Jedná se o bonusový pořad k RED DWARF (ČERVENÝ TRPASLÍK). Pořad vyšel v roce 1994 v produkci BBC na VHS a poté se objevil jako součást kompletního balíku VHS či DVD. Scénář napsal a pořad zároveň zrežíroval Doug Naylor (jeden z autorů Trpaslíka). Je zároveň také producentem. Pořadem provází Robert Llewellyn (Kryton 2X4B 523P) a uvede všechny své kolegy z Trpaslíka.

Do roku 1994 bylo natočeno 6 serií trpaslíka (36 dílů) a za tu dobu se nahromadilo spousty zkažených, nepovedených záběrů. Mnoho přeřeků, zapomenutí textu, rozesmání se atd... A právě o tom je tento pořad. Scény pocházejí především ze 4, 5 a 6 série. Pořad také obsahuje nepovedené lety modelů lodí z Trpaslíka, problémy s technickým vybavením, sprostých průpovídek hlavních aktérů, nepoužitých záběrů atd... Dojde také na divaácké dotazy, resp. na 10 nejčastějších otázek kolem Trpaslíka na něž odpovídá Robert Llewellyn.

Celý pořad trvá necelou hodinku a obsahuje také úvodní a závěrečnou znělku Trpaslíka. Scénky jsou výborně nastříhány a působení Krytona jako moderátora je více než perfektní. Pořad se o rok později dočkal pokračování s názvem SMEG OUTS. (gogos)

hacho

Kulna :o) I kdyz ledacos jsem tedy nepochopila, co byl ten prebrept, coz neni chyba originalu ale titulku :o) ()

waits

Jako velký fanda Trpaslíka jsem si užil Krytonovy spojováky, samotné nepovedené záběry nestojí ale za žádnou významnější zmínku. Zbytečný počin. ()

maaan

Aneb jak při natáčení všech "hovadin" v pozitivním slova smyslu dělali ještě větší "hovadiny" :-) 90%, tedy 5*****. ()

Bollek

Kdo je fanouškem Červeného trpaslíka, tak by tohle neměl vynechat. Oblíbené vtipné scény uvidíte s různými chybami a dostanete nové důvody proč se jim smát a jak si je zapamatovat. ()

mudvayner

Vynechané scénky, přežblepty a další bonusový materiál, to je Trpaslík z té druhé stránky :) Občas i zábavnější než to, co jsme mohli vidět. ()

Wolfik58

4* tomu dávám, protože mam Trpaslíka rád. Ovšem většinu z té necelé hodiny se koukat na to, jak se někdo ukecne a doplní to "bably bably bu" nebo se koukat na 10 nepovedených záběrů s kosmikem, který se prostě jenom všelijak jinak přetočí, vzbudí nadšení snad jen u těch nejskalnějších fanoušků. ()

Sadova302b50

Kdo zná Trpaslíka, nechť se podívá, myslím, že pobaví nejen skalní fanoušky. Na to, že se jedná o "pouhý" doplněk k seriálu, je to zajímavé a místy dost vtipné. ()