Šavlozubec (S02E12) (epizoda)

Pangaea

Drama / Sci-Fi / Thriller

USA, 2016, 41 min

Spoilery. Tak nekompromisnosť, s akou tvorcovia tejto série jednajú s postavami, je fakt úžasne cynická. V tejto časti účinkuje drsný šéf bezpečnosti na ostrove, s ktorým dvaja hrdinovia do džungle vyrážajú hľadať šavľozubého tigra. Chlapík pri tom zomrie, ale dostane to, čo chceli, čiže to nikoho nijak zvlášť netrápi a ide sa ďalej. Chápem, že sa blíži koniec sveta, i tak je však spôsob, akým postavy nazerajú na nedôležitosť života iných postáv miestami až jemne zarážajúca. Samotný scenár je skutočne hovadský, možno najhovadskejší z celej druhej sezóny (mega-mega-mega dôležitý náklad s "vírusom" stráži skupinka asi šiestich vojakov, ktorých premôže jeden týpek? Skutočne???). Ku koncu už som vyložene nechápal, čo sa deje - liek bol úspešne vynájdený a pritom... no nič, to už by som spolieroval až príliš, ale fakt som nechápal udalostiam posledných minút.(2.2.2017)