Smolný pich aneb Pitomý porno

• Slovensko Smolný pich aneb Pitomý porno (více)
Trailer 2

Kariéra učitelky Emi se ocitne v ohrožení, když se na internetu objeví video, v němž se oddává sexu se svým manželem. Nenápadná třicátnice je proto postavená před rodiče svých žáků, kteří mají rozhodnout o jejím setrvání v učitelském sboru na prestižní střední škole. Nekonvenční, satirický film režiséra Radua Judeho upoutal porotu MFF Berlinale, kde získal Zlatého medvěda. Přináší humorný a dráždivý pohled na současnou pokrytectvím nasáklou společnost libující si v předsudcích a ponížení. (Aerofilms)

Trailer 2

dubinak

Smolný pich mě zajímal už dřív, ale až ve Varech jsem se k němu byla schopná dostat. Projekce hned ráno po snídaní není úplně nejvhodnější čas na tento dosti explicitní pornografický kousek a už jen proto, že to bylo moje první porno v kině a v sále s další asi pětistovkou lidí, se mi celkem hravě zaryje do paměti na dost dlouho. Film je rozdělen na několika částí, z nichž jedna by se dala považovat za poměrně nudnou, protože v podstatě jen sledujeme rumunské obyvatelstvo pohybující se na rumunských ulicích a jejich občasné spory kvůli špatnému parkování, atd. Mně ta část přišla právě jako zajímavá sonda a alespoň povrchní poznání mravů a kultury. Druhá část je extrémně sociálně a politicky kritická satira na všemožná světová témata a poskytuje náhled do toho, co vše je ve světě špatně nebo mylně špatně. Třetí část už se pak soustředí na osud učitelky, jejíž porno video s manželem se dostalo do rukou celé školy, která jí za to plánuje řádně zostudit a slovně zlynčovat. Celý tenhle snímek je pro mě slovy skoro nepopsatelný, ale hnul mi žlučí několika různými způsoby. Nic podobného jsem za svůj život asi neviděla, o to víc mě těší, že tahle satirická koláž vznikla právě ve východoevropské zemi jako je Rumunsko. Pokud někdy bude možnost vidět od Judeho i oceněné Barbary, nebudu se asi zdráhat. KVIFF 2021 ()

kajas

Tenhle film možná vyhrál Berlinale, ale já bych ho nikomu nedoporučila. Je totiž mírně řečeno natočený velmi nekonvenčním způsobem. Hlavní hrdinka, oblíbená středoškolská učitelka, natočí se svým manželem erotické video, které se ale bohužel dostane na veřejnost. Mladou ženu tedy čeká "soud" s rodiči svých žáků o její další působení na škole... Video tvoří prolog k filmu, na který navazují tři části. V té první naše hrdinka prochází ulicemi Bukurešti a divák má možnost nahlédnout do života v současném Rumunsku - jedná se asi o jeden z prvních filmů, kde jsou roušky a povinné rozestupy běžnou součástí života všech postav. Druhá část pro mě byla nejméně stravitelná - nemá totiž žádný děj a zdánlivě nesouvisí s příběhem, je totiž jakýmsi výkladovým slovníkem k různým aspektům lidské historie a biologie člověka. Ve třetí části konečně dochází k zásadnímu jednání učitelky s rodiči, jeho vyvrcholení ale kazí tři stylizované závěry. Shrnutí: Art jako blázen, který rozhodně není pro každého. Pro mě tedy rozhodně ne. ()

b.dragonfly

3 minuty pichu a pak hodina nudy. Nemůžu říct, že bych se chvilkama poťouchle neusmívala, ale osobně mně to nijak neohromilo. Závěrečná pasáž, kdy je učitelka lynčovaná rodiči na třídní schůzce, se mi asi líbila nejvíc - to byla klasická ukázka pokrytectví a předsudků celé společnosti, a to nejen v Rumunsku. Vtipné je, na co všechno dětičky tajně koukají, ale když se jedná o učitele, tak je to naprosto nepřípustné. Položme si otázku.. To si jako vážně všichni myslí, že my učitelky nešukáme? --- ()

Chrustyn

Kritika společnosti, provokace, útok na diváka. Těžko říct, ale zábava určitě. Film začíná ne zrovna přitažlivým ale naprosto explicitním domácím péčkem od kterého se poté odvíjí celý děj. Postavy Vás budou neskutečně srát a možná v nich budete potkávat Vaše sousedy a známé ale pokud přistoupíte na režisérovu hru, který se s ničím nemaže, najdete ve filmu zábavu. Bizarní a občas nepříjemnou, ale takovou ze života. ()

Deimos

KINO Art/// Obsazení 6/10 Děj 8/10 Hudba 4/10 Kamera 10/10/// PLUS: jsem si celkem jistý, že pro cinefily, milovníky rumunské kinematografie a režiséra Radu Jude to bude skvělý film, určitě je také odvážný a vlastně díky mainstreamovému názvu láká nejen artové diváky MÍNUS: přesto musíte být cílovým publikem, jinak odejdete z kina neuspokojeni/// Shrnutí:  Už před lety jsem psal recenzi na Judeho Aferim! a i zde nalézám podobný styl, jen v jiných kulisách. Film vypráví o vážných a aktuálních problémech, především současného Rumunska, ale to samé se děje všude jinde na světě. Snímek ocení (s přibývajícími léty o to víc) filmový historici. A to hned ve třech rovinách. V rovině přímé současnosti a velké filmové výpovědi na aktuální témata včetně až absurdně působící Covid pandemie. V rovině nedávné i dávné minulosti a historii včetně použitých starých záběrů a v rovině budoucích diváků a jejich pozdějšího náhledu na naši současnost a její problém(y)./// Celkem 73%/// ()

• Film bol v USA vydaný bez ratingu, pretože MPAA požadovala niektoré úpravy, aby mohol mať aspoň rating NC-17. (m.a.t.o.)
  • V Rusku bolo verejné premietanie filmu zakázané kvôli "propagácii pornografie". (m.a.t.o.)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Přichází den, kdy se každoročně obracíme na nejoblíbenější uživatele, aby se nám svěřili se svými topkami 3 filmů (a případně 3 seriálů) uplynulého roku. Od loňska je navíc doplňují i vybraní… (více)