Reklama

Reklama

Obsahy(1)

O smolařském šéfovi, kterého málem potkalo životní štěstí: jako úhradu dluhu dostane staré nepojízdné auto, které je ve skutečnosti hledaný výstavní unikát... (oficiální text distributora)

Recenze (14)

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Uvidíme dobové reálie a Prahu. 1) Svatopluk Innemann není režisér podle mého vkusu. Viděl jsem od něho celkem pět titulů, z nichž tři jsem obdaroval jednou hvězdičkou a dva dvěmi._____ 2) Sračkoidní atmosféru snímku dokresluje i tehdy velmi úspěšný nicméně mně silně protivný komik 31letý Fanda Mrázek (Silvestr Blažek, který ztratí práci). Přineste nám zajíčka, ale nehlašte to v kuchyni, chceme ho načerno._____ 3) Co filmu asi říkal 55letý lidový písničkář Karel Hašler, jemuž se pomníková komise opakovaně a neúspěšně snažila vztyčit erektilní vzpomínku, Hašler, se kterým a o kterém Innemann natočil o dva roky dříve dvouhvězdičkový snímek Písničkář? ()

Pitryx 

všechny recenze uživatele

Zvláštní zjev tenhle Fanda Mrázek. Filmu dal hodně, bez něj by to asi bylo o ničem. Jinak se mi to i celkově líbilo, viděl jsem film poprvé, předtím nějak unikal mé pozornosti. Nu, alespoň jsem si doplnil mezery v naší komediální tvorbě. ++++++++++++++++++++++++++++++++++ No, pravda, že když jsem to viděl poprvé, tak jsem si toho moc nevšímal. Ale nyní při druhém sledování to bylo jinak. Zpívání asi třikrát, znatelné zadní plátno, a roztříštěnost příběhu. Přesto však jde o milý film, takže strhávám jen dvacet bodů z původních šedesáti.   20210330 6901/6928 **/4 LYT ()

Reklama

Peabody 

všechny recenze uživatele

Naprostá příšernost slepená Edou Šimáčkem a Karlem Steklým snad někdy v pauze na svačinu. Tehdy velmi populární a velmi, velmi lidový komik Fanda Mrázek dostane od Karla Hradiláka, typického představitele záporáků, na úhradu dluhů staré rozsypané skoro nepojízdné auto s číslem 1313. To se nakonec ukáže být vzácností za kterou v závěru dostane od továrny pro její muzeum 50 000 Kč (což tehdy bylo několik slušných ročních platů). Fanda Mrázek je děsivý pitvořílek, Jára Kohout hraje sice civilněji než jindy, což ovšem jeho výkon moc nevylepší, ovšem zajímavostí je ve filmu hafo. Točilo se hodně venku ve staré Praze, takže vidíme Meinlovy reklamy i jeho reklamní figury černoušků v kostýmech, odvážné dvoudílné plavky dívek v Axe, matadory němého a zvukového filmu jako Přemysla Pražského, Ferry Seidla a další. 35 letý Jindřich Plachta hraje starého pána, otce Růženy Šlemrové, která byla o 13 let starší a tchána Zvonimíra Rogoze, který byl starší o let 12. Něco písní, hodně starých aut, logika příběhu veškerá žádná, slepenec scének. Humor dokresluje hláška Jindřicha Plachty, která se snaží uniknout ze skříně: "Vodemkni! Jo ty nemůžeš ty jsi želva." ()

WANDRWALL 

všechny recenze uživatele

Milé dílko, neprávem přehlížené. Překvapilo mě na youtube v jak dobré kopii tam film mají. Na to, že je z roku 1934 nebývale zachovaný film. Obsah je vcelku svěží, herci hrají s gustem. A Fanda Mrázka jsem si mohl konečně více vychutnat, protože v tomhle filmu dostal nebývale velký prostor pro své kreace. ()

Vesecký 

všechny recenze uživatele

Za výkon Jindřicha Plachty a milou Trudu Grosslichtovou jeden bod. Příběh měl být v podstatě směsicí vtipných gagů a průpovídek, ale ty byly předvedeny tak primitivně, že bylo divu, že se tomu možná někteří i zasmáli. Skoro jako film z české kinematoghrafie počátku 21. století. Fanda Mrázek na počátku své kariéry přeháněl mimiku svého obličeje se spoustoui šklebů využívajících jeho velká ústa, ale vtipný rozhodně nebyl. Jára Kohout byl nemohoucí, jeho taneční kroužek, to byla choreografie přespříliš amatérská, aby působila vtipně. Ne již více! ()

Galerie (1)

Zajímavosti (1)

  • Natáčanie filmu prebiehalo na rôznych miestach Prahy. (dyfur)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno