Odhodlaný Nikolas se při hledání svého táty dostane do kouzelné země, kde potká elfy i svůj osud. Domů se vrátí s darem naděje. (Netflix)

Trailer 1

psychoJoa odpad!

Tohle… tohle mi sebralo Vánoční náladu hned v první polovině, v té druhé mi to začalo vraždit mozkové buňky a konec zabil mou příčetnost. Jdu si pustit Klause, jedinou novou pohádku o Vánocích, která má opravdu potenciál a skvělý příběh. Tohle je jen generátor náhodných scén z jiných pohádek, které se nikdo ani nesnažil na sebe napojit. Mohla bych psát donekonečna, co tam bylo špatně… ale snad jen stačí, jak hrozně HROZNĚ mě sledování tohohle paskvilu poznamenalo, fakt se cítím zneužitě! Už nikdy to nechci vidět! NIKDY! Jdu brečet. Fakt brečet… a sbírat kousky své víry v lidstvo a naději, že ještě někdo dokáže udělat hezké pohádky. ()

oveckaoa

Co je tohle za fanfikci a parodii na vánoční filmy a pohádky na druhou stranu co taky čekat od režiséra remaku Poltergaista  ?  V lese žije kluk s otcem matka jim umřela jsou chudí jednou král vyhlásí, že potřebují naději a požádá lidi, aby šly do elfího města (proč tam nešel sám?)  co existuje nebo  možná taky ne tak jeho otec tam jde , aby nenechal syna samého domluví mu macechu , která ho tyranizuje klukovi se to nelíbí a vydá se hledat otce  . Přijde tam a zjistí, že ti lidé s jeho otcem unesli elfí indické děcko a proto ho místní čarodějka uvrhne do vězení tam je víla co umí létat a za celý film to využije dvakrát co má ráda výbušniny a trol , který mohl kdykoli to vězení zničit tak s tama utečou. Najdou to elfí děcko, které se nachází kousek od toho města (proč ho nenašly tehdy i ty elfové nebo ta čarodějnice?)   a vrátí ho. Z kluka se stane mikuláš co donutí ty elfy pro něho dělat (dělají to dobrovolně, ale tady to působí jako agitka na komunismus) a rozdává dárky. P.s. k čemu byla ve filmu vůbec ta čarodějnice a proč ji vůbec poslouchali, když jich byla přesila zhruba 100 ku 1?P.s. 2 Proč neunesli radši tu vílu (ta by možná šla i dobrovolně)  nebo tu čarodějnici není lepší ukázat královi vílu nebo ženskou co čaruje než nějaké elfí děcko?   P.s. 3 vyznění připomínáš my tvou matku nedává smysl, když ho při první příležitosti dala  do vězení. 40 procent ()

Eliott

Jasné, je to pro děti, ale i tak si nedovedu představit, že bych z toho někdy mohl být nadšený. Chvílemi se to dost táhne a příběh je to hloupý a naivní. Co mi ale vadí nejvíce, je zhodnocení dobra a zla. Kdy býti hodný, znamená všemu uvěřit a nechat si srát na hlavu. Mimo to, je to díky Netflixu docela zpolitizované a plné nejrůznějších klišé. Váhal jsem mezi 2-3*, ale je tu mnoho moc hezkých a lepších pohádek. 45% PS: Ještě bych rád zmínil neuvěřitelnou názorovou rozpolcenost hlavních postav, které jsou schopny během chvilky zcela nepochopitelně obrátit. ()

silentname

"A Boy Called Christmas" je podľa mňa celkom neškodný rodinný vianočný film. Má v sebe trošku predstavivosti, celkom dobré herecké obsadenie a musím povedať, že ma bavil. Snaží sa povedať ako to s Vianocami vlastne začalo a ako vznikli všetky legendy, no hneď na úvod poviem, že ani v najmenšom sa to nechytá na nádherný animák z roku 2019 - "Klaus". Pokiaľ chcete príbeh o tom ako vznikla legenda, ktorý je vynikajúci, tak odporúčam viac vidieť to. Ale i skrz to môžem povedať, že sa tvorcovia aspoň trochu snažili. Ten politický element mi tu trošku prekáža a pôsobí dosť nasilu. Žijeme v 20-tych rokoch 21-ho storočia, je treba to tam nejako zapasovať. Osobne si myslím, že to vôbec nebolo nutné a je to iba neskutočne rušivé. Nevadilo by mi vidieť viac aj Maggie Smith. Je to pre mňa už skutočne herecká legenda. Vizuálne je film okey, má to vianočnú atmosféru, občas ma to pobavilo, dizajn trollov je tu fakt skvelý. Nemyslím si, že ide o zlý vianočný film pre celú rodinu. V rámci možností ma to celkom dokázalo príjemne potešiť. Čeknite si to a uvidíte sami. Hodnotenie: B ()

claudel

V adventním čase příjemný a pěkný pohádkový příběh od Netflixu, který nám nabízí další možnou verzi toho, jak vznikla bytost, kterou milují děti na celém světě. Chtěl jsem to pustit i svojí čtyřleté dcerce, neboť jsem neshledával nic ohrožujícího její vývoj, až dokud nedošlo na jistou scénu s tatínkem. Škoda, musí si počkat, až trochu vyroste. ()