Reklama

Reklama

Mary Beth Hurt

Mary Beth Hurt

nar. 26.09.1948 (75 let)
Marshalltown, Iowa, USA

Biografie (1)

Mary Beth Hurt se narodila 26.září 1946 v Iowě jako Mary Supinger. Její dětskou chůvou byla herečka Jean Seberg, která také pocházela z Iowy. Mary studovala drama na Iowské univerzitě a poté odjela do New Yorku studovat herectví.  Svůj první divadelní debut měla v New Yorku v roce 1974. Získala tři nominace na divadelní cenu Tony za výkony ve hrách Trelawny of the Wells, Crimes of the Heart (za kterou vyhrála Obie Award) a Benefactors.  Svůj první filmový debut… (více)

Zajímavosti (2)

V moci ďábla (2005)

  • Filmová porota nedostala scenáre, takže nevedela, ako prípad dopadne. Ich účasť je teda autentickejšia a od Mary Beth Hurt (sudkyňa Brewster) dostali otázku, ako by prípad rozhodli. Ich hlasovanie dopadlo 50/50. (Arsenal83)

Věk nevinnosti (1993)

  • Ve filmu se objevuje na americké poměry nezvykle veliké množství britských herců, k čemuž Martin Scorsese řekl: "Je to jednak proto, že se blahobytní Newyorčané oné doby skutečně chovali ještě 'viktoriánštěji' než samotní Britové... a kromě toho jsem mohl pracovat s řadou umělců, které už dlouho obdivuji, ale kteří by se do mých dřívějších filmů nehodili: Daniel Day-Lewis, Geraldine Chaplin, Mary Beth Hurt, Richard E. Grant a další. Konečně jsem pro ně měl vhodný projekt." (NIRO)

Galerie (28)

Reklama

Herečka

Host

Reklama

Reklama