Žijí nad hlavami ostatních. Ve světě hudby, vášně, lásky a nebezpečí. Jejich domovem jsou... STŘECHY. Jsou mladí. Jsou nezávislí. Nemají kde bydlet - proto žijí na střechách. Jejich život je plný vášně a tance. Ale lásky, které mezi nimi vznikají, v sobě často skrývají nebezpečí - a pak je třeba, aby dokázali, že dovedou víc, než jen tančit. Muzikál "Střechy" režíroval Robert Wise (režisér West Side Story) a autorem hudby je David Stewart ze skupiny Eurythmics. (Guild Home Video)

Martin741

Akysi Hriesny Kanec 2, ta banda vypatlanej luzy - jo, boli mladi, nezavisli, vedeli rozpravat. Lenze mladost raz pominie, ze jo. Ale rozhodne -jaxa hore pise, nemali kde byvat, a podla mna ani pracu nemali, ani prijmy, a evidentne ani zaklady vseobecneho rozhladu. Prote vedeli len tancovat, ato dnes vie takmer kazdy retard : 20 % ()

dopitak

Muzikál to moc nebyl, ale tím líp. Jason Gedrick prostě do té role sedl, Troy Byer je tu (na mulatku) dost sexy, nezávislý hrdý týpek žije na střeše, umí capoiru (ani o tom neví) a na svém workoutovém hřišti vysoko nad chodníky (nebyly ty domy na NY přeci jen trochu nízké?) pravidelně tuní svaly. Za mě poctivá atmoška osmdesátých let se vším všudy. I s původním dabingem, kde Gustav Bubník pasuje, Zdeněk Mahdal kromě ultrapadoucha střihne dalších 17 hlasů, a v dalším rolích Pavel Trávníček nadabuje všechny zbylé mužské postavy (cca 64 hlasů)... ()

Alementina

S Hrisnym tancem moje topka tanecnich filmu z dob me ranne puberty. Navic ani ten dej neni tak uplne hloupy, takze si myslim, ze to nemuze nikoho urazit. ()

Locava

Film Střechy miluju od svých 17-ti let. Na premiéře u nás jsem šel hned dva dny po sobě na něj, protože to je kultovní věcička pro mě jakožto odchovance filmů Krvavý sport a podobných. Prostě když tam je nějaký ten tréning a puberťák si trošku podobně zaposiluje a připadá si trochu jako hrdina z filmu co viděl. Tento film je taneční a nikoli muzikál jak asi někdo čeká. Až nyní jsem zjistil kdo stojí za hudební stránkou snímku a vida mužská polovina skupiny Eurythmics, to jsem ani nevěděl v té době. Hlavní hrdina je prostě takovej samotářskej frajer, ale v dobrým, kočanda co po ní pokukuje fakt sympatická kost. Samotný tanec / imitace bojového umění je velice zajímavý i co se týče jeho původu. Jsem rád, že jsem film znovu našel po letech. ()