Tokyo Revengers - Season 1

(série)
Japonsko, 2021, 9 h 36 min (Minutáž: 24 min)

Epizody(24)

Druhý rok na střední škole znamenal pro Takemičiho Hanagakiho vrchol jeho života – měl uznání, spolehlivou partu kamarádů a přítelkyni. Od té doby však jeho život nabral kruté obrátky a udělal z něj bezvýznamnou postavu, které se děti posmívají a která se podřizuje svému mladšímu šéfovi. Jeho trápení se ještě prohloubí, když se dozví, že jeho přítelkyni a jejího bratra brutálně zavraždil gang Tokio Mandžikai. Na pokraji zoufalství ho zázračná událost pošle zpátky v čase, právě do onoho dne před dvanácti lety, kdy byl ještě s Hinatou. Setká se s jejím bratrem a uvědomí si jeho blížící se smrt, naléhá na něj, aby sestru ochránil, jen aby se vrátil do budoucnosti, zázračně nezraněn. Ještě podivnější je, že se budoucnost změnila, což naznačuje, že Takemiči dokáže manipulovat s během času. Poháněn šancí zachránit svou bývalou přítelkyni před jejím tragickým osudem se Takemiči vydává na cestu časem, aby změnil dráhu budoucnosti. (mikki089)

Hees

Tokyo Revengers je vo veľa aspektoch veľmi zaujímavé a prínosné anime, hlavne čo sa týka budovania príbehu a toho, že si zvykáte na postavy naozaj postupne a tak potom naozaj viete kto je kto a nie, že sa Vám nejaké postavy zlievajú. Netradičný zaujímavý hlavný hrdina vybočuje z toho ako sa teraz rýchlo kvasený hrdinovia vyrábajú, ale ide sa tu vo svojej podstate na dlhodobý vývoj, hlavne čo sa týka jeho vlastného súboja z jeho neschopnosťou a tým, že vo svojej podstate nemal odvahu sa postaviť v živote nikomu a stále sa len ospravedlňoval čo je za mňa návrat ku starým dobrým hrdinom a konceptu from zero to hero, ale v tomto prípade skôr zostáva tým slabším článkom, ale dokáže sa v rámci toho, že nie je najsilnejšia a najlepšia ceruzka v peračníku, dokáže sa postaviť a bojovať a dokonca neskôr aj za iných ľudí nie len za seba. To ako vehementne vstupuje do deja je naozaj veľmi zaujímavé a napriek tomu, že nerobí okázalé veci mení všetkých okolo seba a dokonca mení tým aj budúcnosť. Čo sa týka cestovaniu do minulosti je nápad ako sa to robí naozaj jednoduchý a nie veľmi premyslený, ale nepôsobí to nútene a pobyt v minulosti naozaj nie je hop sem hop tam, ale výsledok toho čo sa stalo vidíme naozaj, až o pár dielov čo je za mňa naozaj zaujímavý a prospešný nerušivý element.  Čo sa týka cestovania v čase to nemá na Boku dake ga Inai Machi to si treba na rovinu povedať, že tento element cestovania v čase je síce dobre využitý, ale nie je nosnou témou tohto anime. Tokyo Revengers sa síce hrá na nejaké anime o delikventoch, ale ide skôr o tie väzby, ktoré sa v tomto gangu vytvoria medzi jednotlivými postavami a anime vynikajúco ukazuje lojalitu a to prečo aj v ozajstnom svete môže nejaká takáto skupina vzniknúť. Cesta hlavného hrdinu nie je jediná čo nás musí zaujímať, aj keď do hlavy vidíme vo svojej podstate len hlavnému hrdinovi. Ostatné postavy sú naozaj veľmi kvalitne napísané, ale po väčšinu času nevieme prečo vedľajšie postavy konajú ako konajú a je to celé nejakým spôsobom zakryté, aby sa hlavne nevedelo o tom prečo chce záporný hrdina získať čo chce získať, alebo aké sú jeho záujmy a hlavne, akým spôsobom tieto záujmy dosahuje. Tento element záhadnosti je naozaj veľmi vynikajúci z hľadiska toho, že súboj a cesta hlavného hrdinu sa veľmi často zdá ako dopredu prehraná, aj keď hlavný hrdina vo svojej holej podstate bojuje pomocou emócii, ktoré vyvoláva vo svojom okolí a nie hrubou silou, lebo tej má nedostatok (nehovorím, že tú neskôr nepoužíva tiež). Čo je dôležité podotknúť je aj to, že po celú dobu anime nemá absolútne ani jedno hluché miesto, nie sú tu ani diely čo by pôsobili ako fillery a kvalita sa nikdy po celú dobu nemení a to je na túto dobu pre 24 dielne anime neuveriteľný výkon. Ono ja mám pocit, že plán s Takemichim ešte nie je ukončený jeho prerod na charakter, ktorý bude každému šéfom sa ešte neskončil, lebo nás bude pravdepodobne čakať ďalšia séria, ale za mňa už badať, aj v tejto prvej dosť veľké zmeny v jeho chovaní. Samozrejme nedá mi spomenúť výborné charaktery Mikeyho a Drakena to sú tak neskutočne zaujímavé a dobré charaktery, že by si zaslúžili samostatné anime a nehovoriac o tom, že aj hlavný záporák sa podaril. () (méně) (více)

Jeoffrey

Tokyo Revengers se mi líbí, má to zajímavé prostředí, dobrý nápad, i když je to zase jen trochu variace na "Zachraň roztleskávačku, zachraň svět" a sympatické postavy. Také nám zdařile ukazuje za co je nutné v životě bojovat a z jakých důvodů by člověk neměl utíkat z boje, i když třeba nemá šanci ho vyhrát. Přeci jen Takemiči není nejsilnější ani nejchytřejší postava v seriálu, jen prostě má určitou možnost, jak věci změnit a díky své sympatické tvrdohlavosti a občasnému přesvědčení, že hlavou zeď prorazíš, si zasloužil mé sympatie. Jsou tu ale dvě věci, které za sebe moc nechápu a které mě možná trošku štvou. Zaprvé cenzura. Cenzurování určitých symbolů, které mají nějaký význam jenom proto, že je někdo v minulosti zneužil a dal jim význam jiný, považuji za hloupost. Neměli bychom spojovat dvě různé věci a tabuizovat nějaký symbol jenom proto, že si ho kdysi vybrala jedna parta magorů, obzvlášť když sám o sobě má význam úplně jiný a i tady je používaný z úplně jiných důvodů. Po pravdě jsem nikdy nepochopil ani cenzurování hákových křížů v některých zemích v Doomovi, kde ten symbol má přesně ten rádoby špatný význam, ale dobově a logicky do té hry prostě patří. Tahle globální snaha o to někoho nenaštvat a být maximálně korektní je někdy opravdu přehnaná a tady zrovna za mě až pitomá. Druhá věc je samotné cestování v čase. Pokud jdu do minulosti a něco v ní změním, především pokud změním svojí budoucnost, pak když se vrátím zpátky, nemělo by mě to taky nějak ovlivnit? Tady to funguje přímočaře, hrdina se vrátí do minulosti, provede změnu, vrátí se zpátky a neví, jaké měla ta změna následky. Jeho současné já je tím psychicky naprosto nepoznamenané. Na jednu stranu to dává seriálu jistý nádech tajemnosti, kdy nikdo, včetně hlavní postavy, netuší, jak to v přítomnosti bude teď zrovna vypadat, na druhou stranu se nějak nedokážu dokopat k tomu, abych takovému cestování časem plně věřil. Stejně tak divné je i to, jak tyhle změny (ne)vnímá Naoto. Kdybych to chtěl rozebírat podrobně, pak bych nejspíš narazil i na nějaké ty paradoxy (pokud vyřeším to, proč jsem šel zpátky a to se nestane, tak by se vlastně nestala ani samotná cesta zpět?). Ovšem co já vím o cestování časem... Ale i tak je Tokyo Revengers dobré drama s fungujícími emocemi, které stojí za sledování a nemám problém mu dát 8/10 a těším se na další díly, protože nezvratný osud je nezvratný osud! ()