Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Odhodlaný Nikolas se při hledání svého táty dostane do kouzelné země, kde potká elfy i svůj osud. Domů se vrátí s darem naděje. (Netflix)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (87)

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Chlapec, kterému říkají Vánoce stojí na jednoduchém, ale mile podaném příběhu o (možném) původu Vánoc a s nimi spojenými tradicemi, a i když se jedná primárně o film pro mladší publikum, dokáže zaujmout i staršího diváka. Vedle humorné linie, o níž se postarali hlavně sarkastická vypravěčka s tváří Maggie Smith a výřečný myšák Miika, nabízí film i několik vážných, ale nijak plačtivých scén - ve výsledku se ale film veze spíše na pozitivní vlně. V neposlední řadě chválím nádherné zimní scenérie a nevtíravé poukázání na to, že podstata Vánoc tkví v jejich nemateriálnosti. Slabší čtyři hvězdičky! ()

Eliott 

všechny recenze uživatele

Jasné, je to pro děti, ale i tak si nedovedu představit, že bych z toho někdy mohl být nadšený. Chvílemi se to dost táhne a příběh je to hloupý a naivní. Co mi ale vadí nejvíce, je zhodnocení dobra a zla. Kdy býti hodný, znamená všemu uvěřit a nechat si srát na hlavu. Mimo to, je to díky Netflixu docela zpolitizované a plné nejrůznějších klišé. Váhal jsem mezi 2-3*, ale je tu mnoho moc hezkých a lepších pohádek. 45% PS: Ještě bych rád zmínil neuvěřitelnou názorovou rozpolcenost hlavních postav, které jsou schopny během chvilky zcela nepochopitelně obrátit. ()

Reklama

claudel 

všechny recenze uživatele

V adventním čase příjemný a pěkný pohádkový příběh od Netflixu, který nám nabízí další možnou verzi toho, jak vznikla bytost, kterou milují děti na celém světě. Chtěl jsem to pustit i svojí čtyřleté dcerce, neboť jsem neshledával nic ohrožujícího její vývoj, až dokud nedošlo na jistou scénu s tatínkem. Škoda, musí si počkat, až trochu vyroste. ()

silentname 

všechny recenze uživatele

"A Boy Called Christmas" je podľa mňa celkom neškodný rodinný vianočný film. Má v sebe trošku predstavivosti, celkom dobré herecké obsadenie a musím povedať, že ma bavil. Snaží sa povedať ako to s Vianocami vlastne začalo a ako vznikli všetky legendy, no hneď na úvod poviem, že ani v najmenšom sa to nechytá na nádherný animák z roku 2019 - "Klaus". Pokiaľ chcete príbeh o tom ako vznikla legenda, ktorý je vynikajúci, tak odporúčam viac vidieť to. Ale i skrz to môžem povedať, že sa tvorcovia aspoň trochu snažili. Ten politický element mi tu trošku prekáža a pôsobí dosť nasilu. Žijeme v 20-tych rokoch 21-ho storočia, je treba to tam nejako zapasovať. Osobne si myslím, že to vôbec nebolo nutné a je to iba neskutočne rušivé. Nevadilo by mi vidieť viac aj Maggie Smith. Je to pre mňa už skutočne herecká legenda. Vizuálne je film okey, má to vianočnú atmosféru, občas ma to pobavilo, dizajn trollov je tu fakt skvelý. Nemyslím si, že ide o zlý vianočný film pre celú rodinu. V rámci možností ma to celkom dokázalo príjemne potešiť. Čeknite si to a uvidíte sami. Hodnotenie: B ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Príjemné vianočné prekvapenie. Čakal som bežný vianočný film podľa bežnej schémy na tému vzniku Vianoc, no dostal som celkom fajn príbeh, ktorý ani chvílu nenudil. Je tu zábava, dobrodružstvo i vážnejšie scény. A záver ponúkol zaujímavé rozuzlenie a poučenie. Pre deti ako stvorené. Čerešničkou na torte bola profesorka čarovania a milá myška. Nadpriemer. 75/100  ()

Galerie (14)

Zajímavosti (1)

  • Natáčení filmu probíhalo v Laponsku, Finsku (Kilpisjärvi), Anglii (Londýn), Slovensku (Vysoké Tatry) a v České republice (Hrad Křivoklát, Středověký skanzen Řepora a Barrandov Studio). (GASTON73)

Reklama

Reklama