Během druhé světové války se vedly urputné boje také v Tichomoří. Japonským nepřátelům se tehdy podařilo rozluštit všechny spojenecké kódy. Americký námořní sbor proto vyvinul nový šifrovací systém, založený na jazyce kmene Navajo. Příslušníci tohoto domorodého národa se následně v bojích velmi osvědčili jako radisté-šifranti. Aby se nedostali do rukou nepřítele a nemohli šifru vyzradit, dostal každý z nich osobního ochránce, který měl dva úkoly: postarat se o radistovo bezpečí, nebo ho v případě hrozícího zajetí zabít. Právě z tohoto důvodu je navažskému radistovi Benovi Yahzeemu (Adam Beach) přidělen seržant Joe Enders (Nicolas Cage), který se dosud potýká s následky nedávného zranění. Joe se zpočátku ke svému nezkušenému partnerovi nechce znát. Jejich pouto se však začne vytvářet poté, co se i s dalšími mariňáky zúčastní těžkých bitev o strategicky významný japonský ostrov Saipan. Dokázal by Joe v případě potřeby zabít muže, který si mezitím získal jeho respekt? Válečný snímek je dílem nejznámějšího hongkongského režiséra Johna Woo (Operace: Zlomený šíp, Tváří v tvář). Vedle příběhu o přátelství dvou povahově i kulturně rozdílných mužů je film i velkolepou válečnou podívanou, která si v přesvědčivém zobrazení bojových situací nezadá s nejlepšími díly tohoto žánru (Zachraňte vojína Ryana, Tenká červená linie). (Česká televize)

Sosak

Průměrný válečný snímek s Nicolasem Cagem, víc ani čekat nelze. Hlavním odlišením filmu od ostatních ztvárnění 2. sv. války je ústřední motiv o indiánech, kteří svou hatlamatilkou vytvořili kód (ano, zvaný Navajo). Předpokládám, že to nikoho nevytrhne, takže pokud chcete jenom vidět pár povedených scén boje a přemrštěné heroické finále s Cagem, nesoucím na zádech raněného rudokožce po snad pěti průstřelech, tak po filmu určitě sáhněte. Jinak ruce pryč! ()

BLADER

Ajajaj. Teraz som si všimol, že pri hodnotení Face off som urobil chybu. Je viacero filmov od Wooa, ktoré sú jeho naj. Tento sa zaradí medzi nich tiež. Neviem, čo by som napísal, keďže sú tu všetky Wooe elementy, ktoré na jeho filmoch obdivujem. ()

Kingjiri

Válečný filmy nejsou mym oblíbenym žánrem, ale Kód Navajo mi tuhle mojí skoro averzi trochu vyvrací. Po technický stránce pěkně natočený s dostatkem akce na velmi slušný úrovni. Jenomže John Woo má smůlu, že tohle všechno se od něj očekává, takže to nikdo příliš neocení. Největší vadou na kráse je na muj vkus až příliš uspěchanej scénář, jinak nemám větších výhrad. Slušná akční jízda bez hlubšího myšlenkovýho přesahu, čtyři slabší hvězdy. ()

danny_21

No snad aby si Johny mazal zpátky do Číny, v Hollywoodu ti už pšenka nevykvete. Moc nechápu proč sis vybral tenhle scénář a žánr, to že jsi mistr(většinou) akčních sekvencí neznamená, že dáš dohromady kulervoucí válečný drama. Nickovi toho mariňáka nežeru ( i když nesdílím všeobecnou nechut nad jeho hereckým uměním), chybí tam nějaká pořádná scéna, která chytí za srdce - prostě věřím, že všichni jsme viděli spoustu daleko, daleko lepších kousků v tomhle žánru - 60 %. ()

rublik05

Monumentální, epické. Vynikající válečný film se skvělým obsazením, kdy bomby a kulky lítají na všechny strany a do toho se heroicky vrhne Nicolas Cage se svojí jednotkou. Kdyby se vzala víc v potaz reálnost a trochu přilepšil děj, měli bychom tu jeden z nejlepších válečných filmů na tohle téma vůbec. 7/10. ()

xladojx

Dosti netradiční válečný film. Ono se to taky při pohledu na režisérskou židli dalo i očekávat. Ve výsledku zajímavý, dost často směšný a celkově hodně průměrný snímek... ()

