Superšpion Orson Fortune (Jason Statham) a jeho tým špičkových agentů naverbují největší hollywoodskou filmovou hvězdu Dannyho Francesca (Josh Hartnett), aby jim pomohl při tajné misi, jejímž cílem je zabránit miliardáři a zprostředkovateli zbraní Gregu Simmondsovi (Hugh Grant) v prodeji nové smrtící zbrojní technologie, která hrozí narušit světový řád. (Vertical Entertainment)

Stepca

Opravdu nevím, čím chtěl Ritchie tímto snímkem docílit, protože takto odfláknutá akčňárna může pouze vrhat stín na jeho dosavadní tvorbu. Pokud by se někdo poprvé setkal s Ritchieho filmy touto plytkou ohavností, tak bych se nedivil, kdyby od něj nechtěl vidět už nic jiného. Možná až na zajímavě vypečené režírovaní tu nenajdete nic alespoň trochu blízko průměru. Scénář byl snad vymyšlen umělou inteligencí nebo při totálním výpadku kreativity. To platí nejen pro rádoby vtipné meta dialogy, ale i nejvíce generickou zápletku v podobě záchrany světa před zlou organizací. Ne že by tam byla přinejmenším nějaká trochu zajímavá postava, ale minimálně půlka z nich by tam ani nemusela být. Film nedokáže se svým chabým scénářem vyvolat v divákovi nějakou sympatii k hlavním postavám a argumentoval bych, že nedokáže vyvolat ani jiné pozitivní emoce. Možná jen údiv, jak tak dobrý filmař může stvořit tuto nezáživnou béčkovou obludnost. 30% ()

vaclav.g.kar

Jak může být ten Statham tak strašně tvrdej. Operace Fortune je opravdu slabší Ritchiovka, to ale stejně znamená minimálně nadprůměrný film. Ritchie nasadil tempo které mu sedí a je to znát, točí filmy podle sebe, s kamarády a já mu to strašně žeru. Jen doufám ze se jeho menší filmy nevytratí z kin. Film jako takový sází na humor, humor Aubery Plazy a Hartnetta. Plaza je okouzlující, Statham dává pěsti jak ze železa, Hartnett je super a Grant je superhnusnej :D. Lepší první film roku 2023 jsem si nemohl přát. Vedle Kingsmanů je Ruse de guerre sice trošku sušší ale i tak se znovu rád podívám a doufám v pokračování. Ritchieho filmy vždy nadhodnotím takže 75% ()

Isard

U tohoto filmu mě na straně jedné zamrzelo, že mu scházela taková ta Ritchieho hravost, nápady či pointa, ale na straně druhé – já jsem pro Operaci Fortune vyloženě cílovka. Je to totiž veskrze moderní příběh, ale v jádru má cosi starosvětského, co připomíná klasické eurospy – superagent Orson Fortune miluje prázdniny, luxus atp. Ale oddělit nějakou klasickou složku od technothrilleru tady nejde a ve výsledku je lepší se prostě jen bavit. Ritchie sice tentokrát nijak neplýtvá humorem, ale akce je fajn, lokality zajímavé, soundtrack příjemný. Operace Fortune je pěkný film, který jsem si užil, ačkoli Ritchie s The Man from U.N.C.L.E. ukázal, že to umí lépe. ()

Malyszs

Guy Ritchie... Jako vždy mě trailer spíše odrazoval a tentokrát se k tomu přidalo i průměrné hodnocení, ale tentokrát jsem se nenechal odradit a do toho kina šel. Řekl bych, že to bylo tipické od pana Ritchieho a spoléhal jsem, že se mi bude líbit jeho styl. A líbil. ()

bigmatko

gentlemani boli o poznanie prepracovanejší. Tu už ten dej trocha kríva ale stále ide v riadnom tempe a typickým šarmom hlavných postáv. Moderné zákulisie produkcie sa nezaprelo ani tu a občas dostaneme dávku určitej formy sociálnej problematiky ale aspoň to nie je také trápne a silené ako na streamoch. Jason ide svoje a určite sa dá na filme zabaviť. ()

