Reklama

Reklama

Jan Vala

Jan Vala

nar. 14.09.1943 (79 let)
Havlíčkův Brod, Protektorát Čechy a Morava

Biografie (1)

„Všechno v mém životě mělo svůj smysl.“ Moderátor a herec. Narodil se v obecní pastoušce v Macourově na Vysočině. Má tři sourozence. Tatínek pracoval jak drážní dělník a maminka při výsadbě stromků v lese. Dětství strávil v přírodě a jako pasáček krav. Později se rodina při osídlovaní pohraničí po odsunutých Němcích dostává do obce Dlouhý Most, bývalé německé luteránské obce místních uhlířů, která leží na dohled Jablonce nad Nisou. Vystudoval střední průmyslovou… (více)

Zajímavosti (4)

Silvestr, který se nevysílal (1989)

  • Zdeněk Podskalský tento pořad připravoval na podzim roku 1989 a v polovině listopadu začal s finálním střihem. Po zásahu tehdejší Veřejné bezpečnosti na studentské manifestaci odmítl pokračovat a prohlásil, že nebude pracovat na něčem, u čeho by se měli smát příslušníci jednotek, kteří zbili studenty. Po společenských změnách tak v očekávání, že po letech cenzury mají autoři plné šuplíky kvalitního materiálu, připravil narychlo složený pořad s názvem Silvestrfórum, který se odvysílal namísto tohoto a moderoval ho Jan Vala. (cundak)

Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)

  • Ladislav Smoljak sa domnieval, že najzaujímavejšia scéna filmu je tá s proti úplatkovým kurzom. Bežne sa mu potom v živote stávalo, že bol pri vybavovaní niektorých záležitostí oslovovaný ľuďmi hláškou: „Neber úplatky, neber úplatky nebo se z toho zblázníš.“ Jednu dobu sa vysielal film v upravenej verzii, kde musela byť vystrihnutá scénka s proti úplatkovým kurzom. Dôvodom bola "nemilosť" herca Jána Valy (mechanik Maňas), ktorý sa nesmel objaviť na televíznych obrazovkách. (Raccoon.city)

Galerie (9)

Reklama

Herec

Host

Ovládací panel

Reklama

Reklama