Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Spojenectví Blackthorna a Mariko prochází zkouškou při výcviku Toranagova střeleckého pluku. (Disney+)

Recenze (32)

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Víc vnímáme rozdílnost kultur, jiné rituály, jinou etiku, jiný řád. Ale za mě to není úplně o tom, že bych prahnul po odhalování dalších míst a postav. Respektuju, že knižní předloha má přes tisíc stran, ale ocenil bych, abychom už nikam moc neutíkali. Andžin pomalu buduje své japonské jazykové dovednosti, Japonce má naučit evropskou taktiku boje a navrch mu byl přidělen dům, štědrá mzda i společnice. Jeho zájem ovšem směřuje jinam. Vidle do mnohého navíc hodí Toranagův synek, který se chce zřejmě dorovnat otcově slávě. S Cosmo Jarvisem (respektive jeho herectvím) to mám nahoru dolů… ()

Sany33 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Príbeh: Angin je poverený správou Toranagovej armády a učeniu s novými zbraňami. Mariko podľahne svojím túžbam a mladý Toranagov syn sa bude chcieť dorovnať sláve a umu svojho otca a urobí veľmi vážne rozhodnutie. Prevedenie: To čo sa stalo na konci sa asi dalo čakať. Mariko si po smrti manžela nedala vôbec na čas. Všetko super tak ako v predchádzajúcich častiach. Koniec bol až prehnane autentický ale zas prečo nie? 90% ()

Reklama

Elanornegra 

všechny recenze uživatele

Geniálna atmosfera, od začiatku až do konca, ktorá tomu dáva iný lvl. Skvele prostredie, výborne zobrazenie 16teho storočia Japonska. Sanaga bol fakt badass, neuveriteľná Anna Sawai, ktorá to zahrala šialene, ako aj vyzerá. Cosmo Jarvis tiež slušný. Scenár taktiež, vďaka tým ich zvykom veľmi nepredvídateľný. Fakt ukážkové spracovanie a zatiaľ seriál roka….100 ()

Cain(cz) 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po předchozím poněkud roztěkaném dílu (ostatně byla to jediná epizoda, kterou režírovala žena), se seriál propracovává k jádru románu a obecně se v závěru přitvrzuje muzika. Hatamoto, a laskavý divák, postupně přijímá Japonskou kulturu a způsob myšlení, byť jde o pouhé první krůčky. P.s.: Moeka Hoshi (30 let) je fantastická, ve vší úctě k Anna Sawai. Pro mne dosud nejlepší epizoda. ()

Super8martiN 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Stále se bavím, ale bohužel, čím více se vzdalujeme od předlohy, tím více mi chybí ty detaily, které jsem v knize miloval, je vypuštěno dost důležitých částí a vůbec by mi nevadilo trochu zvolnit tempo a více ukázat kulturní rozdíly, s kterými se Andžin potýká, přiblížit více Japonsko, jeho jinou etiku a řád.. Takhle se pomalu dostáváme do lehce nadprůměrného seriálu, což je škoda. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (2)

  • Hatamoto byla důstojnická hodnost, přeložitelná jako „strážce vlajky“ nebo „muži shromáždění kolem vlajky“. Člověk s touto hodností měl právo osobní audience u šóguna. (Jirka_Šč)
  • Nattō, pokrm se slizkou strukturou, který Mariko (Anna Sawai) večeří a John Blackthorne (Cosmo Jarvis) projeví zájem ochutnat, se vyrábí z vařených sojových bobů fermetovaných bakteriální kulturou Bacillus subtilis. (Jirka_Šč)

Reklama

Reklama