poster

Americký ninja 3

 • český

  Americký ninja 3: Krvavý hon

 • USA

  American Ninja 3: Blood Hunt

 • slovenský

  Americký ninja 3

 • slovenský

  Americký nindža 3

Akční

USA, 1989, 89 min

Scénář:

Gary Conway

Kamera:

George Bartels

Producenti:

Harry Alan Towers

Scénografie:

Ruth Strimling

Kostýmy:

Yvonne De Necker
(další profese)
 • choze
  *

  Střídání stráží na postu režiséra a titulního představitele nepomohlo, spíš naopak a kvalitativní sestup pokračuje. Jestliže na dvojku se ještě dalo koukat kvůli Steve "Rambro" Jamesovi, který ji celou odkecal a odvtipkoval za Dudikoffa, tohle už je úplně o ničem. James tu sice zase několikrát odhodí košili a ve finále si opět natáhne rambovskou čelenku a svým kvérem nevzrušeně kosí vše živé, ale nemá tu zdaleka tolik vtipných dialogů a hlášek jako ve dvojce. Čestnou výjimkou budiž nejvtipnější replika filmu (B: "MÉHO MISTRA UNESLI NINJOVÉ!" "J: (zamyšleně) "NINJOVÉ? UŽ ZASE?") Zápletka pokračuje v bondovském duchu dvojky, bojuje se proti nebezpečnému viru, který chce zlý generál, plus přibyly obličejové masky jako v MISSION: IMPOSSIBLE. Už ve dvojce byli nevýrazní záporáci, ale ti v trojce stojí už vyloženě za hovno, navíc tu není žádný "vůdce zlých ninjů", se kterým by mohl Bradley na konci bojovat. A co hůř, Bradley je tu ještě moc mladý a jeho image pohodového amerického frajera se tu teprv formovala. Mimochodem podobně jako ve třetím díle předchozí cannonovské ninja série (NINJA PŘICHÁZÍ, NINJOVA POMSTA, NINJOVA NADVLÁDA) se i ve třetím AN objevuje žena ninja. Ale ani ona, ani zástupy pestrobarevných ninjů (černých, červených, modrých) tohle zbytečné pokračování nezachrání.(19.1.2006)

 • PetrPan
  odpad!

  Plivat na tenhle film by bylo velmi jednoduché, pokusím se tedy shrnout alespoň několik pozitiv. Za prvé kvituji vysokou hygienickou úroveň filmu, na zářivě bílých slipech Steva Jamese při scéně na pláži jsem ani při osminásobném přiblížení neobjevil ani skvrnku. Za druhé tu je několik naprosto unikátních bojových scén, které jinde neuvidíte, ninja podávající soupeři nunčaky, ninja čekající až si soupeř připraví šavli k odražení či ninja naskakující na ležícího soupeře s nožem tak nešťastně, že se píchne do břicha a umře. Při poslední zmiňované akci mne napadlo, zda onen maskovaný chlapík nechtěl něco jiného než útočit... A v neposlední řadě považuji za velké plus třetího amerického bojovníka i vlastní zjištění, že stále je možné zhlédnout větší filmovou sračku než tu, kterou doposud považujete za nejdokonalejší očistný zážitek. Americký ninja 3 si ale svůj primát asi ponese dlouho.(10.7.2015)

 • Haymar
  odpad!

  Dudikoff s Firstenbergem měli alespoň tolik soudnosti, že z dalšího pokračování raději vycouvali (nebo s nimi "vycouvalo" studio? Pak můžou mluvit o štěstí)! Trojka je opravdu přehlídkou toho vůbec nejhoršího, co lze v tomto žánru vidět. A Dudikoffův nástupce (Bradley) nebyl zrovna šťastnou volbou (ale nebojte, Joe Armstrong se vrátí...)(17.10.2008)

 • fefo
  odpad!

  Netusim, o co tam islo, ale vsade boli totalne trapni "ninjovia", dajaky neschopny idiot v ruzovom tielku, aka asi hlavny hrdina a nejaka aziatka, ktora bola super kung-fu skill, az kym ju nodkraglovali. A cernoch. Najlepsi bol cernoch, ktory musel vzdy vysekat idiota v tielku z pruseru, ked ho obklucili ninjovia a nemiesto razneho rezu katanou ho mlatili do brucha. Nakoniec sa idiot nejak dostane k hlavnemu zaporakovi, dostava na picu, spravi super mega prstovy ninja healing a seckych vymlaci. K tomu hra totalne idiotska hudba. Celkom vyzivna pripomienka beckovych akcnych filmov z 80 rokov.(8.10.2016)

 • DonPedro
  *

  Michaela Dudikoffa nahradil David Bradley, který se umí alespoň trochu hýbat a filmu to paradoxně uškodilo – ubylo totiž těch nejhorších (= nejzábavnějších) momentů. Naštěstí se třetí díl série vrátil k poznávací značce jedničky: mraky ninjů metajících kozelce v bezpečné vzdálenosti a postižených obrnou vždy, když se přiblíží na kontaktní vzdálenost.(10.12.2003)

 • - Úloha, ktorú hrá David Bradley, bola pôvodne ponúknutá Kurtovi McKinneymu. Ten ju odmietol, lebo sa obával, že by si ho ľudia zaškatuľkovali ako herca béčkových akčných filmov. (m.a.t.o.)

 • - Napriek názvu filmu je to v rámci série prvý diel, ktorého dej sa odohráva v USA. (m.a.t.o.)

 • - Spoiler: Sean Davidson (David Bradley) ve snímku zabije 9 protivníků. (Epistemolog)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace