Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Superšpion Orson Fortune (Jason Statham) a jeho tým špičkových agentů naverbují největší hollywoodskou filmovou hvězdu Dannyho Francesca (Josh Hartnett), aby jim pomohl při tajné misi, jejímž cílem je zabránit miliardáři a zprostředkovateli zbraní Gregu Simmondsovi (Hugh Grant) v prodeji nové smrtící zbrojní technologie, která hrozí narušit světový řád. (Vertical Entertainment)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (283)

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Po fenomenálních Gentlemanech jsem měl vůči Operaci Fortune možná až příliš vysoká očekávání, nicméně z kina jsem neodcházel zklamán. Ritchieho nejnovější snímek je svižná akční oddychovka na jedno zhlédnutí, u níž jsou sice vidět jisté rezervy na poli scénáře a (černého) humoru, v kině však film hezky utíká a díky pravidelně dávkované akci nestíhá nudit. Bylo fajn vidět po celkem dlouhé době Joshe Hartnetta v akci, hlavními tahouny filmu jsou však krutopřísný Jason Statham a neméně řízný Hugh Grant, kterým podobné role prostě sednou. Film ve výsledku neohromí, ani nepřekvapí, zato ale hravě zabaví a napne - a to se počítá. Slabší čtyři hvězdičky! ()

Othello 

všechny recenze uživatele

Guy Ritchie si, stejně jako Wes Anderson či třeba Christopher Nolan, již několik filmů hýčká svoje uzavřené universum, naprosto odstřižené od současné reality a proměn jejích zákonitostí, aby si v něm mohl vyprávět ty svoje kouzelné pohádky o ženách a mužích s účelem. V jeho světě se pije brandy před dvanáctou, po vstupu do dveří se nejdřív rozhlídne po všech stranách, obleky se netrhají a když dostanete nakládačku, sami uznáte, že to bylo tím, že soupeř byl prostě lepší, načež si otřete cool krev u nosu, Blbý to mají akorát anonymní henchmeni, který dostávají permanentní fatality. Ty filmy jsou prostě klukovské pokojíčky, ve kterých se během deštivého odpoledne odehrávají zápletky, díky kterým vznikají situace a obrazy, který ten klučina zkrátka chce vidět. Ukázka sympatického filmového eskapismu, které se těžko bránit. Zároveň britsploitation. ()

Reklama

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Guy Richie si veľmi, veľmi chce nakrútiť bondovku. Ale ak to má vyzerať takto, tak asi fajn, že to zatiaľ nedostal. Priemerná ničím výnimočná špionážna akčná komédia, kde na rozdiel od nedávneho The Gentlemen nefunguje ani zamotaný dej ani humor. Hugh Grant tu veľmi nemá čo hrať (má len jednu fantastickú scénu počas klimaxu), Stathamova postava s fetišom na dovolenky a drahé víno je len divná, a tak nakoniec je tu len Aubrey Plaza, ktorá hrá samú seba a strháva všetku pozornosť na seba. Chcel by som vidieť jej spin-off. ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

S postupujícím časem od odložení filmu a od premiéry, protkané průměrnými hodnoceními, se mé očekávání hodně snižovalo a nakonec jsem až byl překvapen, jak je Operation Fortune celkem průměrná (a na variaci na bondovku nevhodně ukecaná) podívaná, jakoby jí snad ani netočil Guy Ritchie, kterého mám a budu mít stále v oblibě. Doufám, že příště nám zase vypálí rybník dalšími Gentlemany, protože nebýt finále, které mě konečně začalo bavit tak, jak od ritchieovky čekám, jsem pouze na průměru. A taky díky opět vynikajícímu Stathamovi nakonec slabá sedmička. ()

HellFire 

všechny recenze uživatele

Nechutně tuctový akčňák, který by dnes rozhodně nevznikl, kdyby se pod něj nepodepsal režisér zvučného jména, kterým právě Ritchie stále je. Jediným pozitivem byl Hugh Grant, který si svou roli vyloženě užívá. Zbytek ansámblu mu nesahá ani po paty a Ritchie na režijní židli jede na volnoběh. Při sledování jsem měl pocit, že spíš všechno předal béčkovému štábu a potom na všechno dohlédl ve střižně. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (10)

  • Film obsahuje jednu mezititulkovou scénu. (DJMaroko)
  • Kvůli tehdy nedávnému začátku války mezi Ukrajinou a Ruskem byl film odstraněn z plánovaného uvedení v roce 2022, protože antagonisté jsou Ukrajinci. Nicméně film byl vydán na začátku roku 2023, a to navzdory probíhající válce. (mikki089)

Související novinky

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

19.01.2024

Britský režisér Guy Ritchie (Gentlemani, Rozhněvaný muž) v posledních letech nabral velmi zdatné tvůrčí tempo. Zatímco v loňském roce stihl představit v kinech akční komedii Operace Fortune: Ruse de… (více)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023

24.12.2022

Tak dobrý filmový rok jako 2022 jsme tu dlouho neměli. “Dokonalé blockbustery” Top Gun: Maverick a Avatar: The Way of Water vrátily do kin davy diváků a náročnější obecenstvo zaplesalo u Elvise,… (více)

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

A máme to tu zase. Studiu Disney se strategie aktualizování svých klasických a divácky velmi populárních animovaných franšíz finančně velmi dobře vyplácí a po hraných předělávkách Popelky, Krásky a… (více)

Seriálových Gentlemanů se ujme Netflix

Seriálových Gentlemanů se ujme Netflix

13.03.2022

Málokdy se stává, aby britský režisér Guy Ritchie (Rozhněvaný muž, Sherlock Holmes) oznamoval spin-off některého ze svých snímků, natož pak aby ho oznamoval takřka ihned po premiéře. Jenže svět… (více)

Reklama

Reklama