Sopholojong

114-minutova ritchieovka, ktora sa rozbehne po 80(!) minutach a aj v tom zvysku je to skor otraveny Guy bez tych jeho vychyrenych kameramansko-strihovych figlov, priblizujuci sa skor k Rockenrolle nez ku "podfukarom" a "gentlemanom". To nudne, vyse hodinu dlhe intro, akoby ani nebolo nim natocene, ale druhym, filmarsky zacinajucim stabom pod jeho producentskym dohladom. Jason sa chce "rozbuchat", ale je silne tlmeny radoby hlaskarskym scenarom, JJ cernoch este ani neukoncil herecku akademiu, Hugh hra dalsieho zaporaka(?), ale uz je prevareny... no a paradoxne ti herecky najmenej ocakavani su najvacsimi highlightami. Cary Elwes ako "vykopavkovy" agentsky boss a "hot-cunt" Aubrey Plaza v krasnych robach (a ktora to jedina berie s nadhladom a poriadne zivocisnym sexappealom). No a v zaverecnej polhodine vybuchne par granatov, vzlietne helikoptera (aj vystreli raketu), rozturuje sa cerveny retro-sportak, vybuchnu satelity a banda sa rozstriela v sterilnom, nezaujimavom, polobeckovom rezijnom prevedeni. Od Ritchieho rovnaky podraz ako minuleho roku od Russo Bros. s nazvom Gray Man. ()

dlouheBidlo

Slabé. Takových už bylo. Stokrát opakované bez nápadu. Zachraňuje to pár (slovy dvě) povedených scén.  Akční rutina s rádoby komediáním nádechem. Ale moc to spolu nehraje. Dá se na to dívat. Dá se to vydržet do konce. Druhý den už si moc z děje nebudete pamatovat, ostatně ho tam ani moc není. Na vyplnění nudného večera stačí. SPOILER. Logika dostává vždycky  na prdel , ovšem tady v závěru už nevím co dodat. Borec někomu prodá zbraň co má zničit celosvětový měnový systém a oni se pět minut před spuštěním dohadují komu a jak zaplatit  dolarama na účet. To jako fakt? ()

Mukade

Aubrey bola perfektná ! Ako vždy (: ♥ Aj ostatní boli super. A vôbec, postupne som prišiel na chuť štýlu toho filmu a jeho vtípkom hehe (aj keď na začiatku som bol zaskočený a chcel som dať 3**, neviem či nie 2 dokonca lol). ............ Škoda len tej prihlúplej nerealističnosti kedy sa Ben Harris rozbehol na Stathama že ho prehodí cez zábradlie, pričom predtým videl ako sa bije s jeho ochrankárom... A aj súboj s Majkom mohol byť zadosťučiňujúcejší. ................................ BTW, raz vám možno dôjde aké je to skvelé, friends :) ♥ ()

Mrsina

Opětovné bezduché přestřelky a máchání končetinami Stathama, nacpané v naprosto nezáživném a nezajímavém příběhu, který je vyplněn nudnými a nezapamatovatelnými postavami a to celé slepené jakýsimi pokusy o vtipy, které ale vůbec nefungují. Samozřejmě, že žádný dobrý režisér nemůže být vždy stoprocentní, ale tohle bylo od Ritchieho čisté zklamání. ()

Raziel811

Takové nijaké. V porovnání s předchozím kouskem, tedy Gentlemany je toto slaboučký odvar. Je sice pravda, že Gentlemani měli hvězdnější herce ve smyslu šikovnější než je zde. Ale na snímku není ani vidět Ritchieho rukopis. Chybí zde povedená akce jako v Rozhněvaném muži, chybí zde atmosféra a nápaditost Gentlemanů. Ono to celé vypadá jako by film natočil někdo, kdo má Ritchieho jen nakoukaného. Nezachraňují to ani slovní přestřelky mezi Stathamem a po dlouhé době skvělým Elwesem. ()

Polux

6/10 | Ritchie si zkusil natočit odlehčenou variaci na filmovou sérii Mission: Impossible a vznikla z toho týmová špiónská žánrovka, která je dostatečně napínavá, akční, vtipná a stylová, aby po většinu času diváka bavila. Zásadní je ovšem zmíněné slůvko "dostatečně", které lze aplikovat v podstatě na všechny aspekty filmu, protože se sice nedá říct, že by Ritchie skončil někde na půli cesty (nedopustil se žádných zásadních chyb a film obsahuje vše, co by měl), ovšem do cíle přece jen nějaký ten kus ještě chybí (nepředvedl nic navíc, co by jej odlišovalo od početné konkurence). | Akce není tak precizní, jak by mohla být (a nebýt sekvence s předávkou zboží, není ji ve filmu ani nijak zvlášť moc), dialogy nejsou tak chytlavé, jak by mohly být (obzvláště v rámci trojice Statham/Hartnett/Plaza šlo přitlačit na pilu o mnoho více), humor není tak břitký, jak by mohl být (s ohledem na Hartnettovu postavu se přímo nabízelo zaplnit příběh nejrůznějšími narážkami na filmový průmysl), děj a konkrétní situace, ve kterých se postavy ocitají, nejsou tak sofistikované, jak by mohly být (film se striktně drží klasické narativní struktury všech podobných žánrovek, aniž by na diváka čekalo jakékoliv překvapení), tempo není tak strhující, jak by mohlo být (plynový pedál se razantně sešlápne až v cílové rovince, tj. v poslední půlhodině filmu) a tak by se dalo pokračovat. | Práce s postavami by také zasloužila větší péči. Někteří členové Stathamova týmu nejsou divákovi prakticky nijak představeni a prostě se náhle zjeví v ději (případně z něj pro změnu stejně náhle zmizí), dlouho není jasné, kdo je vlastně hlavním padouchem filmu (obchodník se zbraněmi, prodávající, nakupující, konkurenční kontraktor, někdo jiný) a o něco lépe vykreslit vzájemný vztah mezi Stathamem a Plaza by také nebylo na škodu (až do konce filmu jsem nerozklíčoval, zda jde o ex-partnery, potenciální partnery, pouze kolegy, nebo všechno dohromady). Příběhová linka se zapojením slavné hollywoodské hvězdy do probíhající mise je pak vysloveně promarněnou příležitostí. Z uvedené situace se dalo vytěžit obrovské množství akčně-humorných momentů, což se zde do značné míry nestalo. | Bohužel určité rezervy na poli scénáře nejsou vyváženy ani po stránce režie a celkové prezentace. V případě Wrath of Man se film příliš nepodobal Ritchieho předchozí tvorbě, plné zběsilých střihů a kamerových úhlů, doprovázených vtipnými mezititulky v obraze a přesto zvolený "konzervativní" přístup fungoval. Tady to platí taktéž, tj. žádné audiovizuální hrátky se nekonají, ale funguje to o poznání hůře (a nepříliš nápaditý scénář tomu moc nepomáhá). Starý dobrý Ritchie se sice v průběhu děje párkrát přihlásí o slovo (určitým scénám nechybí atmosféra), ale takové světlé okamžiky nemají dlouhého trvání a film po nich opětovně upadá do roviny ”solidní řemeslo a to je vše”.  | Ritchiemu podává záchranné lano především herecké obsazení. Sestava Statham, Plaza, Hartnett a Grant (škoda, že Elwes nedostal více prostoru) odvádí poctivou práci a nemálo scén patřičným způsobem vyzní jen díky jejich přispění (a navzdory scénáři). Oceňuji, že se někdo obtěžoval s vysvětlením podstaty zdejšího MacGuffina a nezůstalo tak jen u obligátní berličky v podobě "tajemného kufříku s tajemným obsahem", aneb scenáristické neschopnosti vymyslet cokoliv kreativnějšího. Po vynikajícím Wrath of Man a stylovém traileru se ovšem nelze ubránit jistému zklamání. Doufám, že se v budoucnu ukáže, že tohle byla v případě Ritchieho jen taková chvilková slabost a nikoliv nastupující trend. | PeZet () (méně) (více)

injoy odpad!

Trapné vtipy na úrovni Babovřesk s dialogy jako vata, akce o ničem. Je vidět, že i herce to nebaví, všichni jen nasraně čumí, aby to už měli za sebou. ()

Trageeed

Kdyby to Guy Ritchie točil jako zívačku pro Netflix, tak by se to dalo pochopit, že nad tím nepřemýšlel a neinvestoval do toho čas a nápady, protože pořád by to byla více než nadprůměrná produkce, ale jako regulérní kino produkce je to prostě průměr a nuda, bez nějakých skvělých momentů co Guy umí... ()

Natar

Užvaněná šablonovitá nuda s přehrávající hnusnou pipinou a tradičním přicmrdávajícím černouškem. ()

vinducha

Příjemná vtipná akční podívaná . Na pana Ritchieho se prostě dá spolehnout . A zřejmě mu i odpustím tu jedinou životní chybu , kterou kdysi udělal , že se zapletl s 1 šerednou rádobyzpěvačkou , ale to byla tehdy  asi jen mladická nerozvážnost. ()

brkerez

Kdyby tuhle zívačku nezachránil perfektní Hugh Grant, napálil bych bez váhání ⭐⭐ Z kraje sem měl velkej problém naladit se na podprůměrný hlášky (postava Aubrey Plaza z kraje cringe), atmosféru a zmatečněj styl, kterej Guy Ritchie tomuhle vtisknul. Mix akčňáku a hlášek v minulosti brilantnímu Guyi Ritchiemu ze začátku skřípe a tápal sem jestli to chce bejt vážný, bžunda nebo oboje. Jasona Stathama miluju, ale tady se jen kromě pár ok hlášek drsně tvářil a když už byla rubačka, vypadalo to jak natáčení stop-motion animáku, kde kaskádeři čekaj po první ráně 10s až je Jason konečně dorazí a můžou jít na pivo. Řek bych, že velkou vinu na divnym dojmu nese k obrazu divně nesedící, generická, repetetviní hudba, všechno je prostě na poměry Guye Ritchieho odfláklý. Naštěstí sem se začal dobře bavit, když obrazovku ovlád skvěle podvratnej Hugh Grant, kterej vypadal, že se jedinej na plaze fakt snaží a jeho závěrečná vysvětlovačka proč neni dobrej nápad mu nezaplatit je bomba. Celá druhá půlka hlavně díky němu docela jede a tak nějak všechno, včetně hlášek postavy Aubrey Plaza, mi připadalo o trochu vejš. Kromě tý fakt otravný hudby. ()

Chicharron

Překvapivě příjemný akční snímek s ostrovními superstar Hughem Grantem a Jasonem Stathamem. Zatímco Grant, který evidentně nepatří do starého železa a role nesympatického záporáka mu sedne ještě lépe než role "romantických milovníků", mluví kultivovanou angličtinou oxfordského profesora, Statham se svého akcentu z periferie Londýna asi nezbaví nikdy, ale to rozhodně není na škodu. Jediná, kdo mi tam absolutně neseděla, byla Audrey Plaza, se svým ksichtem vyžilé šlapky...to, ksakru, nezbyly peníze na pohlednější herečku??? ()

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

19.01.2024

Britský režisér Guy Ritchie (Gentlemani, Rozhněvaný muž) v posledních letech nabral velmi zdatné tvůrčí tempo. Zatímco v loňském roce stihl představit v kinech akční komedii Operace Fortune: Ruse de… (více)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023