jak ty herci neviděli bojový umění ani v televizy,natož aby chodily na nějaký kurzyči tréninky.finální bitka je ultra debilní a celej ten důvod proč potřebujou tu protilátku vlastně sám režísér totálně postaví na hlavu,ono totíž stačí chvilku zatnout svaly,klepat se a tupě čučet do kamery a u toho mumlat něco o vnitřní síle,no a prd zákeřnej vir odskotačí někam na panáka.nejvíc mě teda pobavila scéna se stevem jamesem(jak taky jinak)jak von tam má okolo sebe asi pět chlapíku v pyžamech a oni jen tak tupě stojej a čuměj,jak jednoho podruh trpně likviduje,bejt já ten ninja co stojí zádama k němu,tak si stihnu přečíst noviny,vypít kafčo,v klidu se vysrat a ještě mu píchnout meč do zad!!!!no a ta debilní hudba při každý akci!!dva falešný hlučný toony pijána.prostě odporná debilita.(26.10.2008)

• MartinNDL

Je-li dvojka nepodařenou kopií slaboučké jedničky, pak trojka napodobuje již napodobovanou jedničku i napodobující dvojku. Nápad vystřídat špatného Dudikoffa nebyl blbý, ale obsadit Bradleyho na jeho místo bylo to nejblbější, co mohli udělat. Jedinou změnou oproti předchozím dílům bylo to, že v roli hlavního záporáckého ninja bojovníka se objevuje žena. Což je ovšem revoluční myšlenka....(24.1.2006)

• - Spoiler: Sean Davidson (David Bradley) ve snímku zabije 9 protivníků. (Epistemolog)

• - Napriek názvu filmu je to v rámci série prvý diel, ktorého dej sa odohráva v USA. (m.a.t.o.)

• - Úloha, ktorú hrá David Bradley, bola pôvodne ponúknutá Kurtovi McKinneymu. Ten ju odmietol, lebo sa obával, že by si ho ľudia zaškatuľkovali ako herca béčkových akčných filmov. (m.a.t.o.)