Kdo s koho

Am zin

Running Out of Time

Thriller / Drama / Krimi

Hong Kong, 1999, 93 min

Johnnyho novy film Breaking News, me prilis nenadchnul, tak jsem byl zvedavy jestli me prekvapy tentokrat (kazdy si zaslouzi druhou sanci ne?:-)). A vida, chlapec umi natocit i velice povedeny filmik. Tentokrat o muzich na ruznych stranach zakona, se skvelymi hereckymi vykony v cele s vybornym Andy Lauem, ktery se nebezpecne blizi k mojemu Top:-)(12.8.2005)

Mějte mě za divného, ale napřed jsem viděl dvojku Running Out Of Time až poté jedničku. A musím říct, že dvojka se mi líbila více. Tak jednička ano byla tu první, přináší zádumčivý hymnický ost alá Vangelis, hezké vizuální vychytávky, v hlavní roli výborný Andy Lau proti neméně dobrému Ching Wang Lauovi, ale není zde pro mě tolik památných momentů jako ve dvojce, není tu tolik dobře provedených soubojů a vtipných momentů, navíc vedlejší charaktery kromě nadřízeného inspektora tu prakticky nemají větší prostor, dvojka má v tomhle navrch. Nicméně byla to výborná zábava, byť jsem pár věcí odhadl předem, přesto budu hodný a za herecké výkony hlavního dua zaokrouhlím z třiapůl na čtyři. Zatím mohu s klidem říci, že Sparrow, Breaking News, ROT2 a zejména Mad Detective jsou ještě lepší. Jsem zvědav jak se mi budou líbit další kousky z Johnnieho dílny.(19.5.2009)

,,CO VLASTNĚ CHCEŠ? NIC. JEN SI SPOLU V PŘÍŠTÍCH TŘECH DNECH ZAHRAJEME."… /// No, ne že by to zrovna inspektora Ho nějak sralo. Stejně nemá do čeho píchnout. Všechny případy vyřešený, všude uklizeno… Krimikočkovaná, která je zábavná díky umírněnýmu vtipu a inteligenci hlavních postav. Sázkou na jistotu je nejen sympatickej chytrák Andy Lau, ale i rejža. Takže jestli vás baví nejednoznačnej hlavní hrdina… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Když mi poštou přijde šroubek, vím, že ... 2.) Mám raka a nudím se. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE ** NAPĚTÍ *(9.11.2014)

S lahkostou a bravurou natoceny thriller, ako to dokaze len Johnny To. Skvelo vygradovane sceny, bezchybne ustredne duo a uzasna romanticka mini-vlozka. Mozeme len snivat o tom, ze nieco taketo by mohlo prist z hollywoodu. Jedine co mi brani od najvyssieho hodnotenia, je trochu neinventivny dej. Inak niet co vytykat. (8.6/10)(4.5.2008)

"Lebo Ťa to baví.", je nielen trefa do čierneho pri jednom z inteligentne sa doťahujúcich rozhovorov chytrého policajta s raz tak chytrým zločincom, ale aj odpoveď na otázku, prečo pozerať práve túto hongkongskú krimi-drámu. Jednoducho preto, že spústu ľudí neopustila detská túžba baviť sa vypointovanými a logiku neurážajúcimi hrami s tajomstvom. Či už v realite, literatúre alebo vo filme. A je fuk či ide o dedukcie detektíva Orieška, Sherlocka Holmesa alebo galantné spôsoby lupiča-gentlemana Arséna Lupina. Veď áno presne taký galantný Lupin spisovateľa Mauricea Leblanca, neubližujúci okrádaným a vždy v hľadáčiku krásnych, tajomných a inteligentných žien by už len pre svoje spôsoby mohol byť predobrazom pre o čosi viac súperiaco doťahovačský, ale svojim spôsobom tiež taký hravý ázijský film.(23.7.2014)