Mistr jinu a jangu: Sen o věčnosti

• Čína Qing ya ji (více)

Démonický had znovu procitá a Mistři jinu a jangu musí vyřešit záhadnou vraždu a ochránit svoji říši před temným spiknutím přímo v srdci císařského dvora. (Netflix)

Maximilianus

Keby bolo s takýmito efektami natočené nejaké anime (stále som myslel na NARUTA), tak by to bola paráda. Príbeh lepší priemer, ale celé to s tou princeznou bolo nejaké chaotické a nie úplne záživné. Akcie bolo primerane a vizuál bol veľmi efektný. 6,7/10. ()

Flory14

Když jsem viděl zdejší hodnocení, tak jsem moc ze začátku nechápal. Vizuálně krásné epické fantasy se super mytologií. Sakra, ze začátku to byla paráda a vůbec jsem nespekuloval o pěti hvězdách. Pomalé tempo mi nevadilo, přece jenom jsem byl rád že postavy byly řádně představeny. Zápletka v paláci mě bavila byť byla trochu fádní, přece jenom "Kdo je vrah?" už jsem viděl milionkrát. Přesto mě to nerušilo a děj mě překvapil. Nicméně, na to že postavy dostali opravdu luxusní prostor mi moc nepřirostli k srdci, zapamatovatelný byl tak Po-Jo, který hlavně ze začátku byl radikál. Zkrátka postavy se mi trochu pletli, bral jsem to však jako svou chybu. Nicméně výsledné finále překvapivě film sráží, což mě opravdu mrzí protože zrovna přepálenou dobrou akci jsem od Asie očekával a těšil se na ní. Motivaci záporáka divák nezná, ano na konci je vysvětlena, já si však celou akci říkal " o co mu jde?". Hlavní hrdina víceméně zbytečný a jedna WTF scéna od nikud tomu taky nepřidala. Je to velká škoda, protože dlouho jsem si film užíval a fakt jsem chtěl dát aspoň čtyři hvězdy. Ale konec byl opravdu slabý a minimálně zvraty dost blbě ukázany. Tři silné jsou maximum, pokračování si však případně dám rád. První zkušenost od Číny mě bavila avšak další film snad bude scenáristicky a hlavně střihově o krapet lepší. ()

Vämpiriüs

Zajímavá Čínská akční pohádka pro dospělé, kteří potřebují vypnout a hodit něco na relax. Vizuálně velmi dobře zpracováno a diváka na první pohled mohou zaujmout hezké efekty. Bohužel je slušné akce málo a převažuje drama. ()

Lex.San

The Yin-Yang Master je přesně takovým filmem, jaký Čína umí – epický a ve výsledku i tragický. Beze sporu se jedná o řemeslně zdařilý počin, kterému, věřím, velmi slušelo velké plátno. Vizuální stránka jak soubojů, tak i kostýmů, ale i hudební podkres dohromady tvoří výtečnou podívanou. Film si rozhodně zaslouží pochvalné recenze. Moje čekání se vyplatilo a rozhodně si dám sledovací repete – 5* (9/10) ()

xxmurphyxx

Skoro som to nedal. Ako sry, snaha tam je, ale aby sa hodinu a pol kecalo a hralo na detektívov v akože akčnom fantasy o dĺžke dvoch hodín je jednoducho priveľa, najme keď pomaly nič ohľadne príbehu a mytológie nie je vysvetlené a aj to málo, čo je pôsobí strašne zamotane a človek je hneď hodený do toho všetkého tak povediac po hlave. Tipujem, že kniha bude super čítanie, potenciál tam je a tipujem, že v nej je aj všetko riadne objasnené a problém nastal jednoducho v tom, že niekto sa rozhodol zrejme obsahovo rozsiahle dielo napchať do dvoch hodín. Akcie tu je úplné minimum, keďže drvivú väčšinu času sa postavy snažia rozmotať klbko intríg a prísť záhade na kĺb a keď aj na ňu dôjde nejedná sa nič, čo by sme nevideli. Taká klasická Čínska balet šermovačka s popieraním gravitácie, okorenená čínskym pop rockom a prehnanou snahou o epické bojové scény o dvoch hercoch, ako napríklad ku koncu filmu, kde sa fackujú dvaja do pol pása vyzlečení dokonale nastajlovaní Číňania na obrovskom digitálnom hadovi za zvuku hutného emo metalu. Ak toto považuje niekto za dobré ázijské fantasy ok, jeho názor mu samozrejme neberiem. Ale v tom prípade zrejme nevidel Kórejský Along with the Gods 1 a 2, to je úplne iný level. Ale pochváliť musím naozaj vydarené efekty a niektoré vizuálne pekné scény. ()

