Reklama

Reklama

Ďáblice z Marsu

(neoficiální název)
  • Velká Británie Devil Girl From Mars

Sci-fi film, ve kterém v odlehlé skotské vesnici přistane velitel mimozemšťanů. Dostal totiž za úkol sehnat chlapy, kteří by posílili upadající mužskou populaci na Marsu. (Netflix)

Recenze (19)

Dr.Cilka 

všechny recenze uživatele

Jeden z "klenotov" kinematografie, ktory by nikomu nemal ujst. Na Zem totiz prichadza nevidana navsteva - martanka Nyah v latexovom kostyme s plnou narucou hi-tech hraciek! Prichadza, aby zabezpecila zasobu muzskeho pohlavia, pretoze kvoli vojne pohlavi na Marse muzi vyhynuli. Nejak sa vsak prepocitala a namiesto Londyna pristala v skotskych horach pri hostinci. Nastastie v tomto obydli prave pobyva vykvet ludskej inteligencie, osadenstvo, ktore ked pochopi ake nebezpecenstvo mu hrozi, rozhodne sa len tak nevzdat. Napriek tomu, ze im Nyah ukaze voci akej vyspelej technologii stoja - najma smrtonosny robot stoji za vsetky drobne - sa im podari po niekolkych pokusoch ju prelstit. Popri tomto hardcore science-fiction je v podstate cely dej filmu o chodeni mimozemstanky hore-dole od lietajuceho taniera do hostinca. Tu sa miestnym trosku povyhraza a ide naspat, oni jej na oplatku k buducej navsteve pripravia nejaku infantilnu pascu, a takto to ide dookola. Aby sa nepovedalo, obcas to domaci okorenia nejakou "intelektualnou" debatou, love-story, ci utapanim zialu v alkohole. Najma to posledne im ide velmi dobre. Ach jaj... v tych rokoch 50-tych sa v reziserskych kruhoch asi hulilo vo velkom :) ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Nízkorozpočtový sci-fi snímek se řadí mezi plejádu obdobných z let padesátých, avšak vymaňuje jednou jedinou věcí. Není zde zohledněna politická, toho času zuřící, studená válka, jak je jinak obvyklé. A není to ničím, než že se nejedná o snímek USA, ale pro změnu Velké Británie. Jinak to má naprosto stejný potenciál. Celý koncept příběhu je především konverzační, což je způsobeno předobrazem divadelní hry. Při přepisu divadelního scénáře na filmový se zkrátka scenárista moc nenadřel. A je to skutečně hodně znát. Aby nebyla dějová linka z mimozemšťankou, a až tak moc přímočará, jsou přidány dvě kraťounké milostné scény, které však spíše překáží. Snímek jako takový je samozřejmě špatný, ale pro televizní obrazovku akorát. Když porovnáme zde přítomného robota s českým robotem Emilem… no nic. V jistém smyslu to prostě určitou zábavnost má. Každopádně, co funguje na divadelních prknech či literární povídce, nemůže fungovat zároveň i ve filmu a tento snímek je jen dalším takovým důkazem. Absurdních věcí a patosu je více než dost, ale nad tím není třeba vůbec přemýšlet. Filmy prostě takový, jaký je. ()

Reklama

corpsy 

všechny recenze uživatele

Čo čakať od tejto sci-fi produkcie z 50. rokov? Titulná ženská si tu rieši marsovské problémy neustálym sa smrteľným vyhrážaním skupinke ľudí v opustenom hostinci, či už vlastnými schopnosťami, alebo ( trapkovským ) robotom. A hlavne má rada čerstvý vzduch a neustále prechádzky, pričom sa ukazuje, že na tom Marse to pre ňu asi nebude príliš zábava. Podpriemerná porcia zo žánru, ktorý mal v polovici minulého storočia množstvo zástupcov, z ktorých ale máloktorý uviazol v pamäti. A tak aspoň táto diablica z červenej planéty nemusí byť smutná, že je jediná svojho druhu. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Typický představitel nízkorozpočtových sci-fi na hranici braku. Nyah (P. Laffanová), obyvatelka Marsu, přiletí na Zemi, aby si z ní s sebou odvezla muže, jelikož na Marsu vymřeli. Většina příběhu se odehrává v noci v zapadlém hostinci na samotě, kde se sešlo pestré osazenstvo. Nekonečné žvanění naruší přílet létajícího talíře s Nyah v latexovém oblečku s pláštěm, až si jeden pomyslí, že Mars bude nejspíše jeden velký BDSM salón. Jinak Laffanová vypadá více jako umělá žena s nenápaditým líčením než jako ďáblice. Kdyby jí dali rohy, působila by tajemněji. Její společník robot se postará o záchvaty smíchu, byť to jistě nebyl záměr tvůrců. Chodící krabice s majáčkem místo hlavy demonstruje svoji sílu na suchém stromu, autě a kolně, vyděšeni jsou však jen herci. To paprskomet v akci, kdy po nebožákovi zbudou jen brýle, vypadá o něco zlověstněji. V závěru se mužské osazenstvo dohaduje, kdo s Nyah odletí a při tom se obětuje, když zničí létající talíř. Vetřelkyně totiž během své návštěvy nešetří hrozbami zničení lidstva i Země. Místy napínavá hudba, hlavně když zaduní bubny. Největším kladem je krásná Hazel Courtová, známá především z Cormanových filmů podle E. A. Poa. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Na Marse sú síce z hľadiska vedy o dosť ďalej, môžu cestovať úplne všade do vesmíru, majú silnejšiu zbraň ako atómová bomba, dokonca vymysleli aj perpetum mobile. Ale čo z toho, keď ich muži v boji so ženami rezignovali a prestali mať chuť na sex. Záchranou by mohli byť pozemskí kanci. Námet ako stvorený pre skvelú medziplanetárnu paródiu, avšak je z toho vďaka extrémnej vážnosti "iba" pozoruhodné guilty pleasure. Riešia sa tu závažné dilemy a obetovania, len sa neťahajú zápalky, ale karty. Najväčšou "bombou" je samozrejme robot, oko ale viac potešia tri pekné herečky. Briti sa snažili kopírovať americké scifíčka čo to išlo, ale to nám môže byť z dnešného hľadiska jedno. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (2)

  • Patricia Laffan nesměla kvůli potížím s oblékáním svého PVC kostýmu moc jíst ani pít. (Cheeker)
  • Patricia Laffan se nechala slyšet, že je její kostým těžký a je v něm hrozné horko. (Cheeker)

Reklama

Reklama