Americký ninja 3

Americký nindža 3

Akční

USA, 1989, 86 min

• eraserhead666

Natočíme pár rvaček, dopřejeme Steve Jamesovi dostatek příležitostí, aby se mohl svléknout do půl pasu a pak se to nějak pokusíme alespoň trochu poslepovat do jednoho souvislejšího celku. Co na tom, že to dějově bude nijaké, vždyť přece o děj většině diváků vůbec nepůjde, tak co. Asi takhle se koncem osmdesátých a počátkem devadesátých let točily akční karate filmy. Aneb jak pronese jedna postava z filmu „Jsme přece Američani, no ne?“A my jsme to jako děti žrali. Dneska se tomu alespoň zasmějeme. Ale jedno musím uznat, Bradley je co se týče vizuální stránky karate, schopnější než Dudikoff. Ale zase mu schází ten kamenný ksicht.(28.9.2011)

• TERRORDROME

Tento diel som videl kedysi dávno ako prvý zo série a bola to pre mňa úžasná pecka. Dnes už je to len naozaj stupídna akčná volovina kde rôznofarebný kreténsky ninjovia vyskakujú zo šuflíkov a s hnusným Bradleym ktorý nahradil Dudikoffa. Dudikoff síce nevedel hrať a ani neovládal bojové umenia, ale stále bol lepší než tento Chmuľo. Najväčšiu pozornosť tak na seba strháva Steve James, mix ramba a striptéra, ktorý je tu jasne najzábavnejší a jedného ninju zloží bombou do hlavy ako Bud Spencer. Trojka sa snaží o to isté čo predchádzajúce diely, ale je ešte o pár stupňov debilnejšia a nemá poriadneho kladného ani záporného hrdinu.(26.2.2011)

• fefo

Netusim, o co tam islo, ale vsade boli totalne trapni "ninjovia", dajaky neschopny idiot v ruzovom tielku, aka asi hlavny hrdina a nejaka aziatka, ktora bola super kung-fu skill, az kym ju nodkraglovali. A cernoch. Najlepsi bol cernoch, ktory musel vzdy vysekat idiota v tielku z pruseru, ked ho obklucili ninjovia a nemiesto razneho rezu katanou ho mlatili do brucha. Nakoniec sa idiot nejak dostane k hlavnemu zaporakovi, dostava na picu, spravi super mega prstovy ninja healing a seckych vymlaci. K tomu hra totalne idiotska hudba. Celkom vyzivna pripomienka beckovych akcnych filmov z 80 rokov.(8.10.2016)

• otík

Třetí setkání s americkým ninjou je skutečně smutné a nudné. Nový ninja v podání Davida Bradleyho je zcela mdlý a na rozdíl od slušně hrajícího Michaela Dudikoffa je zcela bez charakteru, Steve James už vůbec nevtipkuje a všechny bojové scény jsou více než směšné. Velice jednoduchoučký příběh lze shrnout asi tak: mladý kluk je svědkem vraždy svého otce, stane se z něj ninja, pak si jej jako objekt svých pokusů vybere nějaký magor, aby jeho touha po zlu byla následně potrestána. Celkově je tu jedna ubohá a zcela nelogicky natočená akční scéna vedle druhé, celé to nemá tempo a švih, je to prostě slabota.(2.2.2006)

• Xmilden

Může být divák vůbec přísný na film, kde scénář nebyl nikdy napsán, natáčení trvalo 2 dny, nejvíc peněz padlo na oblečení. Bohužel nezbylo na oblečení pro Steve Jamese, protože ten si vždycky vrch sundá. Obhajobou snímku by měl zůstat fakt, že ani jeden z účinkujících se nikdy herectví nevěnoval. Na závěr by mě zajímalo jestli zůstali na světě nějací Ninjové i pro 4. díl. Protože po 3 filmech jsou již poměrně solidně ohroženým druhem.(1.1.2014)

• - Spoiler: Sean Davidson (David Bradley) ve snímku zabije 9 protivníků. (Epistemolog)

• - Napriek názvu filmu je to v rámci série prvý diel, ktorého dej sa odohráva v USA. (m.a.t.o.)

• - Úloha, ktorú hrá David Bradley, bola pôvodne ponúknutá Kurtovi McKinneymu. Ten ju odmietol, lebo sa obával, že by si ho ľudia zaškatuľkovali ako herca béčkových akčných filmov. (m.a.t.o.)