SmajdalfCZ1

Četl jsem zde pár negativních komentářů, ale pustil jsem si to i tak. Rozhodně jsem nebyl zklamán. Tohle je pro mě typicky činský film a oni tohle prostě umí. Vizuální efekty a akce jsou zde na každém kroku a tohle byla opravdu povedená dvouhodinová podívaná plná zvratů a bojů. Film mě prostě držel v křesle a musel jsem ho dokoukat, ikdyž jsem měl trochu jiné plány. Určitě bych to doporučil lidem co mají takový vkus :) ()

Deeus

Za mě první polovina až tři čtvrtiny skvělé a brečela jsem nad finále, ale spíš proto, že celé napětí a tajuplno vyústilo v takový... ehm, pokemon souboj, kde má váš mrtvý boyfriend najednou křídla, přišel o svršky a rozdá si to s cvokem, který je taky ze záhadného důvodu polonahý. Měla jsem trochu problém s tom tempu rozlišovat... (Ano, směju se při filmech tam, kde to není vhodné.) Ale hej, pro někoho to bude jednoznačně důvod se podívat! Mark Chao a Allen Deng v jednom filmu jsou mnohem lepší než oddělení Mark Chao v šedesátidílné hetero romanci a Allen Deng v jiné šedesátidílné hetero romanci, to je prostě fakt. Pěkné efekty. Cool souboje. O předloze tuším něco jen hodně matně, ale právě proto můžu celkem s klidem říct, že i neznalí se chytí (ačkoli možná úplně ducha celé té hry to nechytilo věrně, jako samostatně stojící kousek je to imho pěkné). Spousta čínských filmů má “problém” s tím, že je až moc neakční a poklidná, anebo se to přestřelí na opačnou stranu, kde je naopak všechno až moc akční a rychlé. Yin Yang Master, haha, to celkem vyvážil, zvlášť když to srovnám třeba s megalomanskou League of Gods, a musím říct, že kulisy, kostýmy i hudba si rozhodně vysloužily ty čtyři hvězdy. Vizuálně je to zákusek se šlehačkou. ()

hronikpetr

Za mě příjemné překvapení.. Sice zbytečně dlouhá stopáž, ale krásné a bohaté na efekty.. Sice v příběhu to není žádná sláva a zasloužilo by si to lépe vysvětlit tento svět.. Za skouknutí to rozhodně stojí.. ()

AmunRa

V první polovině zajímavá mystická detektivka s kouzly, démony, nesmrtelností atd. Za vším ovšem stojí člověk, kterého je třeba vypátrat v úzkém kruhu podezřelých. I když to bude znít divně, v jádru je schéma klasické anglické detektivky s několika podezřelými a uzavřeným domem, ovšem v hávu mystiky a magie. Druhá polovina už je čistý digitální chaos s monumentálními bojovými scénami a spoustou digitální destrukce. Herecké výkony jsou slušné, vyniká Allen Deng jako bojovník Po-Ja a Mark Chao jako adept na mistra Jing-Jangu. ()

Eseter

Wow jsem nadšená - skvělý audiovizuální zážitek s velmi sympatickými hrdiny. Na mě zapůsobila hned první scéna po úvodu, kde tvůrci skrz sebevědomou kameru jako by říkají: "víme, že točíme dobrý film." Slabinou je možná jednodušší děj, který ale v průběhu filmu překvapí a dobře graduje. Nakonec, nekomplikovaný příběh je možná pro nepozorného diváka jako jsem já spíše plusem. Romantická linka perfektně balancuje na hraně kýče a daří se jí nepřepálit to. Já jsem si to melodrama vyloženě užívala. Všechny ostatní atributy jako hudba (oživující elektrická kytara), efekty, akční scény a herecké výkony jsou top. ()

Pavlis.xxx

Tento druh filmů mám rád a Asiati ho umí, bohužel tohle mi nesedlo. Rozvoj postav mi nevadí, ale tady je to natáhlé, nudné a bez akce. Navíc v akční fantasy bych se spíš soustředil na akci a fantasy svět než na klábosení postav o ničem. Ani k jedné postavě jsem si nenašel žádný vztah, takže špaténka. První hodinu jsem byl zvědavý o co půjde, pak jsem se pomalu začal nudit a když se blížilo finále a začal se rozplétat motiv "hlavního padoucha" už mě to vlastně ani pořádně nezajímalo a už jsem jen čekal na konec. Každopádně bych rád vyzdvihl jako vždy krásné kostýmy a výborně udělaného hada. Upřímně jeden z nejlíp udělaných hadů (monster) jaké jsem kdy viděl. Jde vidět, že grafika a vizuál už není jen předností Holyúdu, ale chce to ještě zapracovat na pořádném chytlavém příběhu, protože digitálních zbytečných hovadin je víc než dost. Shrnuto akční fantasy 132minut si představuji zábavnější. Osekat film, ubrat omáčky, přidat akce a máme další skvělý bojový film, ale takhle i přes pár fajn momentů a super hada to vidím max na 50% ()