VOD (1)

Odhodlaný Nikolas se při hledání svého táty dostane do kouzelné země, kde potká elfy i svůj osud. Domů se vrátí s darem naděje. (Netflix)

Trailer 1

Joe16210

Nádherný vánoční film od Netflixu s dobrým obsazením. Pokud hledáte nějakou nenáročnou oddechovku pro navození sváteční atmosféry, je Chlapec, kterému říkají Vánoce rozhodně tou pravou volbou. A nemusíte být zrovna děti, film si užijí i dospělí. Ta sněhem pokrytá krajina je jednoduše dokonalá. A má to i značně pohádkovou atmosféru. ()

misterz

Príjemné vianočné prekvapenie. Čakal som bežný vianočný film podľa bežnej schémy na tému vzniku Vianoc, no dostal som celkom fajn príbeh, ktorý ani chvílu nenudil. Je tu zábava, dobrodružstvo i vážnejšie scény. A záver ponúkol zaujímavé rozuzlenie a poučenie. Pre deti ako stvorené. Čerešničkou na torte bola profesorka čarovania a milá myška. Nadpriemer. 75/100  ()

silentname

"A Boy Called Christmas" je podľa mňa celkom neškodný rodinný vianočný film. Má v sebe trošku predstavivosti, celkom dobré herecké obsadenie a musím povedať, že ma bavil. Snaží sa povedať ako to s Vianocami vlastne začalo a ako vznikli všetky legendy, no hneď na úvod poviem, že ani v najmenšom sa to nechytá na nádherný animák z roku 2019 - "Klaus". Pokiaľ chcete príbeh o tom ako vznikla legenda, ktorý je vynikajúci, tak odporúčam viac vidieť to. Ale i skrz to môžem povedať, že sa tvorcovia aspoň trochu snažili. Ten politický element mi tu trošku prekáža a pôsobí dosť nasilu. Žijeme v 20-tych rokoch 21-ho storočia, je treba to tam nejako zapasovať. Osobne si myslím, že to vôbec nebolo nutné a je to iba neskutočne rušivé. Nevadilo by mi vidieť viac aj Maggie Smith. Je to pre mňa už skutočne herecká legenda. Vizuálne je film okey, má to vianočnú atmosféru, občas ma to pobavilo, dizajn trollov je tu fakt skvelý. Nemyslím si, že ide o zlý vianočný film pre celú rodinu. V rámci možností ma to celkom dokázalo príjemne potešiť. Čeknite si to a uvidíte sami. Hodnotenie: B ()

oveckaoa

Co je tohle za fanfikci a parodii na vánoční filmy a pohádky na druhou stranu co taky čekat od režiséra remaku Poltergaista  ?  V lese žije kluk s otcem matka jim umřela jsou chudí jednou král vyhlásí, že potřebují naději a požádá lidi, aby šly do elfího města (proč tam nešel sám?)  co existuje nebo  možná taky ne tak jeho otec tam jde , aby nenechal syna samého domluví mu macechu , která ho tyranizuje klukovi se to nelíbí a vydá se hledat otce  . Přijde tam a zjistí, že ti lidé s jeho otcem unesli elfí indické děcko a proto ho místní čarodějka uvrhne do vězení tam je víla co umí létat a za celý film to využije dvakrát co má ráda výbušniny a trol , který mohl kdykoli to vězení zničit tak s tama utečou. Najdou to elfí děcko, které se nachází kousek od toho města (proč ho nenašly tehdy i ty elfové nebo ta čarodějnice?)   a vrátí ho. Z kluka se stane mikuláš co donutí ty elfy pro něho dělat (dělají to dobrovolně, ale tady to působí jako agitka na komunismus) a rozdává dárky. P.s. k čemu byla ve filmu vůbec ta čarodějnice a proč ji vůbec poslouchali, když jich byla přesila zhruba 100 ku 1?P.s. 2 Proč neunesli radši tu vílu (ta by možná šla i dobrovolně)  nebo tu čarodějnici není lepší ukázat královi vílu nebo ženskou co čaruje než nějaké elfí děcko?   P.s. 3 vyznění připomínáš my tvou matku nedává smysl, když ho při první příležitosti dala  do vězení. 40 procent ()

Heywood

Spolupráce s ČR přinesla hezký vánoční film, který se snaží digitálním dětem vysvětlit, proč je tu jakýsi Santa, co má krbem nosit dárečky. Je to jenom tradiční pohádka a zde pokus filmařů zprostředkovat dětem její modernější podobu. A protože to musí korektně projít, jsou herci vybráni tak, jak by nikdy ve Finsku té doby nemohli být. Ale to pozitivní je to, že afrobritové jsou vnímáni jakou součást britské komunity a mají pracujícího tatínka a to je to dobré poselství, které dětský divák vnímá podprahově, my ostatní tomu rozumíme a zde chválíme. Kamera skvělá, střih nenudil, herci přijatelně pohádkoví včetně hlavního hrdiny, jenom ten soundtrack se občas zdál mírněn řečeno vykradený. Čtvrtá hvězda je za přínos k vánočním filmům, protože je tu snaha o to, aby film měl umělecké kvality, co většina vánočních příběhů o délce něco přes 80 minut nemívá. V době, kdy jakási idiotka v EU chce zakázat Vánoce přichází takovýto film jako na zavolanou. ()

• Film vznikl na základě knihy „Kluk jménem Vánoce“ od britského spisovatele Matta Haiga. (Teres)
  • Natáčení filmu probíhalo v Laponsku, Finsku (Kilpisjärvi), Anglii (Londýn), Slovensku (Vysoké Tatry) a v České republice (Hrad Křivoklát, Středověký skanzen Řepora a Barrandov Studio). (GASTON73)