Ahsoka je konfrontována se svou minulostí, zatímco její spojenci podnikají záchrannou misi. (Disney+)

madcap

Nemyslím si, že by pátá epizoda byla po stránce scénáře nějak mimořádně silná, ale ty flashbacky jsou opravdu totálně top. Respektive na úplně nové úrovni. Něco takového jsme, podle mě, v žádném SW zatím neviděli. Ano, samozřejmě ... je to, svým způsobem, opravdu fanservis jako prase, jistě ... a dovedu si představit, že kdo už má nezvladatelnou alergii na Disney, tak to na tomhle "popraví", že je to zkrátka od tvůrců laciný trik a bude to brát jako další důkaz kreativní chudoby. Já si ale myslím, že v tomto případě to tak není. Třeba Boba Fett byl fanservisem prošpikovaný od sklepa až na půdu, ale skoro nikdy to tam nefungovalo ani z 50% tak dobře, jako to funguje tady. Tady je to totiž nejen naprosto excelentně udělané, ale hlavně to má jasný smysl a i když dialogy Ahsoky s Anakinem asi nejsou zrovna úplně na nobelovku za literaturu, tak to opravdu posouvá děj. A proč jsem zmiňoval ten scénář? Myslím si, že ten závěr s velrybami, které se objevily přesně v tu pravou chvíli a "domluva" s nimi byla navíc super-expresně hotová, byl přeci jen trochu "rushed". Jasně, byly tam tlaky od flotily ... ale stejně si myslím, že se to dalo udělat lépe. Každopádně díl jako celek pro mě za 4 hvězdy a těším se na pokračování v jiné galaxii. P.S. Casting "skoro-youngling" Ahsoky ze začátků Clone Wars se za mě také povedl na jedničku. ()

DarthAthiss

Já tu linku s Anakinem nechápu. Ať už jeho přítomnost v nesmyslných světech, tak jeho přeskoky z Anakina na Vadera a snahu zlikvidovat Ahsoku? To byla jako lekce??? A co to přineslo? Choreografie taky špatná. Kdyby použili force ghosta v reálném světě, který by s Ahsokou filozofoval, udělali by líp. Cítím tady nesmysl za nesmyslem a mně nezbývá nic jiného než zase ubrat na hodnocení ()

Upisdown

Pro sw fanbase která vyrostla na prequelech a cw je tohle prostě splněnej sen. Škoda, že se 5. díl nedostal u nás do kin, jako v americe. Co už. Možná jenom obiwan mi chyběl :D. Za mě jeden z nejlepších star wars dílů, co se seriálů tyče. ()

P3rcy

Ano, zhruba takhle bych se rád cítil alespoň u poloviny Star Wars projektů od Disneyho. Pravdou ale je, že takhle "vyhypovanej" jsem byl možná na konci Clone Wars a jinak naposled u Prequelů. ()

FlyingGentle

Je to nádherný díl a prozatímní vrchol celé série. Má mystické okamžiky spojení se Silou, které zesilují celkový prožitek. Filoni ale ani nezapomíná na precizní souboje s laserovými meči. Filozofická scéna s Anakinem je nečekaná, a to že vrací děj do klonových válek, je velké překvapení. Dokazuje jen to, jak propracovaně může vypadat svět univerzálního vědomí, ve kterém všichni existovali, existují a budou existovat. Jen se mění forma. Ti, kteří nás opustili, jsou s námi, ale my je nevidíme fyzicky, pouze v okamžiku meditace a nebo v blízkosti smrti. Ahsoka se ocitá tam, kde se musí rozhodnout, jestli bude dále žít, a k tomu ji paradoxně, ale správně prožitkově pomůže její bývalý Mistr. Nádherná scéna, kterou ale přebije ještě vizuálně dotažená flotila gigantických bytostí/velryb, které plují Vesmírem. S překrásnou, decentně zkomponovanou hudbou. Chtělo se mi křičet: Velké plátno! Tenhle díl by se zasloužil projekci v IMAXu! ()

Branique

Dielu som chcel pôvodne dať 4 hviezdičky. Ale tá scéna s velrybami ma proste "dostala". Vôbec mi neprekáža to, že prepojili niekoľko tém (Clone wars atď). Niektorí ľudia to berú ako nedostatok kreativity a snahu nejak vyplniť dej. Za mňa to bolo skôr pozitívum. Na prepájaní udalostí či tém nie je nič zlého. Čakal som ale od Filoniho viac. Tie velryby proste za mňa až príliš fantasy prvok. ()

KozelB

Asi první díl seriálu sw, který si určitě pustím ještě jednou. Myslel jsem, že ray si kradl sérii pro sebe, ale v tomto dílu prakticky nebyl a výsledek je ohromující. ()

Carlos37

Kvoli tomuto dielu som sa po niekolkych rokoch opat prihlasil do CSFD uctu. Damy a pani, na toto som cakal od SW Revenge of the Sith. KONECNE poriadny suboj svetelnymi mecmi, co mal grady. Mala Ahsoka je perfektna, radost pozerat. No a Anakin.. On bol najlepsi Jedi / Sith, more powerful and dangerous than anyone realized. Za mna - toto bol asi najlepsi suboj so svetelnymi mecmi od legendarneho duelu Anakin vs Obi Wan. Utrzky z tohto dielu si budem prehravat dookola este niekolko rokov, toto je ten diel, kvoli comu SW serialy este pozeram. *Spoiler* Tie premeny na Vadera a spat na Anakina s hudbou v pozadi, mal som zimomriavky ()