• Krátkometrážní

Love Bite (2008)

Tak a od protinožců tu máme i jeden tak trochu jinak orientovaný kraťásek. Tyhle napůl lovestory příběhy moc rád nemám, takže rozhodně nejsem ani přívržencem tohoto snímku co se scénáře týče. Nic méně tím koncem mě tvůrci alespoň trošku zaujali, takže pro mne vzhledem k délce snímku jde o průměrnou podívanou.

Heaven Awaits (2005)

Heaven Awaits, Heaven Awaits, Heaven Awaits.... Mladá žena se na ulici srazí s neznámým mužem, kterému vypadne kniha. Dívka na něj volá, ale on se nezastaví. Žena si jí donese domů a začne v ní listovat. To co je uvnitř jí však vyděsí a v tu chvíli má pocit, že jí někdo sleduje. A není daleko od pravdy, brzy bude její osud... Není to nic světoborného, ale ten konec se jim docela povedl. Navíc celý děj doprovází podmanivý hudební doprovod, který se mi vážně líbil, stejně jako kameramanovi výstřih hlavní hrdinky.

Zombi Holocaust (1980)

Když jsem viděl, jak spousta lidí tenhle kousek vychvaluje pomalu do nebes: musel jsem ho prostě mít, přestože zombie žánr je můj asi nejméně oblíbený. Po jeho shlédnutí si však říkám 'sakra tohle mělo být ono'. Ruku na srdce, já myslel že jde celou dobu o nějakou komedii - či parodii na Fulciho. Nelogické chování postav, gumovitost veškerých efektů, do očí bijící kopírování známějších filmů atd... Kdybych tady vyčetl všechny blbosti, tak to bude jeden dlouhý spoiler!!! Na druhou stranu je ovšem pravda, že jsem se nachlámal jako prase + hrála tam pěkná ženská (mimochodem nechápu jak se jí podařilo dostat ze spárů kanibalů, asi jí chtěl někdo přefiknout později). Za tu srandu kolem dám alespoň průměr. 5/10

Boo (1932)

Celkově je tento snímek dost netradičně natočený a mnozí jej označují za nadčasovou záležitost. Především pak díky svému humornému pojetí a několika srandovních monologů si získal docela solidní základnu přívrženců. Na druhou stránku je však jasné, že jsou to právě ony vypůjčené scény ze slavných filmů, které jsou bezesporu největším lákadlem a vábičkou. 7/10

Moje sestra vlkodlak 3 (2004)

Tak třetí díl je zhruba na stejné úrovni jako jednička. Jediný rozdíl je v tom, že se odehrává v jiné době. Tentokrát mě však spíše než výkon obou sester zaujala vojenská posádka, která byla složená z opravdových....Tvůrci se rozhodli ještě více přitvrdit a na scéně se objeví vlkodlaků hned několik. Bohužel se nevyvarovali toho, že do děje vsunou i postavu indiánského Ramba, který kosí jednoho podruhém. Jinak však ani zde nechyběla docela zajímavá atmosféra, která byla místy opravdu hodně solidní, stejně jako některé herecké výkony. 6/10

Moje sestra vlkodlak 2 (2004)

Solidní pokračování s ještě lepší Emily Perkinsovou, která zde hraje prim největší. Ubylo zbytečných citových projevů o sesterské lásce a přibylo napětí. Líbila se mi vytvořená atmosféra uvnitř ústavu, kde se konají velmi zajímavé terapie. Škoda jen, že ten konec zase tvůrci tak trochu zmrvili. 7/10

S tebou mě baví svět (1982)

Osobně se mi tenhle český film líbí a to moc. Pokaždé když ho dávají v televizi se na něj podívám s velkou chutí a nikdy se u něj nenudím. Především pak díky skvělým hereckým výkonům dětských herců, kteří místy překonávají své starší kolegy.

Moje sestra vlkodlak (2000)

Začátek filmu, potažmo většina děje je pro EMO populaci jako stvořená. Nicméně i já patřím k těm, kterým se film docela líbí a hodnotí ho jako průměrný hororový počin. Herecké výkony obou filmových sester jsou na velice slušné úrovni (především pak Emily Perkins). Dokonce i hlášky které se zde objeví, jsou místy opravdu trefné a dokázaly mě rozesmát. Horší to už je s vizuální podobou samotného vlkodlaka, který je doslova katastrofální. 6/10

Bestie z hlubin (1990)

Myslím si, že tento film rozdělí D’Amatovy fanoušky na dva tábory – jedni ho budou považovat za průměrný horror, jiní za úplný odpad tohoto filmového odvětví. Je jasné, že patří do kategorie jeho slabších filmů, ale mě osobně se na něm určitě něco líbilo. Hudba v něm byla celkem dobrá, kdy přecházela z poněkud romantické hudby až po poněkud strašidelnou melodii, která měla označovat blízkost žraloka. ( i když musím říct, že hudba v čelistech byla o 100% lepší). Žraloka jako celek jsme moc ve filmu neviděli, byl tam snad jen jednou nebo dvakrát a ze začátku jsem se lekl, že ho snad neuvidím vůbec.

Lekce umírání (2007)

Na tento film jsem slyšel dost rozdílných názorů, kdy jej jedni vychvalují do nebes a ti druzí zase zatracují. Já jsem někde uprostřed, protože nemůžu říct, že by mě film nezaujal svým pojetím či speciálními efekty, ale jeho celkový potenciál zůstal rozhodně nevyužitý. Dalo se z toho vytřískat mnohem víc. Místy jsem se totiž docela nudil. Čím víc se totiž film blížil ke svému závěru, tím je jeho sledování bavilo čím dál méně, protože kamsi vymizelo ono napětí a mysteriózno ze začátku. 6/10

Časové pásmo bylo změněno