El Santo a Blue Demon proti Drákulovi a vlkodlakovi (festivalový název)

• španělský

Santo y Blue Demon contra Drácula y el Hombre Lobo

Santo & Blue Demon vs. Dracula & the Wolfman

Horor

Mexiko, 1973, 90 min

Mix telenovely a brakového filmu, zvláštní kus velmi dlouhé mexické série o dobráckem lidovem hrdinovi El Santovi. #otrlydivak2016(13.3.2016)

[zhlédnuto v simultánním dabingu; Otrlý divák 2016] _______ Nutno říct, že otrlý dabing mi dopomohl k velkému zážitku. :)(13.4.2016)

• hous.enka

Snad jen ty zápasy v ringu nebyly zmatené, protože jinak to celé bylo opravdu naprosto šílený, nereálné, přitažené za vlasy a ač tam byly jen dvě dospělé herečky, mám dojem že bijci mluvili minimálně o třech. S El Santem mám asi problém zejména proto, že ty zápasy trvaly tak dlouho a já chtěla víc akčních scén s vlkodlakem a Drákulou. Dabing na Otrlci v tomhle případě dost pokulhával.(14.3.2016)

Ve finále jsem byl překvapen nejen zábavností snímku, ale také hororovou stránkou. Drákula byl ve svém klasickém ohozu, kterému nesměla chybět červená stuha, medailon a samozřejmě nablýskaná hůl. Vizáží uhlazený elegán a uvnitř zlý pán temnoty, přesně jak má být. Masky vlkodlaků nebyly nijak složité, ale svou funkci splnily na výbornou. Enormě chlupatá hlava s kupírovanýma ušima a cenící ostré tesáky. Tak jak je známe i z jiných filmů, datovaných počátkem 70tých let.(12.7.2008)

[FOD 2016] Jeden z těch kvalitnějších filmů s El Santem, ze kterého se stal knihomol a vášnivý hráč šachu. Po tolika úderech do hlavy se ji konečně naučil používat :-)(27.3.2016)