Reklama

Reklama

Mikuláš Huba

Mikuláš Huba

nar. 19.10.1919
Spišská Nová Ves, Slovensko, Československo

zem. 12.10.1986 (66 let)
Bratislava, Slovensko, Československo

Biografie (1)

Mikuláš Huba se narodil 19. října (některé prameny uvádějí 12. října) 1919 ve Spišské Nové Vsi. Už během studií na gymnáziu navštěvoval recitační a ochotnický kroužek Hviezdoslav. Odmaturoval a šel studovat práva a filozofii do Bratislavy. Ale nakonec přešel a vystudoval u profesora Janka Borodáče bratislavskou Hudební a dramatickou akademii (1937 – 1940). Už během studií se stal členem činohry Slovenského národního divadla v Bratislavě (1938 – 1986), kde setrval… (více)

Zajímavosti (1)

Galerie (27)

Reklama

Herec

Filmy
1990

Svědek umírajícího času

1986

Hra s ohňom (TV film)

1985

Hĺbkový rekord (TV film)

 

Ideálny manžel (TV film)

 

Postupimská konferencia 1945 (TV film)

1984

Dom pod morušou (TV film)

 

Heloisa a Abelard (TV film)

 

Keď jubilant plače (TV film)

 

Vzbúrené mesto (TV film)

Reklama

Reklama

1983

Anička Jurkovičová (TV film)

 

Drotárskym chodníkom (TV film)

 

Pod cudzím nebom (TV film)

 

Putování Jana Amose

 

Rodinná anamnéza (TV film)

 

Ruže a sneh (TV film)

 

Saša (TV film)

 

Výlet do mladosti (TV film)

 

Živí musia žiť alebo Červené víno víťazstva (TV film)

1982

Belasé jazero (TV film)

 

V tomto meste, v tejto chvíli (TV film)

 

Výzva (TV film)

 

Zákon budúcnosti (TV film)

1981

Macbeth (TV film)

 

Pes pána generála (TV film)

 

Prípad Evy Burdovej (TV film)

 

Rembrandt van Rijn (TV film)

 

Ruleta (TV film)

 

Tá dáma (TV film)

 

Victoria v podjeseň (TV film)

 

Vo vyhni poludnia (TV film)

 

Člny proti prúdu

1980

Balladyna (TV film)

 

Hodina zažíhania sviec (TV film)

 

Jubelove deti (TV film)

 

Katedra etiky (TV film)

 

Na začiatku cesty (TV film)

 

Nebolo možno nespievať (TV film)

 

Prelom (TV film)

 

Zbrane noci - sila dňa (TV film)

 

Šuchot suchého lístia (TV film)

1979

Dvanásť nahnevaných mužov (TV film)

 

Jennie Gerhardtová (TV film)

 

Lesanka (TV film)

 

Na vysokej skale: Múdry blázon (TV film)

 

Ruy Blas (TV film)

 

Víno z Jerezu (TV film)

 

Šimon a Veronika (TV film)

 

Život je sen (TV film)

1978

Dnes platí regulačný stupeň č.6 (TV film)

 

Hranica zodpovednosti (TV film)

 

Inkognito (TV film)

 

Izrafel (TV film)

 

Poéma o svedomí I., II.

 

Strašidlo (TV film)

1977

Advokátka

 

Amok (TV film)

 

Biele vrany (TV film)

 

Blízko odpovede (TV film)

 

Gomez (TV film)

 

Louis Pasteur (TV film)

 

Odsúdenie Paganiniho (TV film)

 

Vojáci svobody

 

Čierna karavána (TV film)

 

Ženatý za živa (TV film)

1976

Americká tragédia (TV film)

 

Na priamej linke (TV film)

 

Nežiadúci (TV film)

 

Oceliari (TV film)

 

Vzbura Adrieny Mesuratovej (TV film)

1975

Ešte sa nevraciam (TV film)

 

Horúčka

 

Jeden zo siedmich (TV film)

 

Jeden zo súdených (TV film)

 

Minúta rozhodnutia (TV film)

 

Prekliate popoludnie (TV film)

 

Profesor Poležajev (TV film)

 

Rodinný proces (TV film)

 

Výstrely spod žltej kutne (TV film)

 

Šeptající fantom

1974

Buddenbrookovci (TV film)

 

Tajný agent (TV film)

 

Tajomstvo divadelnej šatne (TV film)

 

Viktória Régia (TV film)

1973

Bosorka sa vracia (TV film)

 

Desatinka citu (TV film)

 

Jaltská konferencia 1945 (TV film)

 

Pozvánka na ľudové hlasovanie (TV film)

 

Pán profesor odchádza (TV film)

 

Rodina Glembayovcov (TV film)

 

Skrytý prameň

 

Teheránska konferencia 1943 (TV film)

 

Timon Aténsky (TV film)

1972

Inšpektor sa vracia (TV film)

 

Orchester (TV film)

 

