Epizody(8)

quokam

Pokud si dobre pamatuji, Addamsova rodina byvala serialem komedialnim, zde, az na vyjimky napr onoho ikonickeho tance  humor docela vyprchaval, vznikl serial kultovni mezi detmi ci mladezi, ktery bych osobne deckam pod patnacti let nepoustel, tech sadistickych zaberu na rozriznute casti tel tam bylo pozehnane. Wednesday je o jeden dva rady lepsi nez Skola dobra a zla, přibližuje se i Harry Pottrovi. Na druhe strane se objevuji scenaristicke chyby. Napr starosta stojici par metru od auta proste musel slyset klapnuti zavirajiciho se kufru, autori v prubehu serialu nijak nenaznacovali jeho jakýkoliv problém se sluchem. Taktez osvobozeni otce Addamse z obvineni vrazdy je takove podezrele, nevim, jestli by mi u soudu proslo zapichnuti soka z lasky s argumentem, ze by stejne do nekolika minut zenrel na otravu. Nebo snad zahynul ve stoje a na mec se napichl uz jako mrtvy? Nevim nevim. Reseni vysetrovani bylo takove prepalene, soucasne prekonbinovane i prilis sablonovite, toto tvrzeni se muze zdat v sobe jako protikladne, ale zde kupodivu protikladne neni. Jenna Ortega spolu s "kamoskou" odehraly skvele party, ostatni vsak trochu pokulhavali. Celkovy dojem 7/10. Update 10012024 muj malý oscar pro díla poprvé viděna v roce 2023: udilim cenu pro nejlepsi herecku v hlavni komedialni roli pro Jennu O a pro nejlepsi herecky komedialni par JO + EM ()

tata22

Ač jsem zapřísáhlý odpůrce seriálů o teenagerech a pro teenagery tak mi tentokrát zlákal Tim Burton, jehož umění je nesporné a již v minulosti často dokázal svoje mistrovství. Ani tentokrát mi nezklamal. Sice to mělo svoje mouchy a ty dětské motivy se tam pořád zjevovaly, nicméně Burtonův smysl pro humor a akci mne opět okouzlil. Za mne lehká oddychovka, na kterou jsem se i těšil. Myslím, že rozhodně stojí za shlédnutí, přestože jsem věkem o mnoho  blíž k důchodu než k mládeži a dívat bych se na to vlastně ani neměl. Nejsem cílová skupina :-) ()

VashCZ

Musím říct, že Wednesday by si zasloužila širokospektrální recenzi, ale nevím jak by se vešla srozumitelně sem na csfd. Wednesday je každopádně dvacetiletá sexy holka západních rysů a moderních vychrtlejších křivek, co hraje patnáctiletou, a spolu se svou roomie jsou obě každá půlka Lenky Střelenky z Harryho Pottera. S HP sdílí podobnost i vzeření školy a dalším poutavým prostředím. Musím pochválit nejen všechny zákulisní práce, se kterými mohli režiséři pracovat, ale i režiséřy, kteří je nemálo využili. Cílovka je jasná - primárně do 25, jinak 40. Starším se nebudou líbit první teenagerské intimní zážitky, ani naivní psychologie přístupu k životu v mladistvých letech. Co ale může zaujmout každého je detektivní příběh prolínající se skrz celou sérii. Mě osobně zaujala samozřejmost krvavých až smrtelných a bojových scén. Třešničkou na dortu je prošpikovanost sexuálních narážek. Některé působí o to vtipněji, když se vlastně jedná o scénu, která je určena i nejmladšímu publiku(7-12). Připomíná mi to nejvíce anime devadesátých let, kdy v dětském seriálu byly narážky podobné, dokonce i s občasným náhledem na kalhotky. Zde sice kalhotky nejsou, ale zato se zasmějí i dámy. Největší minusy jsou za mě to co Adamsovi odjakživa trápí i nese. Smysl nedávající svět a dění v něm. Jednoduše neuvěřitelnost a tím i moje nechápavost světa. Člověk to prostě musí brát odlehčeně... ale v detektivce :-/. A ježto je mi už 30, rychlé prostřihy a skoky v ději bez pořádného buildupu připomínající tiktok taky nejsou pro mě. 80%, nechť to zatím dobrý rejžové vylepšujou. Netflix super akce, ale oproti hbo zase špatná atmosféra. Nevěřím, že jakákoli další série může tuto první překonat. Pokud ano, byl bych nebesky potěšen. ()

CatherineDL

Souhlasim s komentářem Eliota. Prvni 4 dily jsou skvělý, ale pak už to je něco jiného. Ale celkově v pohodě. Já si to užila. Doufám, že druhá serie více Addamsovská. ()

Wineology_

Velmi neotřelé téma, které se tvůrcům povedlo vytěžit na maximum. Scénář byl sem tam dost pošetilý, někdy až zbytečný jsem si říkal, ale v další části mě zase dokázal znovu a znovu uchvátit jak dokonale na sebe samotný navazoval. Volba herců neměla chybu, Jenna Ortega zahrála hořkou roli dokonale a zbytek osazenstva její genialitu skvěle doplňoval. Líbil se mi také kontrast, kdy seriál nebyl jen o tíživé atmosféře, ale bylo tam taky dost komedie a "omáčka" v podobě vztahových pasáží apod. děj skvěle odlehčovaly a doplňovaly. Trvám si na tom, že tento seriál zachránil pověst Netflixu, a možná dokonce samotný Netflix před zkázou. Skvělé a výborné, užité plnými doušky. ()

NikiVai

Na Wednesday jsem začala koukat Addamsovic rodinou nepolíbená. A vůbec to nevadilo. Od prvního dílu jsem byla Wednesday uchvácená, Jenna Ortega je prostě skvělá! celkově příběh, atmosféra a herecké výkony bájo i pro dospěláka. Těším se na pokračování. ()

SkeeveTulp

Je to takový rozporuplný, tvůrci asi nějak moc nevěděli, jakou skupinu diváků vlastně chtějí oslovit. Když je na place Wednesday a hláškuje, je to super. Bohužel většina ostatních postav a děje jsou tam jen jako kulisy. Takže i když se Jenna Ortega snaží, nemá šanci to utáhnout na víc, než na tři hvězdičky. ()

ondyGAMESTV

Temně vtipná detektivka plná skvělých postav, nápadů, hlášek a scén. Casting a hlavně úžasná Jenna Ortega svým mrtvým a bezmrkavým výrazem, jako zrozená pro roli Wednesday, se musí zmínit. Za mě jedna z nejlepších detektivek, která působí jako jeden dlouhý napínavý film s dojemným závěrem 🤚🏼 80% (recenze z 04.03 2023) ()

mina_harker

Seriál se mi líbil. Jenna Ortega se pro tu roli narodila. Pozitiva: černý humor, skvělé hlášky Wednesday, atraktivní vizuál. Negativa: málo propracované postavy, rychlé střídání scén bez větší návaznosti. Největší zklamání: kdo je monstrum (to mě zamrzelo :-) ) a konečné dopadení monstra (tahle scéna by potřebovala mnohem víc emocí). ()