Americký ninja 3

Americký nindža 3

Akční

USA, 1989, 86 min

• n42

Při sledování se vyplatí snad jen poslouchat zvuk a obraz si raději domýšlet, protože scény jsou katastrofální. Bohužel hudba taky nestojí za nic (na rozdíl od prvního dílu), takže tohle dílo mělo vlastně vyjít ve formě povídky na nějakém blogu a ne jako film. Ani Steve James to nezachrání.(19.5.2013)

• Torgal

Ak by ste sa rozhodli natočiť doma na dvore akčný bojový film, pravdepodobne by nevyzeral horšie ako táto "pecka". Je to hotový festival trápnosti, primitívnych hereckých výrazov a amatérskych bojových scén. Nanešťastie zábavnosť druhého dielu zmizla spolu s Dudikoffom. Nebyť zopár "over the top" dementných momentov, tak by to bolo na odpad. 2-/10(22.12.2009)

• MartinNDL

Je-li dvojka nepodařenou kopií slaboučké jedničky, pak trojka napodobuje již napodobovanou jedničku i napodobující dvojku. Nápad vystřídat špatného Dudikoffa nebyl blbý, ale obsadit Bradleyho na jeho místo bylo to nejblbější, co mohli udělat. Jedinou změnou oproti předchozím dílům bylo to, že v roli hlavního záporáckého ninja bojovníka se objevuje žena. Což je ovšem revoluční myšlenka....(24.1.2006)

• eraserhead666

Natočíme pár rvaček, dopřejeme Steve Jamesovi dostatek příležitostí, aby se mohl svléknout do půl pasu a pak se to nějak pokusíme alespoň trochu poslepovat do jednoho souvislejšího celku. Co na tom, že to dějově bude nijaké, vždyť přece o děj většině diváků vůbec nepůjde, tak co. Asi takhle se koncem osmdesátých a počátkem devadesátých let točily akční karate filmy. Aneb jak pronese jedna postava z filmu „Jsme přece Američani, no ne?“A my jsme to jako děti žrali. Dneska se tomu alespoň zasmějeme. Ale jedno musím uznat, Bradley je co se týče vizuální stránky karate, schopnější než Dudikoff. Ale zase mu schází ten kamenný ksicht.(28.9.2011)

• PetrPan

Plivat na tenhle film by bylo velmi jednoduché, pokusím se tedy shrnout alespoň několik pozitiv. Za prvé kvituji vysokou hygienickou úroveň filmu, na zářivě bílých slipech Steva Jamese při scéně na pláži jsem ani při osminásobném přiblížení neobjevil ani skvrnku. Za druhé tu je několik naprosto unikátních bojových scén, které jinde neuvidíte, ninja podávající soupeři nunčaky, ninja čekající až si soupeř připraví šavli k odražení či ninja naskakující na ležícího soupeře s nožem tak nešťastně, že se píchne do břicha a umře. Při poslední zmiňované akci mne napadlo, zda onen maskovaný chlapík nechtěl něco jiného než útočit... A v neposlední řadě považuji za velké plus třetího amerického bojovníka i vlastní zjištění, že stále je možné zhlédnout větší filmovou sračku než tu, kterou doposud považujete za nejdokonalejší očistný zážitek. Americký ninja 3 si ale svůj primát asi ponese dlouho.(10.7.2015)

• - Spoiler: Sean Davidson (David Bradley) ve snímku zabije 9 protivníků. (Epistemolog)

• - Úloha, ktorú hrá David Bradley, bola pôvodne ponúknutá Kurtovi McKinneymu. Ten ju odmietol, lebo sa obával, že by si ho ľudia zaškatuľkovali ako herca béčkových akčných filmov. (m.a.t.o.)

• - Napriek názvu filmu je to v rámci série prvý diel, ktorého dej sa odohráva v USA. (m.a.t.o.)