Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Kamarádi překvapí Wednesday narozeninovou oslavou. Mysleli to dobře, ale ona by tuhle smutnou příležitost oslavila radši tím, že konečně přijde vraždám na kloub. (Netflix)

Recenze (25)

tomik99 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ztrácí to dech a po minulé (vyloženě nudné) epizodě to už nedokázalo najet na tu správnou kolej. Nepochybuji o tom, že finále bude stát za to. Znovu se ale potvrzuje Netflixu, že jeho sérii vyděl dvěma, protože přesně polovina epizod stojí za to a druhá je absolutně o ničem. Tady to platí taktéž a všichni si z tohoto příspěvku domyslí, do jaké kategorie se řadí tento díl. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Konečne má seriál aj nejakú tú psychologickú hĺbku, i keď stále skôr v mantineloch diela pre teenagerov. Wednesday má plán a návšteva starého príbytku je atmosférická a strašidelná, zároveň ale scenár poukazuje na to, že týmto plánom hlavná postava ohrozila životy svojich kamarátov a že skrátka teraz nie je ona tá, ktorá by mala pravdu a cynizmom to neobkecá. ()

Reklama

Tom10000 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

6.díl. Wednesday se opět setkává s Goody. Tentokrát k ní přichází s mnohými varováními, a jedním klíčem. Jak už to u naší hrdinky bývá, nenechá se zviklat ničím, aby dosáhla svého cíle. Ten se k ní nepatrně přibližuje. Její cíl se nachází v domě, kde žil zavražděný kluk, o němž pojednávala její předchozí aférka s otcem a matkou. Na pomoc si přizve svého kamaráda z restaurace, jemuž namluvila rande, a Enid, jíž zase nakecala příjemný holčičí večer. Čím více se ale hrabe ve starých tajemstvích, tím více od sebe odtahuje ty jediné, co se jí snaží pomoci. Psycholožky se zbavila ráda. Jenomže po mnohých děsech, jimž se museli její blízcí vystavit, a po klamu na šerifa, za nějž nemohla, stojí Wednesday na hraně krize. Ředitelka ji nevyloučí jen kvůli obavám o svoji reputaci. Šerif s ní ukončil spolupráci a výslovně jí zakázal scházet se s jeho synem, jejím možným klukem, kterého od sebe pořád odstrkuje. A nyní se na ní naštvala i velmi tolerantní Enid a odstěhovala se z jejich společného pokoje. Wednesday se ale i tak nezastaví. Zvláště, když najde v pokoji sestry zavražděného (který je navíc krásně upravený, ač v něm jistě nikdo dlouho nemohl být) své vlastní fotky ze současnosti. 95 procent. ()

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Rebelující, morbidní a sarkastická dívka se zálibou v „zabíjení“ se snaží předejít zločinu? Neprotiřečí si to tak trochu? Snažím se, ale už to asi vzdávám. Správně břitké hlášky, pohlcující atmosféru či zajímavé vedlejší figury si představuju jinak. Rozhodně ani o scénáři se nedá říct, že by byl nějak poutavý nebo propracovaný. Postavy hlásají rozmanitost, formování vlastní identity a respekt k druhým, k jinakosti, ale seriál coby celek je naprosto konvenční a nijak osobitý. A zmiňované vedlejší postavy jsou (až na droboučké výjimky) předvídatelné a prvoplánové. ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Šikovná opička." Jak jenom tohle u soudruhů z Netflixu prošlo? Kdyby tohle řekla Wednesday o Kamarovi, stala by se ihned hlavní zápornou postavou seriálu, a pokud by ji nesežralo Monstrum, museli by ji v závěru upálit obyvatelé Jericha. Myslím, že je z mých komentářů / recenzí často patrné, že mám rád ženy, a i když nechápu, proč feministky tak zuřivě trvají na tom, že mezi muži a ženami nejsou rozdíly, rozhodně si nemyslím, že by byly ženy vhodné jen jako personál do kuchyně a nejoblíbenější součást ložnice. Na druhou stranu mě dost štve ta snaha o plnění kvót, protože to bývá často na škodu a ještě to naopak naznačuje, že ženy bez této umělé pomoci samy ničeho nedosáhnou. A to by mě jako ženu sr... štvalo přímo strašlivě. Tady tedy scénáristka Duben a režisérka Gandža (to už snad musí být nějaký humor, ne?) neudělaly ženám dobré jméno, protože příběh je stále více utahaný, zoufalé utrpení obou potenciálních "milovníků" mi leze krkem a jen se mi potvrdilo, že nepůjde o nic jiného než o středoškolskou romanci chabě maskovanou ne zcela běžným prostředím. A aby toho nebylo málo, postavy (včetně titulní) jsou napsané tak mdle, že mě jejich osudy už přestaly zajímat. Ještě dva díly, to dám. / Poučení: Kdyby mi někdo uspořádal oslavu s překvapením, měl bych s ním / s ní dlouhý a velmi nepříjemný pohovor. 2*- ()

Galerie (11)

Zajímavosti (3)

  • Písací stroj Wednesdays nemá anglické rozloženie QWERTY, ale nemecké QWERTZ. 1) klávesy "Y" a "Z" sú vymenené oproti svojim miestam na anglických klávesniciach, pretože "Z" sa v nemčine používa častejšie ako v angličtine; 2) vidno jedinečné nemecké znaky, konkrétne eszett (dvojité S, ktoré vyzerá ako grécka beta) a U-umlaut; 3) posunuté znaky na číselných klávesoch sa výrazne líšia od anglických písacích strojov tej doby. Je na ňom tiež vidieť vek: nie je tu kláves "1", ktorý bol nahradený malým písmenom "L", pretože na papieri vyzerali rovnako. Až s príchodom počítačov bolo potrebné rozlišovať medzi "l" a "1". Nemecký písací stroj sa celkom dobre hodí k Wednesdayovmu (Jenna Ortega) dokonalému ovládaniu nemčiny, ako zaznelo v epizóde Friend or Woe (2022), keď sa snažila odradiť nemeckých turistov od toho, aby si zobrali "pravú" karamelku. (molcan2)
  • Slečna Thornhillová (Christina Ricci) říká Wednesday (Jenna Ortega): „You're alike, you and I,“ („Jsme si podobní, ty a já“). Obě herečky hrály Wednesday Addams, takže toto tvrzení je pravdivé a doslovně přesné. (HanzoBureshi)

Reklama

Reklama