Nejnovější televizní soutěž "Honba za pokladem" přilákala na malý opuštěný ostrov skupinu dobrodruhů s jediným cílem - za každou cenu získat hlavní odměnu 10 milionů dolarů. Televizní štáb sleduje dnem i nocí jejich pokus o přežití v divoké džungli i za cenu ohrožení životů ostatních soutěžících. Atraktivní soutěž se mění v boj silnějších proti slabším. Vidina zbohatnutí dává všem zapomenout na blížící se nebezpečí. Nad celou oblastí řádí ničivý hurikán a příroda si sama vybírá nejkrutější daň. (oficiální text distributora)

Haymar odpad!

Prvním velkou "fackou zčistajasna" byla už úvodní scénka, kterou do detailu obšlehli z Posledního akčního hrdiny. A nemluvíme zde jen tak o nějaké obyčejné vykrádačce, štáb si dal opravdu záležet a nevynechal jedinou maličkost - včetně stejných kompozic, záběrů kamer i pozadí. Všichni zúčastnění měli dokonce i stejná auta, stejné oblečení, stejné zbraně, dělali stejné věci a padouši dokonce i umírali stejnou smrtí (nejsem si jist, ale myslím, že bylo použito i pár skutečných záběrů z Last action hero - co na to McTiernan?! Tohle už je na žalobu!)! Jediný rozdíl byl v tom, že v Caddilacu seděl místo Arnieho - Treat Williams a nehrálo nám k tomu Big gun od AC/DC... "Ale co, dobrá recese!" řekl jsem si po tom šíleném úvodu (v domnění, že se celý film ponese v podobném duchu)! Bohužel - jméno Wynorski, objevivší se hned poté v úvodních titulcích, bylo dostatečně silným varovných signálem! O to víc, když celý ansábl doplnil další král Déčkařů - Dudikoff v hlavní (záporné!!!) roli. Nebudu lhát, že jsem to vydržel, ani jsem se o to nesnažil. Pár minut Dudikoffa a Williamsova absolutního (NE)herectví a Wynorskiho (NE)režie by umořilo i zvlášť otrlého filmového masochistu. Kdyby se to alespoň nebralo tak strašně vážně, klidně bych i tu 1-2* přihodil, ale takhle nemůžu jinak (a skutečnost, že jsem z toho vlastně neviděl dohromady víc jak 20minut, je irelevantní)... Rest in Peace! ()

peetriss odpad!

Již jméno Jima Wynorského v titulcích napovědělo mnoho, že tento film nebude žádným mistrovským dílem. Úvodní explozivní scéna ve mně vyvolala pocit, že už jsem ji někde někdy viděl, a pak jsem si vzpomněl - dokonalá kopie Posledního akčního hrdiny! Pak se najednou ocitneme kdesi na ostrově v přiblblé televizní reality show, najednou přiletí zlobiví hoši v maskáčích s Dudikoffem v čele a co čert nechtěl, ještě do toho všeho přijde hurikán následovaný vlnou tsunami, která působí tak věrohodně jako znak mercedesu na Š120. Prostě ve zkratce hodně zoufalý, hloupý, nudný, špatný a z jiných filmů kradoucí počin. ()

MickeyStuma

Po roce 2000 levné videosnímky Jima Wynorskiho už klesaly do zoufalé absurdnosti více než bylo zdrávo. Ne že by ty předchozí v devadesátých letech byly nějaké pecky, ale tentokrát už to skutečně nestojí ani za sebemenší zmínku. Tentokrát tu námětově máme televizní reality show ‘Honba za pokladem’, což je něco podobného jako i českým divákům známý 'Robinsonův ostrov’. To co zpočátku vypadá jako prachobyčejná zábavná hra se rázem mění ve skutečný boj o přežití. Čekal někdo něco jiného? A hrozby jsou rovnou dvě. Za prvé, ozbrojené komando, které mělo být zřejmě jenom součástí hry, avšak dopadlo to krapet jinak, a za druhé, silný hurikán. Mezi soutěžícími se nachází i velice schopný policista, který byl na začátku filmu představen skutečně důstojně. Tedy alespoň obrazně. Začíná to akční honičkou a jak bylo u Jima Wynorskiho vždy zvykem, byly opět použity záběry z jiného kinofilmu. A snad není nikoho, kdo by nepoznal film ‘Poslední akční hrdina’. Když nízkorozpočtový snímek, tak se vším všudy. A nezůstalo samozřejmě jen u tohoto. V následujících minutách filmoví znalci ještě poznají záběry i z jiných filmů. Prostě Jim Wynorski se vším všudy. Snímek po dějové stránce nepřekvapujíc nemám ani hlavu ani patu. Jedna nelogičnost střídá druhou, nic nedává smysl a tak se zkrátka jedná o ohromnou filmovou podivnost nad všemi podivnostmi. Trest Williams jako kladná postava, Michael Dudikoff jako záporák. Nic proti ničemu, ale tohle sledovat jen s varovným prstem. ()

Besyn odpad!

