VOD (1)

Letadlo kdesi nad Atlantikem unesou teroristi a žena, která cestuje se synkem a trpí záhadnou nemocí, kvůli tomu musí odhalit svoje temné tajemství. (Netflix)

Trailer

Gilmour93

Ladies and gentlemen, please fasten your garlic seatbelts.. Rozporuplné. Na jednu stranu servítky postrádající akty nejen vampýrského násilí, na druhé okamžiky (diskuze pasažérů, posledních 15 minut), které dělí jen bílý vlas Leslieho Nielsena od letové hladiny Připoutejte se, prosím! Subjektivně delší než 30 dní dlouhá noc a ač letadlo postupně plnili upíří, nejvíc pil krev ten uvědomělý fracek. Pokračování už leda s Neesonem v roli Abrahama Van Helsinga.. ()

EvilPhoEniX

Slušná německá upířína z Netflixu.Osobně jsem čekal větší nářez, ale vzhledem k tomu, že upířiny posledních let se vydávaly spíše artovým směrem, tak by bylo nefér tohle odstřelit průměrem, byť ke 3 hvězdám mám čerstvě po zhlédnutí blíže.Plusem je atraktivní prostředí letadla, ze kterého nelze utéct a tedy stísněná atmosféra skvěle funguje, potěší povedené masky, slušná technická stránka, fajn tempo a líbí se mi nápad spojit únos letadla teroristy s upíry, to je docela originální.Mínusem je pro mne stopáž 2 hodin, na film takového ranku by bohatě stačilo 90 minut ( na čemž se podepsal i pomalejší rozjezd), docela zamrzí Gore, které téměř chybí ( střeva, končetiny, hlavy nic takového se zde člověk nedočká) a krve je na můj vkus málo ( na Armádu Mrtvých se to opravdu nechytá ani omylem) , ale přivřu oči nenudil jsem se, ty žánrové 4 hvězdy z absence slušných upířin minimálně za posledních 5 let si film zaslouží.Příběh 3/5, Akce 4/5, Humor 0/5, Násilí 3/5, Zábavnost 4/5 Hudba 4/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 4/5, Napětí 3/5. 7/10. ()

POMO

Žánrové řemeslo slušných technických kvalit, sice kombinující známé věci, ale v sympaticky našlapaném dějovém módu a s požehnanou dávkou brutality. V kombinaci epičnosti a béčkovosti na podobné vlně jako Snyderova Army of the Dead, ale charakterově důstojnější. Počet nesmyslů jedna-ku-jedné vyvážený cool momenty. ()

misterz

Príjemná upírovina s vynikajúcou herečkou. Začiatok bol síce taký pomalejší, ale našťastie sa to s nastúpením do lietadla rozbehlo a akcie bolo požehnane. Možno by som to prijal celkovo trochu drsnejšie, ale hlavné je, že sa tu človek nenudí. Aj príbeh bol pomerne zaujímavo vyskladaný. Nadpriemer. 75/100 ()

Vyrida

Upíři jsou mou starou filmovou láskou a ta jak se říká jen tak nerezaví. Řekl jsem si, a i kdyby to byl propadák, tak mě bude hřát u srdéčka fakt, že se to celé převážně natáčelo u nás v ČR. Naštěstí brak to rozhodně není a já si film po většinu času náramně užíval. Atmosféra parádní a nebýt toho až moc akčního závěru, tak to bude snad i za více hvězdiček :) ()

• Film se natáčel v České republice. Celý trup letadla byl postavený v opuštěné továrně na kraji Prahy. Úvodní scény filmu jsou pak natočeny na brněnském letišti. (korbitch22)
  • Dveře do pilotní kabiny jsou chráněny pinem, který se neustále mění a zná ho pouze posádka. Není možné se tam tedy bez pinu dostat. (PROCESOR)
  • Když má auto závadu v noci v zimě, tak se řidič rozhodne jít pro pomoc. Auto neoznačí výstražným trojúhelníkem, ani nijak nezajistí a nechá tam manželku se synem na pospas. (PROCESOR)