Smolný pich aneb Pitomý porno

• Slovensko Smolný pich aneb Pitomý porno (více)

Kariéra učitelky Emi se ocitne v ohrožení, když se na internetu objeví video, v němž se oddává sexu se svým manželem. Nenápadná třicátnice je proto postavená před rodiče svých žáků, kteří mají rozhodnout o jejím setrvání v učitelském sboru na prestižní střední škole. Nekonvenční, satirický film režiséra Radua Judeho upoutal porotu MFF Berlinale, kde získal Zlatého medvěda. Přináší humorný a dráždivý pohled na současnou pokrytectvím nasáklou společnost libující si v předsudcích a ponížení. (Aerofilms)

Vajonek

Nestává se mi často, abych nedodívala film do konce, Smolný pich se ale zařazuje do tohoto mého tenkého seznamu. Zvládla jsem první cca půl hodinu, když jsme ale po úvodním "porno" videu pořád jen procházeli šedavým rumunským městem s dlouhými záběry na různé billboardy či rozpadající se baráky a poslouchali afektované lidi, náhodné zákazníky obchodu, lékárny, řidiče, jak se s někým sprostě dohadují, bez jakékoli (zjevné) spojitosti s "příběhem", vzdala jsem to s tím, že se asi nedočkám čehokoli, co by mě mohlo zajímat a vypla to. Možná jsem o něco přišla, silně o tom ale pochybuji. ()

Anderton

V podstate štyri filmy v jednom. Chronologicky mi tie dva prvé k sebe pasujú ako skvelá juxtapozícia a osobne by som takto aj (svoj) film ukončil a mal by som pocit, že všetko dôležité bolo povedané. Lenže potom nasledujú ešte dva, a aby toho nebolo málo tak aj tri závery, a aby bolo každému jasné, o čom je tu reč, tak je nám to vtĺkané do hlavy pomaly stokrát po sebe. Pričom v polovici to je jasné asi vážne každému. Občas je to vtipné (Hannah Montana, toto nezaznamenali ani titulky), občas úmorne didaktické a občas iba wtf. Radu Jude (geniálny Aferim) a doslovnosť, tejto kombinácii nechápem. ()

dr.horrible

Keď mne tie nekonečné, novovlnové prechádzky liezli na nervy už vo filmoch zo 60.tych. A ani Jude neobjavil Ameriku, Godard týmto spôsobom mixoval drámu s pornom už na začiatku 70.tych. Len politicky sa triafa do čierneho. A keď príde finále, je to presne prečo mám rád rumunské filmy; tá neústupná nervozita, tá všeobjímajúca vyhrotenosť, keď prakticky už iba čakáte, kedy sa všetko... exploduje. Aj keď je to komédia. Radšej by som vážny film. Jo a to som chcel. Kunda. ()

Dzeyna

Dokud nepřišla na řadu třetí verze konce, říkala jsem si, že je to sice nic moc, ale úplně jsem to nezavrhla. No, ale na úplném konci jsem svůj názor přehodnotila. Nevím, zda to byl pokus o vtip či co, ale bylo to otřesné. I když musím uznat, že kdyby to bylo zpracováno na úrovni a jiným stylem, tak by hlavní myšlenka nebyla vůbec špatná. ()

Aljak

Vcelku zaujímavá, svojská a navyše aj originálna spoločenská satira s relatívne jednoduchou zápletkou. Prvá tretina filmu bola dosť nevýrazná so snahou o nastavenie recesie každodennosti v uliciach Bukurešte. Prostredná časť s anekdotami bola fakt originálna, a niektoré boli naozaj trefné a vo svojom kontexte poriadne sarkastické. Finále prišlo napokon v poslednej tretine filmu, ktorá pozostáva z dilematickej obžaloby/obhajoby pani učiteľky, ktorej súkromný život súdil "tribunál" zostavený z rodičov. Globálne pôsobil tento film možno trochu povrchne, ale pod povrchom sa skrývalo oveľa viac ako by sa mohlo pôvodne zdať. Potenciál filmu ale dosť narušila tá prehnaná snaha o recesiu hraničiaca s absurdnou drámou a záverečné scénky, ktoré boli dosť pritiahnuté za vlasy... Niečo medzi 3 a 4 hviezdami. ()

• V Rusku bolo verejné premietanie filmu zakázané kvôli "propagácii pornografie". (m.a.t.o.)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD