Smrt do roku 2020

(TV film)
  • USA Death to 2020
Trailer 2

VOD (1)

Rok, na který nikdo z nás nebude rád vzpomínat, očima nejhůř informovaných komentátorů v historii. (Netflix)

Trailer 2

Wade Wright

Za mě celkem promarněná šance o nějakou fakt satiristickou prdel, která by šla trochu víc za hranu a trochu víc využila už tak dost potencionálně komediální rok. Tady to popravdě po chvíli docela nudí a klouže to po povrchu. Za zmínku u mě určitě stojí Joe Keery, Leslie Jones a nakonec možná i ta Cristin Milioti, jinak ale dost slabý. ()

DJ_bart

"Když udeřil první lockdown, byla to neskutečná nuda. Viděla jsem doslova všechno od Netflixu. Pak jsem ale narazila na jednu reality show s názvem Amerika, a to bylo teprve pořádný žůžo labůžo. Dávají to pokaždý na zpravodajským kanále. Viděli jste to? Je to absolutní zhovadilost! Víc zvratů jsem v dějinách televize ještě neviděla." ____ Excelentní mockument, satirická sumarizace, a parodická retrospektivní bilance všech sraček, který na nás vyklopil rok 2020 - hořící klokani, třetí světová, Brexit, koronapičus, pád Oranžového muže, agónie Trumptardů, a tak dále.... Rolí cynických bedekrů se ujali archetypálně stereotypní charaktery jimž vévodí zejména rasistický frky nihilisty Samuela L. Jacksona na účet všech etnik a minorit ["Oscaři jsou přehlídkou zámožných bělochů. Nemluvě o filmu 1917, což je taky číslo, který odpovídá množství bělochů v něm."], či Lisa Kudrow jež se bravurně zhostila ženské verze šovinisty Bena Shapira ["The fact, which doesn't care about your feelings, is that conservative voices are being silenced. I've said it on Joe Rogan's and Jordan Peterson's podcast, and of course on Fox News with Tucker Carlson. Twice actually!"].... Kdo agilně a permanentně sledoval letošní shitfest, bude náležitě odměněn kulometnou palbou kulturních referencí ["Ne, děkuji, 5G vakcínu od Sorose a Gatese si nechte."], skrytých 'velikonočních vajec' [Mox = Vox], rafinovaných slovních hříček, a aforistických hlášek ["Evropské summity za klima jsou kýč. Je to v podstatě Coachella pro elitáře. To že chtějí vrcholní politici předstírat, že se zajímají o klimatickou změnu, je součást jejich agendy, takže si pozvali Gretu Thunberg. To je taková ta švédská teenagerka která získala popularitu díky tomu, že mluví o depresivních věcech. V podstatě druhá Billie Eilish."].... Je sice záměrná profanace, že je snímek určen jako diskurz převážně pro americkou, než evropskou diváckou obec, leč nelze se čemu divit, když se veškerý exces točil kolem téhle Banánové republiky. Každopádně lze v konkluzi 'Smrt do roku 2020' ohodnotit jako lahodnou jednohubku, která bude šmakovat a zároveň se hnusit pravičákům, levičákům, konzervativcům, i liberálům - doslova každý si zde najde něco, co poskytne gusto jeho chuťovým pohárkům. Ačkoliv je nutno podotknout, že kdo kupříkladu simultánně sleduje pořady od Johna Olivera, Billa Mahera, Trevora Noaha, či poslouchá podcast Joea Rogana, nedoví se prakticky žádnou novinku, a alespoň si dopřeje kompilační repete absurdních peripetií minulého roku. Snímek převážně roastí konspirátory a konzervativce, takže já jsem nadmíru spokojen.... ____ "Společnost ještě nikdy nebyla tolik na ostří nože, jako dnes. Zatímco na pravici máte kult zdegenerovanejch extremistů, který jsou nezpochybnitelně přesvědčeni o tom, že Hitler byl vlastně celkem fajn cápek, tak na levici zase máte bandu debilních ufňukaných woke lordů, který by vás za každou politicky nekorektní hovadinu nejradši zrušili z povrchu zemskýho. Takže předtím než se z obou stran poblijete, zvažte, ke komu se radši přidáte." () (méně) (více)

ihajurcik

O tomto počinu není moc co říct. Je to sekvence reakcí různých lidí na ty nejdůležitější události 2020. Je tam spousta vtipů, ale zasmál jsem se tak 5x. V druhé půlce už jsem začal usínat, protože ta věc prostě nikam nevede. Kdyby Netflix začal s natáčením tohoto počinu někdy na začátku roku roku a pak by každý měsíc vydávall kousíček, bylo by to lepší. Takové rychlé, vtipné glosy. Pak by to klidně mohl vydat i takto, aby si to lidi zrekapitulovali. V této podobě mi to ale nedává smysl. Tohle není formát, co by měl mí víc jak 30 minut. Staršímu bratrovi se to líbí, takže předpokládám, že jenom nejsem cílovka. Pokud se zajímáte o dění průběžně, nedoporučuji, unudíte se k smrti. Pokud se ale soustředíte spíš na sebe a dění kolem vnímáte spíš pasivně, zkuste se na to podívat, nemuseli byste toho litovat. ()

Filip_Inari

Nič nie je príjemnejšie ako počúvať ľudí, ktorých problém nezasiahol sa naň sťažovať. Nie je nič sympatické na tom ked majiteľ 5 nehnuteľností musí ostať v izolácii na niekoľko hektárovom pozemku. Lacné vtipky su fajn na úsmev, alebo dva... No od kultúrneho orgazmu to má tak ďaleko ako svet od mieru ()

mistrpropr

Slabota. Usmíval jsem se celkem dost, ale dobrý fory k zasmání tam byly asi 3. Pořádně ani nevim, co tim tvůrci chtěli říct. Pravděpodobně to měli glosovat 4 kokoti (v tom filmu je hráli celkem známí herci), který záměrně přeháněli s výjimkou Jacksona. Lidem s jeho rétorikou se dneska tleská, což je k zblití... ()

• Již podruhé herec Joe Keery ztvárnil postavu YouTube influencera. Poprvé se tak stalo ve snímku Spree (2020). (Kuzmik)