Neviděl jsem to celé,jelikož jsem se nato prostě nemohl dodívat(usnul jsem).Příběh,scénař a herecké výkony(jako vždy s Dudikoffem v čele) tu neexistujou.Je to obrazně řečeno strašná p......a!!!! ()

PenaPP odpad!

Ach jo, že já vůbce v noci tu televizi zapínám... Nechápu, jak člověk může během jednoho dne na ostrově asi 10x zakopnout a svalit se při tom na zem jako pytel hnoje. Vtipné jsou i scény, kdy člověka zastřelí jednou ranou ze samopalu a on po zásahu vyskočí jak zajíc metr do vzduchu a pak pak teprve odletí kus dozadu. Dále mě pobavil výstřel z granátometu, který vyhodil dovzduchu zajímavou plochu... místo kruhu to vytvořilo výbuch o délce celé ulice a šířce pár metrů. No a teď se přesunu ke scénáři - stojí za prd stejně jako celý film. Naprostá ztráta času. ()

Tiiso

Nevím jak mám vlastně tento snímek hodnotit nebo komentovat. Vždyť je to parodie na filmové umění. Ztvárnění špatné, děj špatný, atmosféra žádná... ()

Marty_v.S. odpad!

ty vole, tak tohle bylo moc .. co to do píči bylo? .. "blíží se tsunami - tsunami vždy doprovází hurikán" .. WTF?? ()

Camatius

Po odsledovani prvej sceny som si vravel - na komediu to nezacina zle (Skupinka policajtov pozorujuca dalekohladom dom od ktoreho stoja 5 metrov, automobilova nahanacka v ktorej prenasledujuci po vozidle pred sebou hadzu dynamit so zapalenou zapalnou snurou, prichod hlavneho hrdinu... bez komentara :) - jednoducho si clovek zopakoval uz pouzite aj ked v netusim co to v tomto filme robilo). Niektore momenty ma ale dohnali k tomu aby som sa nad povodnym zameranim zamyslel. Nasledoval pohlad na CSFD a IMDB a obidve stranky sa svorne zhoduju na oznaceni Akcny/Drama. No nic je to video film - co keby sa nahodou mylili - tak uvidime co prinesie dalsia polhodina. Dalsia polhodina ale nepriniesla ziadne prekvapenia. Na komediu to nemalo dialogy, na akcny film to nemalo akciu, a drama... tak dramaticku zlozku som si bud nevsimol alebo tam skutocne nebola. Tento film az na prvu, zdanlivo komedialnu, cast nema nic. A prave za tu prvu cast jedna hviezdicka - aj ked slo o kopiu Posledneho akcneho hrdinu bolo to najzaujimavejsie :). ()

martins

Asi si konec filmové kariéry přestavoval Michael Dudikoff jinak, ale nakonec vzal nabídku tohoto filmu. Rozhodně námět není špatný, téma podobných soutěží je stále aktuálnější, ale celá ta skupina žoldáků působí spíše komickým dojmem stejně jako soutěžící, navíc Dudikoff snad poprvé v kariéře hraje záporáka, ten k němu taky nejde. No když není nic lepšího po ruce dát se to vidět. ()

MaideN-SK odpad!

Malý rozpočet bolo vidieť na každej sekunde tohto filmu. Producenti zjavne šetrili na hercoch, na scenári, na réžii, PC efektoch, prostredí, rekvizitách a neprekvapilo by ma, keby šetrili aj na jedle a ubytovaní pre hercov a štáb. Trápny scenár a nedomyslený nápad len podčiarkuje lacnosť tohto filmu - žiadna krv, dážď dopadajúci iba pred helikoptéru, halogénové osvetlenie veľmi zle imitujúce blesky, či farebná fotografia nalepená na čiernobiele noviny v závere flmu. Strach a hrôza. A to nespomínam nelogické kixy ako spadnutie z kopca bez príčiny či blesk ktorý skolil dvoch členov tímu (doteraz neviem čo blesk naviedlo priamo do chlapa). Naozaj zaujímavý film :)) ()