Příležitostní detektivové z Baker Street

(TV seriál)
  • Velká Británie The Irregulars

Epizody(8)

Parta vyvrhelů pomáhá doktoru Watsonovi a jeho tajemnému společníkovi Sherlocku Holmesovi s vyšetřováním série nadpřirozených zločinů ve viktoriánském Londýně. (Netflix)

kaylin

Problém seriálu „The Irregulars“ není v tom, že je hyperkorektní, ale je tam problém v tom, že je hyperpředvídatelný. Na první pohled to vypadá všechno hezky, produkčně seriál nezklame, ale ve skutečnosti nemá seriál čím překvapit a dobrá hororová atmosféra je rozmetána vypravěčskými klišé, kdy snad ani jedna postava nemá skutečně zajímavý vývoj. Možná jedině Watson. V konečném důsledku je mi skoro líto, že si museli tvůrci vzít na paškál známé postavy, že prostě nestavěli na vlastních. ()

Cervenak

Prvé štyri časti som si dosť užíval, v každom z nich "decká" vyšetrujú nejaký nadprirodzený prípad, kulisou je ponurý viktoriánsky Londýn s dickensovskými motívmi, k tomu nečakane šťavnaté gore a celkovo strašidelná atmosféra, až mi to pripomenulo klasiku môjho detstva Young Sherlock Holmes, u nás premietanú pod názvom Pyramída hrôza. Potom koncept prejde na jednu dejovú líniu a zvyšné štyri časti sa rozdrisnú do únavnej a dokonale nezaujímavej brečky, ktorá by bola ako-tak, keby sa zhrnula do jednej či dvoch častí, ale takto to pôsobí dojmom, že dramaturg zodpovedný za prvú polovicu sezóny dal výpoveď a zvyšok doklepávali len tak náhodne. Veľká škoda, takto mi z toho zostal pocit, že ani netúžim po druhej sezóne. ()

Nevka

Bože, tady zase někdo dělá z komára velblouda. Jasně, je to celé hyper-korektní záležitost, která se jako celek snaží být takovým wannabe Ritchiem (městská Lidl verze krále Artuše a Sherlocka s Downeym)... Ale ve finále to není o nic horší než většina podobných projektů určených pro pubertální diváky. Máte tady týpka, který si hraje na Lewise z Ant-Mana (a nesnaží se to skrývat), silný ženský (asijský) charakter, její sympatickou sestru s nadpřirozenými schopnostmi (ta mě docela baví), krasavce z řad šlechty a týpka, který s Asiatkou a krasavcem tvoří něco jako milostný trojúhelník. Prostě nic, co byste v seriálu, který se dá s klidem zařadit pod young adults nečekali. Problém nastává ve chvíli, kdy má scénář dávat nějaký smysl. Jo, občas se dočkáte příjemně nečekaného gore nebo scény se slušnou atmosférou, ale ke všemu dojdete tak nějak náhodně, a mnohdy i bez větší logické posloupnosti. Žánry i příběhové kličky si tady prostě dělají co chtějí. Ve finále si však umím představit, že to cílovku bude docela bavit. Troufám si říct, že The Irregulars je na tom pořád o něco lépe než třeba Prokletá. Tento komentář jsem původně psal k první epizodě, ale pak jsem si řekl, že to mezi ty zbytečné "odpady!" chce vnést do případu trochu světla. ()

D.Moore

Young adult fantasy z alternativní verze staré dobré Anglie, ve které se rozbujela černá magie? Proč ne, jako jeviště je to více než lákavé. Věčná škoda, že se po té scéně ale neprocházejí lepší postavy a že jejich příběh jako by neměl jasno, o čem chce vlastně být. Z pětice hlavních hrdinů jsou zajímaví maximálně tři, nicméně případy, které dostávají od Watsona (ano, je to alternativní fantasy Anglie, takže se nezblázněte z barvy jeho kůže, protože to ostatně není jediná změna), jsou až překvapivě temné a zajímavé, a škoda, že jejich řešení už taková úplně nejsou. No nic. Obrovský kvalitativní skok nahoru pro seriál znamená pátá kapitola, která konečně přivádí i (skvělého - a taky jiného) Sherlocka Holmese, jenže závěr seriálu zase spadne do průměru, když se až moc okatě snaží být jako To a pokouší se marně přesvědčit, že i ty postavy, na kterých doteď vlastně nesešlo, nějaký smysl mají. Je to škoda, mohlo to být mnohem lepší. ()

AppleCore odpad!

Když žádnej z tvůrců nemá tušení, co vlastně dělá, ale dělají to dál, protože na to mají peníze, nemůže z toho nikdy vzejít dobrá show. Tvůrcům chybí jakákoliv sebekritika, dramaturga si zřejmě nenajali, o herectví vědí pramálo a hudebním vkusem jsou na úrovni patnáctiletejch puberťáků. Proto divák musí sledovat horor, fantasy, thriller, krimi, drama a komedii v každý jedný epizodě, doprovázený soundtrackem složeným z popu, techna i dubstepu, aniž by to dávalo byť sebemenší smysl. Ani po dnešním stand-up vystoupení v poslanecký sněmovně si nemyslim, že by českej národ byl natolik zoufalej, aby se tohle komukoli líbilo. The Irregulars nejsou styloví, jenom úplně hloupí. ()