Letadlo kdesi nad Atlantikem unesou teroristi a žena, která cestuje se synkem a trpí záhadnou nemocí, kvůli tomu musí odhalit svoje temné tajemství. (Netflix)

Eliott

Trochu mě mrzí, že mi někdo před filmem prozradil podstatu ony záhadné nemoci: To však naštěstí nakonec tolik nevadilo a já si byl stále schopen dílo náležitě užít. Nebylo zde mnoho strašidelných pasáží, ale akční části byly bezchybně natočené a atmosféra byla tak tajemná, že jsem se zatajeným dechem netrpělivě čekal, co se odehraje v každé nadcházející scéně. Nejvíce však na díle oceňuji vykreslení jednotlivých postav a odhalení jejich pravého sobeckého ,,Já" během krize. To vedlo k postupnému stupňování této už tak vyhrocené situace a parádní masakr na závěr. Film byl velice napínavý a v zásadě mne velice bavil. Nicméně , přestože se dílo od začátku neslo v duchu pěti hvězd, doufal jsem, že se konec trochu více vyhrotí a můj dojem finále mírně pokazilo. Momentálně se rozhoduji v rozpětí 4-5*. 81% ()

Omnibus

"Synovy krve krůpěje rudé... v paprscích slunce se zatřpytí. Chroptění hrdla, na něhu chudé... osud se do dlaně nechytí." Njn, jak se začne míchat láska, člověčina a upířina, je to vždycky průser. Naposledy mě takhle citově rozboural jiný romantický film, Coppolův Dracula. Teď jsem empaticky v pérdeli a ani za sto krevních konzerv fakt nevím, jak uchopit téma a komentář. Tak asi za osikový kůl, Elias a Nadia prominou. Kam se hrabe Lufthansa nebo British Airways, ve výběru aerolinek pro adrenalinový let to jasně vyhrávají Transatlantic. Tímto se s vámi, jménem kapitána našeho letadla in memoriam, naše aerolinky loučí. Doufáme, že jste měli příjemný let a užili jste si naše letušky, jakož i jiné občerstvení. ()

Tom Hardy

Trochu kostrbaté představování kladných postav a ne úplně hladká expozice v tempu, ale výborní (a snadno identifikovatelní) záporáci, vlastně docela obstojný dějový oblouk a naprosto skvělá finální třetina. Podobný hravý masakr tu v rámci upírského žánru tuším nebyl od Od soumraku do úsvitu. A to už je sakra let! ()

Anderton

V rámci možností celkom originálna záležitosť. V hlavnej úlohe totiž nie je jedinec či skupina bojujúca proti zombies, ale... nechajte sa prekvapiť a nečítajte si nikde ani krátky obsah. Poteší aj retrospektívna línia, ktorá niečo málo vysvetlí. Bohužiaľ tvorcovia niektoré veci nedomysleli. Občas som mal dojem, že cestujúci pre potreby režiséra niekde zmizli a potom sa zase objavovali podľa rád dramaturga a mierne do stratena vyšumel aj záver. Možno sa ráta s druhou časťou už na pevnej zemi, avšak tam by zrejme šlo už čisto o rutinu. ()

PetrPan

Svěží vítr do Stmíváním znásilněného tématu nezavál. Upířina nikoliv jako řemeslo od rakve, ale nákaza, možná i virová, není v tomhle žánru zase žádná velká novinka a když vás na celém filmu opravdu baví pouze několikaminutový zasněžený flashback, tak to prostě nemůže být ono. Němci umí být a jsou dost často světoví, ale tady jsem se nedokázal zbavit pocitu, že se dívám na nějakou jejich levnější televizní produkci. Od hororu se navíc rychle přesunujeme spíš k jakési lehce nadpřirozené variaci na Smrtonosnou past, ale té jaksi chyběl Bruce a Alan Rickman byl taky lepší Skopčák než tunajší pan Scheer. Bez nadšení, tři  takové ty zuby zahnuté dolů... ()

• Letadlo je uneseno teroristy. Když jde na přistání, je udržován kontakt s řídící věží, z čehož je patrné, že letadlo pilotuje někdo z cestujících. Přesto mu těsně před dosednutím doporučí z řídící věže, aby vypnul autopilota. Dnešní dopravní letadla naopak umí přistát pomocí autopilota sama, hlavně za nulové viditelnosti. (PROCESOR)
  • Když velitel zásahu informuje o sniperech, tak na ně ukazuje rukou. Kdyby ho pozoroval nepřítel, tak mu vyzradil polohu všech střelců. (PROCESOR)
  • Letadlo do New Yorku má mít podle palubního hlášení mezipřistání v Římě. Na monitoru, kteří mají cestující před sebou, je ale vidět, že letadlo míří přímo na západ. (blueskin)