Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Bilanční dokument o jednom z nejznámějších českých herců Miroslavu Donutilovi. O jeho soukromí veřejnost mnoho neví, a tak díky důvěře, kterou chová k režisérovi Georgu Agathonikiadisovi se dostaneme k Donutilovi domů, dozvíme se o jeho nelehkém boji s dlouholetou nemocí a samozřejmě se podíváme skrze jeho osobnost i na historii divadel, s nimiž je úzce spjat. Divákovi se otevře nevšední pohled do jeho soukromí i herecké profese, které se věnuje již přes 50 let... Miroslav Donutil se narodil 7. února 1951 v Třebíči. Pro studium herectví na JAMU v Brně se rozhodl po absolvování gymnázia díky rodině – jeho rodiče hráli ochotnicky divadlo a jeho dědeček byl vynikajícím vypravěčem. Již za studií hrál v Divadle Husa na provázku. Poté se stal členem Národního divadla v Praze. Je nejen hercem vážných a komických rolí, ale i skvělým bavičem a vypravěčem. Významná je jeho role jako dabéra, působil i jako autorský moderátor. Je ženatý přes čtyřicet let s manželkou Zuzanou, mají dva syny, přičemž mladší syn Martin je i průvodcem tohoto dokumentu... Mirek Donutil miluje lidi, miluje své diváky a pro ně je ochoten jít až na hranice svých fyzických i psychických možností. Podají o něm svědectví jak jeho nejbližší, tak kolegové herci a muzikanti. Navštívíme jeho rodné město Třebíč, pojedeme s ním na ryby, budeme s ním v zákulisí divadla i na natáčení filmu. Posedíme s ním v kuchyni na jeho chalupě u čaje a taky si s ním zahrajeme tenis nebo fotbal. (Česká televize)

(více)

Recenze (21)

Pepinec 

všechny recenze uživatele

U dokumentů o někom podle mě záleží víc než na rejžovi na tom, o kom ten dokument je. A tady měl jazykolam Agathonikyanidis kliku, protože Donutil by utáhl i naložený ÉCéčko, kdyby se mu rozbila mašina. Fakt jsem moc zvědavej, o kom ze současný mladý generace herců se za padesát let budou točit takovýhle dokumenty, jako o každým druhým herci generace Donutila. Můj osobní tip je nula, maximálně jeden. Bohužel, tou dobou už bude naplněno krásný přísloví, který tady zazní, a Miroslav Donutil bude dávno slavný. Já rozhodně rád jsem, že tady tenhle chlápek byl. ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Když má dnes sedmdesátiny, tak jsem se na to podíval. Musím konstatovat, že vzhledem k potenciálu pana Donutila, se tvůrci tohoto televizního medailonku moc nepředvedli. Tak jsem si leccos připomněl, nedozvěděl se prakticky nic nového (možná pár drobností od jeho lékařů), ale jelikož jsem vlastně nic víc nečekal, tak mě to nemohlo ani zklamat. ()

Reklama

otík 

všechny recenze uživatele

Kdo má Donutila rád, tomu se bude líbit i tento dokument. V rozhovoru se svými syny (hlavně Martinem) přibližuje svůj život od malička až ke své výpovědi z Národního divadla. Mluví o svých rodičích, svém dětství, velkou část životopisu věnuje svému působení v brněnském Divadle husa na provázku a samozřejmě svému působení v Národním divadle. Zastaví se i u svých talk show. Uvidíme hodně fotek a videí z jeho života, záběry z filmů, divadelních představeních i dalších různých pořadů. Rozhodně obohacující dokument. ()

topi 

všechny recenze uživatele

Miroslava Donutila jsem měl dříve moc rád, po roku 2000 už méně a v poslední době mě jeho herectví absolutně nebaví. Pořád stejné výrazy, podobné role. Ani jako medailon o jeho životě mě nezaujal. Každý z vystupujících, co o něm mluví, srší jen v superlativech a celé mě to připadlo moc strojené, bez duše. V každém případě neodmyslitelně patřil k Huse na provázku, kde jsem ho měl nejraději. ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Rozumného člověka opravdu napadne, že někteří profesionálové, zabývající se filmem, nebudou Miroslava Donutila hodnotit třeba jen podle televizních pořadů z posledních let nebo například podle seriálu Doktor Martin. Přijde mi směšné psát, že i když každý člověk postupem času nedělá samé super věci, neměli bychom zapomínat na jeho nejdůležitější počiny. Takže ano, tento herec patří k nejlepším své generace, jak divadelní, tak filmové a pokud se někteří z vás nedostanete dál než k narážkám na titul filmu a přemýšlíte, proč je součástí veřejné služby, běžte do háje a dostatečný čas tam zůstaňte. ()

Galerie (3)

Reklama

Reklama