Americký ninja 3

• slovenský

Americký nindža 3

Akční

USA, 1989, 86 min

Michaela Dudikoffa nemůže nikdo nahradit, ale zase na druhou stranu, David Bradley ho nahradil důstojně. Vyzná se v bojovém umění, bylo zde dost ninjů, skvělá akce, skvělý Steve James. Příběh byl jednoduchej, ale velkou věcí, která mi zde vadila, byla ta věc s Bradleyovým mistrem, pak to byla najednou ženská, prostě tohle byla chyba. Dále mi moc nesedl hlavní záporák. Finální bitvu Bradley těžkou neměl, nebot hlavní záporák nebyl žádný karatista, jen chlap v obleku. Hudba byla příjemná. Celkově je to dobrý nadprůměr. 67% = ***(18.10.2012)

• eraserhead666

Natočíme pár rvaček, dopřejeme Steve Jamesovi dostatek příležitostí, aby se mohl svléknout do půl pasu a pak se to nějak pokusíme alespoň trochu poslepovat do jednoho souvislejšího celku. Co na tom, že to dějově bude nijaké, vždyť přece o děj většině diváků vůbec nepůjde, tak co. Asi takhle se koncem osmdesátých a počátkem devadesátých let točily akční karate filmy. Aneb jak pronese jedna postava z filmu „Jsme přece Američani, no ne?“A my jsme to jako děti žrali. Dneska se tomu alespoň zasmějeme. Ale jedno musím uznat, Bradley je co se týče vizuální stránky karate, schopnější než Dudikoff. Ale zase mu schází ten kamenný ksicht.(28.9.2011)

• humanbeing

Třetí díl série Amerického ninji šel po stránce kvality hodně dolů. Děj je nevýrazný, ninjů a jejich konfrontací s hrdiny je daleko méně, než v předchozích dvou dílech a člověk se po chvíli překvapivě začíná nudit. Co dělalo první dva díly zábavné, se někam vytratilo a dá se vinit jedině scénárista, který se pořádně (tedy ani trochu) nenadchnul pro ninjovské téma. Změna režiséra, ani vystřídání Dudikoffa za imho mnohem horšího herce, Davida Bradleyho, výsledku taky určitě nepomohla. Film má svoje světlé momenty a je tu občas znát příbuznost s prvními dvěma díly. Jak už jsem ale napsal, záživné to moc není a ani těch ninjů tu není tolik, aby se dalo na film koukat jen kvůli nim.(24.8.2015)

• Thomm

Nejlepší akční scény byly o reklamách, konkrétně v té, kde T-Mobile nabízí internet o 50% levněji nebo co a ninjové tam skáčou a házejí hvězdice. Něco tak "akčního" ve filmu vůbec nebylo, herci nejsou herci, děj neexistuje, hlavní záporák taky ne, dialogy jsou debilní jak ve filmech s Hulkem Hoganem nebo Chuckem Norrisem a... nevim proč to vůbec komentuju, když je to úplně jasný na první pohled.(24.10.2008)

• Haymar

Dudikoff s Firstenbergem měli alespoň tolik soudnosti, že z dalšího pokračování raději vycouvali (nebo s nimi "vycouvalo" studio? Pak můžou mluvit o štěstí)! Trojka je opravdu přehlídkou toho vůbec nejhoršího, co lze v tomto žánru vidět. A Dudikoffův nástupce (Bradley) nebyl zrovna šťastnou volbou (ale nebojte, Joe Armstrong se vrátí...)(17.10.2008)

• - Napriek názvu filmu je to v rámci série prvý diel, ktorého dej sa odohráva v USA. (m.a.t.o.)

• - Spoiler: Sean Davidson (David Bradley) ve snímku zabije 9 protivníků. (Epistemolog)

• - Úloha, ktorú hrá David Bradley, bola pôvodne ponúknutá Kurtovi McKinneymu. Ten ju odmietol, lebo sa obával, že by si ho ľudia zaškatuľkovali ako herca béčkových akčných filmov. (m.a.t.o.)