poster

Whale Music

 • Kanada

  Velrybí hudba

 • Slovensko

  Veľrybia hudba

Komedie / Drama

Kanada, 1994, 107 min

Scénář:

Richard J. Lewis

Kamera:

Vic Sarin

Producenti:

Robert Lantos

Střih:

Richard Martin

Scénografie:

Rex Raglan
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (12)

 • emma53
  ****

  Trochu mně tenhle filmek připomněl jiný, taky tak krásně lidský a citlivý Jack se chystá vyplout, ovšem oproti jmenovanému v tomhle případě jsem hlavní herce téměř vůbec neznala, ale byli taky bezvadní, obzvlášť Maury Chaykin. Oba tak trochu ztracenci, kde Desmond žije svou minulostí rockera a vzpomínkami na svého bráchu a v souvislosti s tím začne skládat svou velrybí hudbu a do toho mu vstoupí zajímavým způsobem jiný nešťastný človíček Clarie. Je to moc milá srdcovka, místy dojemná, místy úsměvná, ale rozhodně stojí za kouknutí, jen se nenechte nikdy nalákat na bujanézu uvařenou od Clarie.(23.1.2015)

 • JANARYBA
  *****

  Vynikající film, který stojí především na brilantním hereckém výkonu a nechutně tlustém monstrózním těle "velrybího muže". Zdatně sekunduje i štíhlá kráska Claire. Příběh o tom, že spřízněné duše (jakkoli odlišné, ale výrazné osobnosti) se mohou potkat bez ohledu na to, v jaké se právě nacházejí schránce....Z filmu jsem vůbec nepochopila, že ta ujetost nebo duševní choroba hlavního představitele byla způsobena drogami. Kýčovitý happy end je milý.(17.12.2008)

 • kajda.l
  *****

  "Fajn. Tohle je cesta, jak se zbavit halucinací. Pošlu je nakoupit." Zábavné sbližování postaršího, odpudivého, obézního rockera s nádhernou devatenáctkou. K tomu se oba potýkají s bolístkou, která je trápí na jejich dušičce. No nezní to krásně kýčovitě? Ono to kýčovité je. Ovšem ten místy pohádkový nádech nemá chybu. V některých momentech mi to připomínalo moderní variaci na Krásku a zvíře. A ke všemu to má výborně napsané a zahrané ústřední duo, parádní melodie a velryby. Co víc chtít? Nic...takže za pět.(7.2.2014)

 • eraserhead666
  *****

  Tenhle film je naprostá masírka, kterou jsem byl schopen dávat i dvakrát v jednom dni. Vynikající příběh, skvělá hudba, uchvatný hlavní hrdina, zajímavé herecké výkony a roztomilý humor - to všechno pohromadě nenajdete jen tak v každém filmu, takový film se netočí každej rok, ten se prostě vyskytne. Prostě úchvatné setkání s filmem o kterém jsem nikdy předtím, a ani nikdy potom vůbec nic nikde nečetl, neslyšel a neviděl. A i to, že tohle je teprve druhý komentář k tomuto filmu tady na csfd, možná svědčí o tom, že vynikající filmy prostě musíš najít (nebo ony tebe), nikdo ti je nenaservíruje jako mainstreamové sračky a hlavně, tyhle filmy tu chvástavou reklamu a známé ksichty nepotřebují. O jejich oduševnělosti, kráse a promlouvání do duše i do srdce, svědčí a vypovídaji ty filmy samotné. Nic víc k tomu nepotřebují.(8.2.2009)

 • ConanVJ
  ****

  Pěkný příběh o dvou odlišných lidech, které svede náhoda dohromady a postupem času k sobě hledají cestu. Za mě 80% :)(25.11.2015)

 • hygienik
  ***

  Nezávislý film: Predvídateľný skromný dej, veľa emócií, dobrá kamera, trochu nuda. Akási variácia na Pretty Woman.(4.7.2010)

 • boombang
  *****

  Viděno kdysi dávno na čt2 a nyní po letech znovu. Hodnocení neměním.(29.5.2012)

 • Nonna
  *****

  Nezávislý hudební film, který nemá chybu. Po jeho shlédnutí jsem si okamžitě sehnala desku kanadské kapely Rheostatic, která složila hudbu,na desce je i ústřední píseň Claire. Druhý objev je tlustý představitel Desmonda kanadský herec Maury Chaykin - doporučuji najít a užít si jeho další role ve filmech! Silný příběh citlivé a od světa showbyznysu odvrácené bývalé hudební hvězdy, oteklého škaredého chlápka, který se koupe v shnilém bazéně, tančí si nahý po domě na hudbu, kterou skládá jen sám sobě a velrybám a jednoho dne se zamiluje do krásné "princezny"....a ona asi do něj......dojemné k slzám a přitom vůbec ne patetické a romanticky ucitantané.(4.1.2013)

 • bmx6
  *****

  Ani ve snu by mě nenapadlo,že natolik nenápadný film se mi bude tolik líbit.Ani nevím,co vynachválit víc.Úplně odlišné od všeho ostatního a při tom,tak krásné.Mám takovou radost,že jsem film viděl.(16.4.2017)

 • urizen
  *****

  krásnééééé(4.4.2007)

 • danihelka
  *****

  Před 15 lety jsem si z tohoto filmu sedl na prdel. nedávno jsem ho po zapomění objevil znovu a zase na prdeli! Až se nechce věřit jak je to ve svý realitě fantaskní. Jojo nic naplat, hudba je řečí andělů a když tě takhle pohltí stává se z toho někdy až sebedestrukční obsese. Úžasnej zážitek!!(30.1.2012)

 • baegus
  *****

  Nádhera!(3.12.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace