Reklama

Reklama

Operace Fortune: Ruse de guerre

  • USA Operation Fortune: Ruse de guerre (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Superšpion Orson Fortune (Jason Statham) a jeho tým špičkových agentů naverbují největší hollywoodskou filmovou hvězdu Dannyho Francesca (Josh Hartnett), aby jim pomohl při tajné misi, jejímž cílem je zabránit miliardáři a zprostředkovateli zbraní Gregu Simmondsovi (Hugh Grant) v prodeji nové smrtící zbrojní technologie, která hrozí narušit světový řád. (Vertical Ent.)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (61)

EdaS 

všechny recenze uživatele

Špionská komediální převážně konverzačka, kde akce není to nejdůležitější. Takže když nebudete očekávat přímou konkurencí Mission: Impossible, nemůžete být zklamáni. Obsazení je totiž skvělé a Statham, Plaza, Hartnett a každou scénu pro sebe si kradnoucí Grant si natáčení zjevně užívali. Ritchie neexhibuje, ale i tak Operation Fortune solidně šlape. ()

Toren 

všechny recenze uživatele

6/10. Guy Ritchie je totální frajer. Jeho scénáristickou a režisérskou práci s chutí žeru a na tom se nikdy nic nezmění. Proto mi vůbec nevadí, že si jednou za čas natočí "menší" projekt, ve kterém nehází jeden kreativní nápad za druhým a i střihově frčí na půl plynu. V jeho osobitém podání jde totiž stále o solidní zábavu (a podvratnou variaci na známější špionské filmy), které však tentokrát chybí o něco komplexnější scénář, údernější akce či silnější postavy. Přitom všechno zmíněné tu je. Jen v opravdu menších dávkách, než jsem u tohoto génia zvyknutý. Ale pořád moc fajn! ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Mě to přišlo jako předkapela Mission: Impossible ve který Guy Ricthie zapoměl být Guy Ricthiem. Ano, jistě svoje svtělý chvilky to mělo (např celá scéna monolog Hugh Granta a nepovedený výbuchy satelitů ), Statham je stále ten samý drsňák co seřeže jednou rukou Terminátora s Predátorem, druhou bude bafat doutník a bude to vypadat hodně cool, ale měl jsem dojem že Guy nevěděl jestli se chce brát vážně nebo ne. ()

Algernons 

všechny recenze uživatele

Vlastně úplně standardní špionážní biják, který je obohacen o Ritchieho rytmickou dravou režii a hláškující dialogy. Precizně vystavěné situace a momenty, které zúčtují vše, co scénář zasadí. Bavil jsem se celou dobu, přesto se nemohu zbavit dojmu, že tomu něco chybělo. Ať už více využít premisy Grantova prahnutí po hercově slečně nebo nám trochu více prodat postavy. Které jsou fajn, baví a mají charisma, je radost je pozorovat v akci, ale milovat je asi nebudete. K tomu samotné finále, postrádá větší napětí, vyvrcholení předchozí scény tomu nakopává zadek na plné čáře. Prostě příjemná kvalitní fajnovka, co stojí za to vidět, ale asi se k ní nikdo moc vracet nebude. Příjemný filmový start roku 2023. ()

MrHlad 

všechny recenze uživatele

Orson Fortune a jeho tým musí zabránit prodeji zbraně, která by mohla ohrozit celý svět. K tomu ale musí proniknout do blízkosti nebezpečného protivníka. A hodlají k tomu využít hollywoodskou superstar. Guy Ritchie natočil zábavnou akčně-špionážní komedii, kterou táhnou dopředu především sympatičtí herci. Bohužel jim trošku podkopává nohy zmatený scénář, kvůli němuž příběh často zbytečně přešlapuje na místě a řeší nepodstatnosti, jen aby kvůli tomu musel o pár chvil zbytečně pádit dopředu. Nuda to není, ale od Ritchieho a Stathama člověk očekává trošku víc. Více zde. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (4)

  • Když Orson (Jason Statham) „vykrádá“ dům Ukrajinců, tak v televizi, kterou Ukrajinci sledovali, se vysílá film Butch Cassidy a Sundance Kid (1969) a slavná scéna jízdy na kole doprovázená písní „Raindrops Keep Fallin' on My Head“ od B.J. Thomase. (Puxina)
  • Agent JJ Davies (Bugzy Malone) se při představování nadřízenému dopustí zásadního faux pas – salutuje levou rukou. (Robbi)

Související novinky

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023

24.12.2022

Tak dobrý filmový rok jako 2022 jsme tu dlouho neměli. “Dokonalé blockbustery” Top Gun: Maverick a Avatar: The Way of Water vrátily do kin davy diváků a náročnější obecenstvo zaplesalo u Elvise,…

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

A máme to tu zase. Studiu Disney se strategie aktualizování svých klasických a divácky velmi populárních animovaných franšíz finančně velmi dobře vyplácí a po hraných předělávkách Popelky, Krásky a…

Seriálových Gentlemanů se ujme Netflix

Seriálových Gentlemanů se ujme Netflix

13.03.2022

Málokdy se stává, aby britský režisér Guy Ritchie (Rozhněvaný muž, Sherlock Holmes) oznamoval spin-off některého ze svých snímků, natož pak aby ho oznamoval takřka ihned po premiéře. Jenže svět…

Ritchie válečnou novinku pořizuje Amazon

Ritchie válečnou novinku pořizuje Amazon

13.01.2022

Guy Ritchie v posledních letech sype filmy jako nikdo jiný. A navíc velmi dobré! Po skvělém Rozhněvaném muži a výborných Gentlemanech se od něj už v březnu letošního roku dočkáme Operace Fortune, na…

Reklama

Reklama