Zavtra budět pozdno

1971

Cesta zarúbaná (TV film)

 

Hájnikova žena (TV film)

 

Mŕtve duše (TV film)

 

Postupimská konferencia 1945 (TV film)

 

Švédska zápalka (TV film)

1970

Falošný Nero (TV film)

 

Otvorené okná (TV film)

 

Pochodeň (TV film)

 

Pred západom slnka (TV film)

 

Vrahom je Fox (TV film)

 

Zrodenie syna (TV film)

 

Čarovný nápoj (TV film)

1969

Hedda Gablerová (TV film)

 

Hra o slobode (TV film)

 

Hrdá to pieseň (TV film)

 

Lotosová vôňa (TV film)

 

Milostivé leto (TV film)

 

Molièr (TV film)

 

Neznáme veľdielo (TV film)

 

O Ferondovi, jeho žene Emílii a opátovi svätej povesti (TV film)

 

Prípad jasnovidca Hanussena (TV film)

 

Pštrosí večierok (TV film)

 

Rozmajrín (TV film)

 

To je chlap (TV film)

 

Veľká tma (TV film)

 

Žena z antisveta (TV film)

1968

Laura (TV film)

 

Peter a Lucia (TV film)

1967

Francois Villon - spor o básnika (TV film)

 

Matka (TV film)

 

Obraz pekla (TV film)

 

Pasca (TV film)

 

Svätý experiment (TV film)

 

Vreckári

 

Zhasnuté slnko (TV film)

 

Červená Roza (TV film)

1966

6. júl (TV film)

 

Canarisova krvavá hviezda (TV film)

 

Knieža Rastic (TV film)

 

Montserrat (TV film)

 

Siedmy kontinent

 

Ľahostajní (TV film)

 

Škandál v Melodias banke (TV film)

 

Živý bič (TV film)

1965

Kľúč (TV film)

 

Smrt přichází v dešti

 

Stratený list (TV film)

 

Verejný žalobca (TV film)

 

Zuniaci krok (TV film)

1964

Granátová náramnica (TV film)

 

Marína Havranová (TV film)

 

Operácia Cicero (TV film)

 

Sám vojak v poli (TV film)

1962

Mladé letá (TV film)

 

Vlk (TV film)

1960

Na pochode sa vždy nespieva

1959

Letiště nepřijímá

1957

Posledná bosorka

1952

Mladé srdcia

 

Únos

1951

Akce B

1950

Boj sa skončí zajtra

 

Priehrada

1948

Vlčie diery

1946

Varúj...!

TV seriály
1985

Materské znamienko

 

Psia pestúnka (E01)

1984

Povstalecká história - vypravěč

 

Blízko je deň - vypravěč (E08)

 

Na život a na smrť - vypravěč (E07)

 

Hromy divo bijú - vypravěč (E06)

  více epizod (5)
1983

Lekár umierajúceho času

 

Via Doloris (E05)

 

Theatrum mundis (E04)

 

Stellis vinctus (E03)

 

Anatomia Pragensis (E02)

1981

Na baňu klopajú

1980

Svadba bez nevesty

 

Epizoda 4 (E04)

 

Epizoda 3 (E03)

 

Čas zakladatelů

 

Příliv naděje (E01)

1975

Naši synovia

 

Vivat Beňovský

 

Wyndblath Gusztáv (E05)

 

Az örökség (E04)

1974

Straty a nálezy

 

Naďa (E05)

 

Veronika (E03)

 

Julka (E02)

1971

Parížski mohykáni

 

Epizoda 2 (E02)

 

V tieni vlkov

1969

Príbehy z lepšej spoločnosti

Dokumentární
2008

Gen.sk (TV seriál)

1981

Režisér (TV film)

 

Stretnutie s hercom: Mikuláš Huba (TV film)

1979

Mám rád život (TV film) - a.z.

1977

Banícka vojna - vypravěč

1976

Komunisté (TV seriál)

1973

Herec a doba (TV film)

1970

Kapitoly z dejín SND (TV film)

1969

Medailón Márie Kišoňovej-Hubovej (TV film)

 

Naša pani Oľga Borodáčová (TV film)

1967

Profily (TV seriál)

1954

Múzeum V. I. Lenina

 

Príďte všetci!

1950

Tatranský pohár

1949

Oživená hlina - vypravěč

1942

Pod holým nebom

1940

Trvalé svetlá

Divadelní záznam
1981

Mesiac na dedine

1978

Viťúzi

1977

Vojna a mier

 

Živá mŕtvola

1975

Akt uznania

1974

Prvý deň karnevalu

1973

Pedro de Urdemalas

1972

Dom zlomených sŕdc

1968

Sen noci svätojánskej

Krátkometrážní
1966

Pred súdom (TV film)

1962

Namiesto veršov o láske

1951

Závodné predajne - vypravěč

Host

Ovládací panel

Fanklub

(5)

Reklama

Reklama