Reklama

Reklama

Zloději

  • Hongkong Zong heng si hai (více)

Obsahy(1)

Trojice špičkových zlodějů Joe (CHOW YUN-FAT), Jim a Sherry se živí krádežemi vzácných uměleckých děl. Užívají si luxusu, ale jen do chvíle, kdy dostanou za úkol ukrást z dokonale střežený vzácný obraz od Modiglianiho. Situace se jim vymkne z rukou a během riskantní akce je Joe smrtelně zraněn. Svou smrt však přežije a vrací se s myšlenkou na loupež století a ďábelskou pomstu v jednom. Režisér John Woo ve své akční komedii dokazuje, že dobře střílet se dá i z invalidního vozíku, s výbušninou můžete hrát kopanou a míčem zabíjet lidi! (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (56)

Superpero 

všechny recenze uživatele

John Woo se rozhodl si trochu zakomediovat a bylo to nejlepší rozhodnutí v jeho životě. Takováhle podívaná se fakt vidí jednou za pár let. Chow Yun-Fat a Leslie Cheung dělaj neuvěřitelný tríčky (jak bojový tak komediální) a do toho skvěle hraje taky Cherie Chung. Závěrečná přestřelka no to se musí vidět. Jedna z nejlepších akčních komedií co jsem kdy viděl. ()

Douglas 

všechny recenze uživatele

Komedie Johna Woo, která je nejen parodie na vlastní vysoce stylizovaný subžánr heroic bloodshed, ale především žánrovým kompilátem, v němž obratně kombinuje zlodějský film s vychytanými loupežnými plány na krádeže obrazů, variuje na Truffautův snímek o přátelství dvou mužů a jedné ženy Jules a Jim, vzdává hold Hitchcockovým filmům Chyťte zloděje a Na sever severozápadní linkou, připomene road-movies a celý film koncipuje jako pubertální hongkongskou komedii (ve které Chow Yun-Fat hází dětmi a odpaluje granáty během zběsilé jízdy na kolečkovém křesle). Chow Yun-Fat i Leslie Cheung parodují vlastní hrdiny ze svých předchozích heroicbloodshedových filmů natočených s Johnem Woo. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $3,000,000(Hong Kong)║ Klasický John Woo plný výbuchov, prestreliek ale i ľahkého humoru, čo tam v celku fajn sedí. Príbeho sa mohol ale trošku viac potrápiť ale slušný priemer to zaručene ostáva aj vďaka hercom. /60%/ ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Príjemná light verzia motívu priateľstva, typického pre Johna Woo, okorenená svižnou akciou. Veselší a pozitívnejší film než najväčšie perly majstra a adekvátne k tomu aj o trochu menej vzrušujúci. Ale postavy sú sympatické, akcia si udržiava tradične vysokú úroveň a nechýba ani prekvapivý zvrat. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Na Wooovi Hong Kongské poměry až nezvykle průměrná záležitost, kterou je lepší ignorovat a plně se soustředit na jeho vážné pecky. John Woo sice komediální timing má, ale nějak to nepasuje k té vážné dějové lince a vznikl nezajímavý hybrid. Tradičně to drží nad vodou charismatický Chow Yun-Fat, ale to je jasná věc, kterou není třeba konstatovat. Sympatické je, že hlavní herecké duo v čele s režisérem umí zparodovat své vlastní největší fléky, ovšem na kvality snímku to bohužel valný pozitivní vliv němá. ()

Galerie (18)

Reklama

Reklama