John usiluje o pomstu na tajné planetě ONI; Perezová trénuje, aby se stala novým druhem vojáka. (SkyShowtime)

Martrix

No tak sláva! Tentokrát si užijí jak gameheadi, tak scifánci. Obsahově velmi slušné; současně se objevilo pár akčních scén, které dodaly solidní dynamiku. Pro mě byly zajímavější jiné okamžiky; Ottovi se podařilo předložit pár silných momentů. Velká škoda, že je kvalita této řady tak moc kolísavá.  Je jasné, že tvůrci by měli i po druhé řadě co vyprávět; ovšem pokud nebudou poslední dvě epky opravdu extra dobré, není vůbec jisté, že se pokračovaní dočkáme. Což by mi bylo po této epizodě líto. ()

molcan2

Ako človek, ktorý pozorne sleduje Halo od jeho vzniku, som videl, ako sa séria vyvíja, ale nič ma nepripravilo na genialitu 6. epizódy 2. série. Táto epizóda nie je len vrcholom seriálu, ale aj vrcholom sci-fi televízie ako celku. Epizóda majstrovsky vyvažuje intenzívne akčné sekvencie s hlboko osobnými príbehmi, čím uzemňuje epický rozsah vesmíru Halo v surových, ľudských emóciách. Vizuálne efekty sú ako vždy špičkové, ale spôsob, akým sú použité na umocnenie príbehu, a nie na jeho zatienenie, je skutočne pôsobivý. Každý záber je pastvou pre oči - od strašidelných krajiniek vzdialených planét až po precízne prepracované interiéry vesmírnych lodí a mimozemskej architektúry. Vývoj postáv sa dostáva do popredia, pričom každá hlavná postava čelí svojim démonom spôsobom, ktorý je prekvapivý a zároveň hlboko uspokojujúci. Herecké výkony sú fenomenálne vo všetkých smeroch, ale je to práve vyladené stvárnenie Master Chiefa, ktoré si kradne celú šou. Vďaka kombinácii jemnej mimiky a reči tela vidíme vrstvy zložitosti a zraniteľnosti, ktoré sme predtým nevideli, čo dodáva už tak ikonickej postave hĺbku. Scenár tejto epizódy nie je ničím iným ako brilantným. Dialógy sú ostré a zmysluplné, pričom každá replika slúži na posunutie príbehu dopredu alebo na prehĺbenie nášho pochopenia postáv. Samotný príbeh je majstrovskou triedou tempa, ktorá zručne prepletá viacero dejových nitiek až do vyvrcholenia, ktoré je napínavé a emocionálne nabité. Zvraty sú neočakávané, ale pôsobia zaslúžene, čo svedčí o starostlivom vymýšľaní zápletiek, ktoré sa do série vložilo. Azda najpôsobivejšie je, že epizóde sa darí rozširovať lore Halo spôsobom, ktorý uspokojí dlhoročných fanúšikov a zároveň zostane prístupný nováčikom. Je to krehká rovnováha, ktorú však epizóda dosahuje s istotou, pričom predstavuje nové prvky, ktoré pôsobia ako prirodzené rozšírenie zavedeného univerza. Na záver možno povedať, že 6. epizóda 2. série Halo je triumfom v každom zmysle slova. Je to epizóda, ktorá nielenže posúva hranice toho, čo sa dá dosiahnuť v televíznej sci-fi, ale robí to pri zachovaní srdca a duše, ktoré sú v tomto žánri príliš zriedkavé. Nie je to len epizóda na pozeranie, je to epizóda, ktorú treba zažiť. Ak ste "Halo" ešte nesledovali, teraz je ten správny čas začať. ()

kenkaku

Asi už jsem příliš na seriál rezignoval, ale nepřijde mi výrazně posun k lepšímu. Od začátku je epizoda jen trapná feministická agitka (a čím větší je vagina sušinka, tím je drsnější). Pipky na sebe agresivně řvou a všichni okolo chcípají. Děj se jen tak v klidu (někam) vleče. Každopádně řada má novou uřvanou (tentokrát mexickou) fuchtli. Trumfne po všech stránkách ropuchu i  nejdrsnější mužatku seriálu. Děj krom Sparťan-feministek výcviku poskakuje dál mezi pipkou a Cortanou, a samozřejmě ropuchou a Nataschou. Prostě full-feministický díl, kdy každý chlap musí dostat buď na prdel nebo být za blbce. Pozn.: jak to že má MasterChief zase na konci epizody najednou k dispozici Cortanu? ()

• Zbraně Javelin Squadu používají airsoftové repliky od firmy KWA, přesněji model Ronin TK.45. (UncleMorty)