CerKar

Zpočátku povedený válečný film se s postupem času posouvá na škále realistična níže a níže a tupý závěr by se hodil spíše do Ramba (až na umírající postavy). Míry explozí jak ze Dne nezávislosti a kosení nepřátel po desítkách (na scénu, jinak jich musel Cage dát přes stovku :) ) to šoupou pryč z válečného dramatu a závěr filmu mě ponoukal k mírnému přetáčení. ()

Tiiso

Uspěchaný samoúčelný film, zaměřený na duševní stav jednoho vojáka ve válečné vřavě. Vizuálnost snímku je obstojná, stejně tak i některé bojové scény. Scénář pak již notně kulhá, jelikož mě nedokázal přesvědčit o pravdivosti svých myšlenek. Ačkoliv výkon Nicolase je výborný, nejde mu celá přeměna jeho osoby od srdce a já jsem prostě před sebou viděl jen herce ve filmových kulisách. To je jeden dostačující důkaz toho, že v mých očích se film nepovedl. ()

Alojs

Za vlasy přitažený akčňák, natočený v době, kdy už se jelo podle jiných osnov (Ryan, Jestřáb). Kamenem úrazu je ale nepříjemně kyselý hrdina. A možná ani ne tak hrdina jako jeho představitel. Mám Nica rád, ale tady mě znervózňoval. Stejně jako konec. Tak trošku vypočítavý. Woo už natočil lepší filmy. A ano, Tváří v tvář už asi nikdy netrumfne. Co se týče amerického pobytu za kamerou. ()

Rodin

Zde se dají hodnotit výhradně akční scény, střih a kamera. Režijně poměrně slušně ušitá akční podívaná, která postrádá scénář, který by stál za jediné slovo (s ohledem na námět trestuhodné) a v důsledku toho i uvěřitelné herecké výkony. Chudák Cage. Ty závěrečné pasáže mě "nad mikuoskopem až uozesmáuy". 45% a ani o fous více. A hlavně nikdy více. JOHNE WOO, PROBER SE, CHLAPE! ()

Izz

Otřesná válečná srágora s neskutečně otravným Cagem v hlavní roli a několika zajímavými akcičkami,které připomenou,že za celým tímhle paskvilem stojí proti všem očekáváním akční mistr John Woo.Tenhl pokus o oduševnělý váečný film mu krutě nevyšel a já jen doufám,že už nám nic podobného nikdy nepředvede. ()

Knor

Solidní akce a viditelné vyžívání ve výbušninách a výbuchách, to je bohužel vše. Měl to být válečný film a vznikl spíš akčňák. Vše působilo falešně a uměle. Neoslovilo mě to a už vůbec ne snaha o vyvolání nějakých emocí. John Woo by se měl držet toho, co mu jde nejlíp - akční nářezy, v tom je sakra dobrej. Tohle je slabší průměr. ()

xenopus

Bohužel průměr. Námět sliboval daleko víc, než do něho byli všichni zúčastnění schopni přidat. Protože nakonec z toho není film, u něhož bych se bavil, u něhož bych slzel, u něhož bych si vychutnával hudbu nebo u něhož bych si vychutnával propracovanost charakterů postav. Co k vychutnání bylo, byly akční scény (a těch nebylo zrovna málo) a spousta výstřelů, výbuchů a krve, jenže to si zase já moc nevychutnávám. Neslané nemastné a hlavně nevěrohodné akční válečné drama. Jen díky zpracování akce lepší 3*. ()