Reklama

Reklama

Příležitostní detektivové z Baker Street

(seriál)
  • Velká Británie The Irregulars
Trailer 1

VOD (1)

Epizody(8)

Parta vyvrhelů pomáhá doktoru Watsonovi a jeho tajemnému společníkovi Sherlocku Holmesovi s vyšetřováním série nadpřirozených zločinů ve viktoriánském Londýně. (Netflix)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (41)

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Young adult fantasy z alternativní verze staré dobré Anglie, ve které se rozbujela černá magie? Proč ne, jako jeviště je to více než lákavé. Věčná škoda, že se po té scéně ale neprocházejí lepší postavy a že jejich příběh jako by neměl jasno, o čem chce vlastně být. Z pětice hlavních hrdinů jsou zajímaví maximálně tři, nicméně případy, které dostávají od Watsona (ano, je to alternativní fantasy Anglie, takže se nezblázněte z barvy jeho kůže, protože to ostatně není jediná změna), jsou až překvapivě temné a zajímavé, a škoda, že jejich řešení už taková úplně nejsou. No nic. Obrovský kvalitativní skok nahoru pro seriál znamená pátá kapitola, která konečně přivádí i (skvělého - a taky jiného) Sherlocka Holmese, jenže závěr seriálu zase spadne do průměru, když se až moc okatě snaží být jako To a pokouší se marně přesvědčit, že i ty postavy, na kterých doteď vlastně nesešlo, nějaký smysl mají. Je to škoda, mohlo to být mnohem lepší. ()

AppleCore odpad!

všechny recenze uživatele

Když žádnej z tvůrců nemá tušení, co vlastně dělá, ale dělají to dál, protože na to mají peníze, nemůže z toho nikdy vzejít dobrá show. Tvůrcům chybí jakákoliv sebekritika, dramaturga si zřejmě nenajali, o herectví vědí pramálo a hudebním vkusem jsou na úrovni patnáctiletejch puberťáků. Proto divák musí sledovat horor, fantasy, thriller, krimi, drama a komedii v každý jedný epizodě, doprovázený soundtrackem složeným z popu, techna i dubstepu, aniž by to dávalo byť sebemenší smysl. Ani po dnešním stand-up vystoupení v poslanecký sněmovně si nemyslim, že by českej národ byl natolik zoufalej, aby se tohle komukoli líbilo. The Irregulars nejsou styloví, jenom úplně hloupí. ()

Reklama

misterz 

všechny recenze uživatele

Začiatok bol celkom sľubný, pokiaľ sa riešili tie jednotlivé záhadné úmrtia, tak to aj trochu bavilo. Akonáhle sa však k tomu začala nabaľovať hlavná myšlienka celého príbehu a osobný príbeh postáv, tak to paradoxne začalo otravovať. Ani po hereckej stránke to nebolo bohviečo. Ešte šťastie, že výprava bola priam pastvou pre oči. Veľmi slabý priemer. 50/100 ()

Trevor 

všechny recenze uživatele

Jednavec je trauma Netflixu zo Sira Arthura Conana Doyleho (okrem tejto brečky ešte Enola Hoomesová), druhá vec je politická korektnosť so Štátmi liberálnymi na večné veky -lgbt traktorista a mladé sebacedomé násťročné vyšetrovateľky náš vzor!!! a treťo pokus vytvoriť Alienistu pre tínedžerov, ktorého však v priebehu tak nejako zmeníme na pokus o Stranger Things v kombinácii s Darkom. Ak by mali tvorcovia akýkoľvek ucelenejší koncept dajme tomu, v každom prípade trauma z čítania príbehov o Psovi Baskervillskom muselabyťna Netflixe riadne. V poslednej epizóde to ešte viac zaklincovala katolícka mníška. Snáď to zožalo rovnaký úspech ako na čsfd aj vo svete a Trhlina sa už vo viktoriánskom Londýne neotvorí... ()

psychoJoa 

všechny recenze uživatele

Vůbec nechápu to celkově nízké hodnocení. Ano, nebyl to nejlepší seriál, ALE byl teda mnohem lepší než ty, co dostávají i 50%. Jako “slátanina” mnoha žánrů fungoval dobře (až na poslední díl, který tvůrci zakončili zkratkovitě...), hudba nebyla špatná, herecké výkony byly přesvědčivé a příběh se mi taky líbil. Mnoho komentářů se zde zaměřuje především na zpracování Sherlocka a Watsona - ti ale nejsou ztěžejní a mě osobně jejich ztvárnění nijak nervy nedrásalo (výjimečně ani fakt, že je Watson hrán černochem). První 4 díly jsou nejlepší z celé série, protože jsou zaměřené na jednotlivé případy. Zbylé 4 díly se věnují hlavní zápletce s trhlinou a tato část už trochu pokulhávala. Shrnuto, podtrženo - není to nejlepší počin, ale z těch teen-fantasy seriálů je to ještě ten lepší! ()

Galerie (91)

Reklama

Reklama