Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Superšpion Orson Fortune (Jason Statham) a jeho tým špičkových agentů naverbují největší hollywoodskou filmovou hvězdu Dannyho Francesca (Josh Hartnett), aby jim pomohl při tajné misi, jejímž cílem je zabránit miliardáři a zprostředkovateli zbraní Gregu Simmondsovi (Hugh Grant) v prodeji nové smrtící zbrojní technologie, která hrozí narušit světový řád. (Vertical Entertainment)

(více)

Videa (2)

Trailer 5

Recenze (283)

kajas 

všechny recenze uživatele

Ritchie je už pár let mým velkým oblíbencem. V jeho filmech mě baví práce se střihem, slovní humor a v drtivé většině také obsazení plné áčkových, ale přesto neokoukaných hereckých hvězd. Jeho nová akční podívaná se sice dočkala ročního odkladu, ale čekání stálo za to. Tetelila jsem se radostí, že vidím po dlouhé době ve výraznější roli mého hrdinu z Princezny nevěsty nebo čumáčka Hartnetta, Statham je samozřejmě klasa a Grant se nám našel v rolích podvratných živlů, kterým ale podvědomě fandíte. Rozhodně jsem se nenudila, ale stejně jako v několika předchozích Ritchieho filmech vnímám jeho slabé místo v psaní a obsazování ženských postav - Aubrey Plaza za mě neoslňuje ani svými hereckými schopnostmi, ani vzhledem a zoufalými grimasami. ()

Steven47 

všechny recenze uživatele

Guy Ritchie je Bůh a Operace Fortune to jenom potvrzuje. Víceméně ve všech ohledech funkční akčňák, který mě extrémně bavil po celou dobu. Po krátkém uvedení do děje a zběžném představení postav se rozjede plnohodnotná špionážní akce, která co 15 minut vystřídá lokaci a prakticky nedává nohu z plynu. Do toho nabízí precizně natočenou akci, výborný soundtrack a sice ne moc prokreslené, ale charismatem přetékající hlavní postavy. Vůbec mi nevadilo, že Jason Statham je jenom bezchybný zabiják, Hugh Grant pouze egoistický miliardář a že Aubrey Plaza zvládne naprosto všechno, a ještě u toho vypadá pěkně. Styl filmu mi je totiž naprosto prodal a každou jejich interakci jsem si užíval. Horší to je s postavami vedlejšími, a především těmi zápornými, které nemají tolik prostoru, a proto působí dost zaměnitelně. Menší problém mám i s humorem, jelikož mi přišlo, že snímek zůstal někde na pomezí toho, kdy se bere vážně a kdy si ze sebe dělá srandu. Komické situace tak někdy pobaví, ale jindy působí až nepatřičně. Všechno ostatní naštěstí šlape jako hodinky, a i když finále působí v porovnání se zbytkem snímku trochu mdle, pořád nabízí například geniální Grantův monolog. Scéna během titulků celkový pozitivní dojem jenom umocňuje. 8/10 ()

Reklama

slord 

všechny recenze uživatele

Je to slabší Ritchie, ale stále má svoje kvality. Pozerá sa na to dobre a utečie to rýchlo, no mám pocit, že to malo naviac, postavy sú fajn, chémia celkom fungovala, no žiadna mi neprišla príliš zapamätateľná a o žiadnu som sa nebál, pretože mi prišlo, že všetko zvládajú bez väčšieho úsilia, prekážok a bez skriveného vlasu, čo ma trošku z toho celého vytrhávalo. Pri Ritchiem som čakal ale väčšiu strelu, no stále je to funkčná špiónska podívaná, ktorá má celkom švih, takže nudiť určite nebude, no potenciál to malo väčší. 6,5/10 ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Chybí tomu nějaký vizuální highlight, nějaká pamětihodná scéna, kvůli který byste si to s chutí pustili znova. Ale jinak to šlape celkem solidně, a klidně bych si dokázal představit Ritchieho jako novýho režiséra Bonda, ačkoliv on asi po tom ani netouží, jemu je dobře ve společnosti těch podivných lidiček z podsvětí, tam si je jistý v kramflecích. Grant je tady excelentní slizoun, Statham je prostě Statham, furt stejná herecká poloha, kvůli který ho máme tak rádi, Aubrey Plaza je zlatíčko, pokud není zrovna zmalovaná a nesnaží se tvářit sexy (to jí fakt nejde), ale kdo mě moc příjemně překvapil, byl Josh Hartnett. Nechápu, proč a kde se takový zábavný charismatický týpek doteď babral ve svý zpackaný kariéře, snad po tomhle a Oppenheimerovi bude líp. ()

Kudly4 

všechny recenze uživatele

Nic překombinovaného, za mě čistá oddychovka, v pěkném prostředí, u které jsem se příjemně bavil. Pravda, mohlo to být méně ukecanější, ale nic hrozného, k zívání u mě nedošlo. Po herecké stránce, naprostá spokojenost. Nikdo mě nesral, každý tu svoji roli zahrál přesně tak, jak měl. A samozřejmě třešnička na dortu, můj oblíbenec Jasónek, který si tu jede to, co ho baví a umí. Sice se nejedná o film, který bych chtěl vidět co nejdříve ještě jednou, ale čtyrku, ač slabší, tak dám. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (10)

  • Natáčanie sa začalo 14. januára 2021, pričom prebiehalo v Antalyi v Turecku, Farnborough (Anglicko) a Katare. (Arsenal83)
  • Když Orson (Jason Statham) „vykrádá“ dům Ukrajinců, tak v televizi, kterou Ukrajinci sledovali, se vysílá film Butch Cassidy a Sundance Kid (1969) a slavná scéna jízdy na kole doprovázená písní „Raindrops Keep Fallin' on My Head“ od B.J. Thomase. (Puxina)

Související novinky

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

19.01.2024

Britský režisér Guy Ritchie (Gentlemani, Rozhněvaný muž) v posledních letech nabral velmi zdatné tvůrčí tempo. Zatímco v loňském roce stihl představit v kinech akční komedii Operace Fortune: Ruse de… (více)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023

24.12.2022

Tak dobrý filmový rok jako 2022 jsme tu dlouho neměli. “Dokonalé blockbustery” Top Gun: Maverick a Avatar: The Way of Water vrátily do kin davy diváků a náročnější obecenstvo zaplesalo u Elvise,… (více)

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

A máme to tu zase. Studiu Disney se strategie aktualizování svých klasických a divácky velmi populárních animovaných franšíz finančně velmi dobře vyplácí a po hraných předělávkách Popelky, Krásky a… (více)

Seriálových Gentlemanů se ujme Netflix

Seriálových Gentlemanů se ujme Netflix

13.03.2022

Málokdy se stává, aby britský režisér Guy Ritchie (Rozhněvaný muž, Sherlock Holmes) oznamoval spin-off některého ze svých snímků, natož pak aby ho oznamoval takřka ihned po premiéře. Jenže svět… (více)

Reklama

Reklama