Reklama

Reklama

Tye Sheridan

nar. 11.11.1996 (24 let)
Elkhart, Texas, USA

Biografie (1)

Tye Kayle Sheridan se narodil 11.11.1996 ve městě Elkhart, ve státě Texas, v USA Bryanovi a Stephanii Sheridanovým. Má mladší sestru Madison. Již od školky se u Tye projevovalo nadání pro sport a umělecké předměty. Jeho filmovou kariéru odstartoval film Terrence Malicka Strom života, do kterého byl Tye vybrán po téměř ročním castingu, kterého se zúčastnilo na 10 tisíc dětí z Texasu a Oklahomy. Za svoji poměrně krátkou kariéru se objevil ve filmech po boku známých… (více)

Videa (8)

Zajímavosti (23)

Ready Player One: Hra začíná (2018)

  • Wade (Tye Sheridan) řekne Ogdenovi (Simon Pegg), že byl Hallidayův (Mark Rylance) „Rosebud“ („Poupě“). Je to odkaz na film Občan Kane z roku 1941 (narozdíl od většiny ostatních referencí, které jsou z 80. let), kde toto slovo vyřkne hned na začátku filmu bohatý, ale opuštěný Kane těsně před svou smrtí a postavy ve filmu pátrají po tom, jaký mělo význam. Význam tohoto slova filmové postavy nikdy neodhalí, ale pozorný divák v úplném závěru filmu ano, a je to důležité pro pochopení smyslu celého filmu i dané reference v Ready Player One. Zajímavostí na druhou pak je nejen to, že se jedná vlastně o odkaz na starý filmový easter egg, ale hlavně to, že Rosebud je zároveň název světoznámého drahokamy zdobeného smaltovaného velikonočního vajíčka (tedy slavný easter egg) vyrobeného roku 1895 jako první dar ruského cara Mikuláše II pro Alexandru Fjodorovnu. A aby toho ještě nebylo málo, tak skutečný Rosebud z filmu Občas Kane vlastní ve své sbírce režisér snímku Ready Player One Steven Spielberg. (Sidarius)

Ready Player One: Hra začíná (2018)

  • Všechny úkoly vedoucí ke klíčům jsou ve filmu oproti knižní předloze změněny, ovšem na konci filmu, kdy se Parzival (Tye Sheridan) ocitne v pokoji Jamese Hallidaye (Mark Rylance) z osmdesátých let, je možné postřehnout tři odkazy související s původními eastereggy z knižní předlohy, a to plakát ke hře „Joust“, jež v knize souvisí s první indicií. Jeden z Hallidayových počítačů je IMSAI 8080, který používá i Matthew Broderick ve Válečných hrách (1983), což vede k získání druhého klíče a plakát z alba 2112 kapely Rush, který odkazuje na třetí knižní úkol. (Bertramm)

Galerie (179)

Reklama

Herec

Host

Ovládací panel

Fanklub

(14)

Reklama

Reklama