• insurgentes
  ****

  Celkem zajímavý experiment, ojedinělý tím, že se spojili filmaři naši s britskými. Holt zlaté pražské jaro... Kontrast "dvou stran barikád" - kontrolora a jím pronásledovaných, je tady hezky dotažen i v tom, že zaměstnanci jsou ztvárněni britskými herci, jsou na první pohled lidé "z jiného světa" (a samozřejmě, zloduchové museli být "odtama" - aby se bolševický cenzor nažral), vzájemně se snaží k sobě nalézt cestu a přelézt hráz, ale jejich snaha působí komicky, a kdybychom neznali motivy, i nevěrohodně. Filmu by však prospěl trochu větší spád ve scénáři anebo alespoň jiné kouzlo, které by nám umožnilo sledovat rozvláčný děj se zaujetím.(7.3.2010)

 • Hennes
  ***

  Slušná kriminálka z prostředí českého obchodu let šedesátých. Doplněno o anglické herce (nevím proč, ale nezklamali) a postaveno na našich výborných hercích. Čaj místo koňaku, revize v obchodě, zklamání se v lásce a mladá prodavačka se pokouší o sebevraždu. Líbilo se mi jak při nákupu tvrdého "západního" alkoholu, museli Stelle Zázvorkové vysvětlovat nač ten alkohol potřebují. Prostě blbá doba.(24.7.2011)

 • pakobylka
  ****

  Spravedlnost bývá nejenom slepá, ale v mnoha případech i hluchá a chromá ... a podle toho náš svět vypadá. Kriminální zápletka pomáhá rozehrát komorní psychologický příběh nešťastné, naivní a především jednostranné lásky, která je ochotná přinést i tu nejvyšší oběť. P.S.: 1) Milé dámy, ne aby vás napadlo se jím inspirovat - žádný chlap za to nestojí ... ;-) ... 2) Z dnešního pohledu se celá kauza může zdát nicotná, neboť ohledně nejrůznějších kriminálních deliktů není žhavá současnost ani zdaleka tak úzkoprsá.(2.12.2011)

 • D.Moore
  ***

  Ať se britští nebo ostatní českoslovenští herci snaží, jak chtějí, Rudolf Hrušínský opět podává tak úžasný výkon, že k němu všichni mohou jen vzhlížet. Jeho kontrolor Kurka, další z těch mlčenlivých, chladných a vnitřní boj svádějících postav, které mu tak šly, je rozhodně důvod, proč se na Třicet jedna ve stínu podívat. O moc víc důvodů už ale není.(21.8.2016)

 • cariada
  ****

  Zvláštní snímek s produkcí a herci z Velké Británie, poněkud nechápu proč vlastně? Hlavní hrdinka prodavačka Alena je velmi pohledná žena, jenže kreje vedoucího s kterým má poměr, nebot krade alkohol. Přijde kontrola velice chrismatický Rudolf Hrušínský a tak jim nezbyde nic jiného než sehnat prázdné lahve a nelít do nich čaj a dát je zpátky do skladu. Samozřejmě se to při počítání okamžitě provalí nebot se jedna láhev rozbije. Alena je z toho na dně spáchá sebevraždu. Snímek má spíš za cíl ukázat jak to mezi lidma vypadá, že málo kdo vede štastný život , třeba kontrolor má doma hroznou ženu. Na snímku je pouze jedna vada a to že se velká část filmu odehrává v noci a je to černobílé tudíž tam toho mnoho není vidět.(22.12.2009)

 • Anne Heywood

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace